Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy wyjazd w Alpy (Bormio)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Kasia

Napisano 29 styczeń 2009 - 18:34

Dostałam upoważnienie , więc przekazuję w miarę świeże informacje od Adama.

Mam Was wszystkich w Jego imieniu BARDZO SERDECZNIE pozdrowić i przekazać, jak na razie krótką relację: TO PRAWDZIWY WYJAZD MARZEŃ!!!
  • 1

#22 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 29 styczeń 2009 - 18:37

Dziękujemy bardzo za pozdrowienia i czekamy na szczególne szczegóły
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#23 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Kasia

Napisano 29 styczeń 2009 - 18:39

I to na pewno będzie!
Po powrocie Adama!

  • 0

#24 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 01 luty 2009 - 16:45

Wróciłem, na razie tylko tyle mogę powiedzieć. Potrzeba mi teraz troszeczkę czasu na jakąś relacje. Jak na razie brzmiało by to zbyt chaotycznie, szok poAlpejski jeszcze nie minął.
Było pięknie,cudownie,niesamowicie... mogę wymieniać w nieskończoność.
Narazie zabieram sie za zdjęcia! Pozdrawiam Serdecznie!
  • 0

#25 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2009 - 10:28

Adam dawaj relację i to już ! Pogodę Ci załatwiliśmy to te dwa zdania się chyba należą
  • 0

#26 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 02 luty 2009 - 14:11

Bormio - jak dla mnie najpiękniejsze miejsce na ziemi


Długo wyczekiwany dzień 23.01 rozpoczął się od 8 najdłuższych godzin lekcyjnych w mojej edukacyjnej historii. Nie pamiętam za dużo z tych lekcji bo oczywiście ważniejsze było czy wszystko spakowałem.
I w końcu po ok. godzinnym spóźnieniu (w Katowicach kilku nieletnich postanowiło wybrać się do Lidla na zakupy)
No i wyjechaliśmy miejsca pierwszorzędne (dosłownie) ale to już nieistotne szczegóły.
Podróż leciała bardzo szybko. Piorunujące wrażenie zrobiły na mnie góry o wschodzie słońca mniej więcej gdzieś przed Slazburgiem. Im dalej tym śniegu za oknem przybywało. W Insbrucku już dość spora ilość białego złota no i te krajobrazy! Miło było także patrzeć na znaki drogowe kierujące a to na Stubai, a to na St.Moritz Przejazd przez Szwajcarię to już spinanie się po górach i duuże ilości śniegu. Później już tylko tunel i już jesteśmy w Livigno. W Livigno właśnie wysiadała znaczna część ludzi. Mieliśmy ponad godzinkę by pospacerować po miasteczku i już wiem że tam też kiedyś muszę przyjechać Przejazd do Bromio to już totalne serpentyny i zawijasy.
Około 17 dotarliśmy do Bormio, z tym że podjazd pod hotel zajął trochę czasu.
Hotel rzeczywiście w 100% na stoku. O warunkach w hotelu nie będę się rozpisywał - mi odpowiadał w zupełności choć co poniektórzy rodacy byli w stanie robić ogromne awantury o brak czajnika w pokoju...
Jedzenie dobre, ale dożywianie na stoku konieczne (jednak włosi naprawdę robią najlepszą pizze na świecie)
I w końcu w niedziele wyruszyliśmy na stok. Dzięki Mirkowi i reszcie od rana pełna lampa. Skipass i mapa w kieszeni. Ruszamy!
Stoki perfekcyjnie przygotowane, ogromne ilości śniegu, ludzi sporo -(niedziela) choć o kolejkach nikt nie słyszał. Pierwszy wjazd z Bormio 2000 na na 2640. Nigdy w życiu nie byłem tak wysoko
Po pierwszym dłuższym zjeździe doszedłem do wniosku że tam jeździ się inaczej, szybciej,lepiej. To co nie wychodziło mi przeważnie na Polskich stokach tam szło znacznie lepiej. Już w niedziele mieliśmy pierwsze szkolenie. Nasza pani instruktorka,pilotka i rezydentka naprawdę świetna narciarka z pasją (zaprosiłem ją na forum rzecz jasna) Szkolenie dało mi naprawdę dużo może nie tyle nowości co wyeliminowanie błędów nabytych dotychczas.
Przez ten tydzień spróbowałem naprawdę wiele. Elementy freerid'u, jazda na snowparku(180 zaliczone), fun carving.
Trasa pucharu świata robi imponujące wrażenie. Ścianka na której zawodnicy lecą po 20 - 30 metrów zapiera dech w piersiach.
Miniony tydzień był niesamowity,cudowny i niepowtarzalny. Od teraz na pewno w Alpy będę wracał co roku. Gdybym nie zdecydował się na ten wyjazd miał bym czego żałować.
Na razie tyle Myślę że zdjęcia będą dobrym dopełnieniem relacji.

MARZENIE SPEŁNIONE

Załączone pliki


  • 1

#27 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 02 luty 2009 - 14:17

Brakło miejsca wiec jeszcze kilka zdjęć :

Załączone pliki


  • 1

#28 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 02 luty 2009 - 14:24

Pora była przenieść w odpowiednie miejsce Adamie. Super relacja i super wyjazd, gratulejszyn

kochamnarty.JPG [ 146.8 KiB]> hahahahaha, bajeranckie
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#29 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2009 - 17:52

Adamie zazdroscic tylko, super fota z goglami !
  • 0

#30 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Kasia

Napisano 02 luty 2009 - 21:20

Adamie zazdroscic tylko, super fota z goglami !



... a krajobrazy... trochę zapierają dech....
i to słońce!

Życzę powtórzenia!
  • 1

#31 anka

anka
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 wrzesień 2009 - 09:49

Genialne zdjęcia, genialne widoki, wypada chyba jedynie Ci ich pozazdrościć!
  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych