Skocz do zawartości

Zdjęcie

O wyższości morza na morzem, a plaży nad plażą...

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 kiedar

kiedar

..i..

• Użytkownik
  • 1771 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 21:01

Prezesie

Dla porownania weekend w Paryzu kosztuje ok 199funtow weekend w Krakowie 4490funtow.

:hysterical: 4490 funciaków, za weekend w krakówku?? ja pierniczę, ja się na weekendy wyprowadzam ;)
  • 0

#42 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3553 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 03 sierpień 2010 - 21:33

Cześć

...Dla porownania weekend w Paryzu kosztuje ok 199funtow weekend w Krakowie 4490funtow.

Ale kto mieszkając w mieście jedzie spędzać weekend do innego miasta????
Pozdro
  • 0

#43 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2010 - 22:07

Cześć

...Dla porownania weekend w Paryzu kosztuje ok 199funtow weekend w Krakowie 449funtow.

Ale kto mieszkając w mieście jedzie spędzać weekend do innego miasta????
Pozdro

Przecietny Anglik.Nie pros mnie o porownaie cen tzw sun holidays bo wyjdzie jeszcze bardziej na niekorzysc polskich osrodkow.Szcegolnie w tym roku.Ale podkreslam opisuje realia w kraju ,w ktorym na obecny czas mieszkam.Mieszkajac w Polsce nie wyobrazalem sobie wakacji bez tygodnia w np Slawie.

Użytkownik pytek 23 edytował ten post 03 sierpień 2010 - 22:08

• 0

#44 Osetia

Osetia

"Królowa Trolka"

• Użytkownik
  • 1987 postów
  • Imię :Trolka

Napisano 04 sierpień 2010 - 06:47

czyli .... bez cytowania bo za dużo tego jest....

wolnoć Tomku w swoim domku!

każdy jak chce, gdzie z kim, kiedy i za ile! :hysterical:
  • 0

#45 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 04 sierpień 2010 - 23:24

No i co teraz chciałabyś za odpowiedź usłyszeć?
Każdy ma teraz się wytłumaczyć, czy jak?
Bo to brzmi jak jakaś...pretensja...

Ola, nie popijasz tam coś dziś?

hahahahahaha, Ewa popijam nie mniej niż wczoraj, tydzień temu, rok i pewnie jutro i za rok :hysterical: Co chciałabym usłyszeć? tylko tyle ile chcesz mi powiedzieć, ani mniej ani więcej. Bynajmniej jestem daleka od pretensji! i to bardzo! wywołałam ten temat dla Ciebie. Czytając to, co napisałaś zainspirowałaś mnie tak dużo było w skrócie o: cudownym urlopie, czasie, widokach, podziękowaniach, optymizmie, o zainteresowaniu innych lub ich nieładnym zachowaniu. I tak z ciekawości tam spojrzałam. Tyle nic więcej.

za relację foto, jest morze, roślinki, http://

o dzięki dopiero teraz zobaczyłem, fajne te roślinki

oj Jasiu, ale pechowo trafiłeś... znam! dużo trzeba podlewać :) i bardzo o nią dbać :)

tak jak pisałem spędziłem nad Bałtykiem dokładnie 10 dni i łącznie z przejazdem paliwo około 600zł , mieszkanie 600zł i około 800zł na przyjemności czyli zamknąłem się w kwocie około 2 tyś zł , znajdz mi proszę takie wczasy w podobnej kwocie w Hiszpanii , Grecji czy Turcji będę Ci niezmiernie wdzięczny , tak na moje oko to znajdziesz za 2 tyś , po sezonie ale od osoby , a była nas trójka nad morzem , więc nie pisz mi proszę , że w Polsce jest drożej jak za granicą , owszem są miejsca w Polsce gdzie można zostawić fortunę ale one są zarezerwowane dla Polaków klasy A . Co do reszty twojej wypowiedzi pozwól , że zostawię to bez komentarza nie chcę się z Tobą pokłócić , cieszy mnie , że nie zapomniałaś kaj twoja ziemia :)

Łysy, co mam z tego jak Ci znajdę? Jakiś zakładzik? ;) Możesz się ze mną kłócić ile chcesz, pytanie czy ja dam się sprowokować :) a za tekst "... że nie zapomniałaś kaj twoja ziemia" od rodowitego Ślązaka dostałbyś z liścia. Sosnowiec to nie Śląsk, a Zagłębie Dąbrowskie ;)

A ja nie widziałem ;)

musisz nauczyć się z tym żyć :D

Pozdrawiam wszystkich Ola

Sosnowiec to nie Śląsk, a Zagłębie Dąbrowskie paluszek.gif

A w jakim województwie leży Sosnowiec ? , a może to już nie Śląsk ? może to już nie Polska ? :)
  • 0

#46 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3553 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 23:58

Cześć

A w jakim województwie leży Sosnowiec ? , a może to już nie Śląsk ? może to już nie Polska ? :hysterical:

Niestety Sosnowiec to nie Śląsk i nigdy takowym nie był a że nazwa województwa taka - trudno. Nie każdy musi znac szczegółową historie regionu więc wespół z Olą wybaczamy ten karygodny błąd.
Mitek urodzony w Sosnowcu
Pozdro
  • 0

#47 Osetia

Osetia

"Królowa Trolka"

• Użytkownik
  • 1987 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 08:46

Cześć

A w jakim województwie leży Sosnowiec ? , a może to już nie Śląsk ? może to już nie Polska ? :hysterical:

Niestety Sosnowiec to nie Śląsk i nigdy takowym nie był a że nazwa województwa taka - trudno. Nie każdy musi znac szczegółową historie regionu więc wespół z Olą wybaczamy ten karygodny błąd.
Pozdro

Mitek.... dżizas chociaż jakaś chłosta być powinna :) ;) Łysy dawaj pupę do klapsa ;)

sosnowiecka Ola
  • 0

#48 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 09:04

Cześć

Pozdro

Mitek.... dżizas chociaż jakaś chłosta być powinna ;) ;) Łysy dawaj pupę do klapsa :)

sosnowiecka Ola

Jak go zwał tak go zwał , leży w województwie Śląskim więc do niego należy i co z tym zrobicie ??? ;)
  • 0

#49 Osetia

Osetia

"Królowa Trolka"

• Użytkownik
  • 1987 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 12:25

Jak go zwał tak go zwał , leży w województwie Śląskim więc do niego należy i co z tym zrobicie ??? ;)

a ja myślałam, że się troszeczkę zdemoralizujemy.... :hysterical: ... klapsem.... w pupę... ;)

zmienimy podział administracyjny kraju! zrobimy przewrót! :fight:
  • 0

#50 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 17:02

a ja myślałam, że się troszeczkę zdemoralizujemy.... :hysterical: ... klapsem.... w pupę... ;)

zmienimy podział administracyjny kraju! zrobimy przewrót! :fight:

Już wiele takich przewrotów próbowano robić i jakoś nic się nie zmieniło :)
  • 0

#51 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3256 postów

Napisano 09 sierpień 2010 - 10:16

O ile pamietam to w okolicach Sosnowca plynie rzeka o nazwie Przemsza. Po jednej stronie sa/byli Slazacy (zabor pruski), po drugiej - Zaglebiacy (rosyjski albo austriacki?). Czyli czesc Zaglebia, a przynajmniej regionu byla/jest Slaskiem. Obie strony palaly do siebie wielka miloscia. :hysterical: Olu, Mitku, poprawcie mnie jesli bladze.

Pozdrawiam na szybko z kolejnej porcji wakacji (naleze do Polski A, wiec dobrze zarabiam i duzo sie w zyciu obijam ;)). Tym razem w gorach. Tam gdzie jestem internetu niet. Godzimy i jezdzimy z zona rowerami az sie kurzy. Beda zdjecia. Na razie zauroczony jestem Beskidem Sadeckim. Stary Sacz to perelka - kazdemu radze tu wpasc i sie porozgladac.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 09 sierpień 2010 - 10:17

• 0

#52 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3553 postów

Napisano 09 sierpień 2010 - 10:47

Cześć

O ile pamietam to w okolicach Sosnowca plynie rzeka o nazwie Przemsza. Po jednej stronie sa/byli Slazacy (zabor pruski), po drugiej - Zaglebiacy (rosyjski albo austriacki?). Czyli czesc Zaglebia, a przynajmniej regionu byla/jest Slaskiem. Obie strony palaly do siebie wielka miloscia. :hysterical: Olu, Mitku, poprawcie mnie jesli bladze.

Pozdrawiam na szybko z kolejnej porcji wakacji (naleze do Polski A, wiec dobrze zarabiam i duzo sie w zyciu obijam ;)). Tym razem w gorach. Tam gdzie jestem internetu niet. Godzimy i jezdzimy z zona rowerami az sie kurzy. Beda zdjecia. Na razie zauroczony jestem Beskidem Sadeckim. Stary Sacz to perelka - kazdemu radze tu wpasc i sie porozgladac.

Sprawa nie jest taka prosta i - jak zresztą wszystkie idiotyczne animozje regionalne - ma dośc złożone podłoże historyczne.
W skrócie region zagłębiowski (który zresztą nie jest tak łatwo zdefinowac w sensie konkretnych granic) był w zazwyczaj oddzielany sztucznymi granicami administracjnymi od Śląska czy to przez zaborców czy też sztuczna granica poplebiscytową na Brynicy. Mozna go identyfikowac z Przemszą ale raczej w sensie obszaru dorzecza a nie granicy regionów na rzece.
Jak dla mnie to raczej źle pojęty spadek historyczny a nie rzeczywisty podział a nsze z Olą sugestie traktuje z przymróżeniem oka.
Pozdrawiam
  • 0

#53 J@n

J@n
  • Administrator
  • 7634 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 sierpień 2010 - 12:52

o jak daleko odeszliśmy od morza :hysterical:

a granice administracyjne dzielące zwykłych ludzi zawsze będą sztuczne,
wszystko zależy od tego co propaganda rządzących uzna za najopłacalniejsze dla siebie

północno - wschodnią geograficzną granicą śląska była i będzie rzeka Brynica
Załączony plik  untitled.bmp   2,74 MB   10 Ilość pobrań

Użytkownik jabol edytował ten post 09 sierpień 2010 - 12:58

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#54 Osetia

Osetia

"Królowa Trolka"

• Użytkownik
  • 1987 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 15:03

mnie podziały są obce, ale gwarą śląską i tak nie potrafię mówić ;)

jutro jadę do Kołobrzegu, w odwiedziny do syna, który jest na obozie sportowym :hysterical: Opowiem po powrocie ;)

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#55 Pazur

Pazur

TOEG

• Użytkownik
  • 422 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 18:07

jutro jadę do Kołobrzegu, w odwiedziny do syna, który jest na obozie sportowym :hysterical: Opowiem po powrocie ;)

Pozdrawiam, Ola

A po co to robisz?

Użytkownik Pazur edytował ten post 12 sierpień 2010 - 18:07

• 0

#56 kiedar

kiedar

..i..

• Użytkownik
  • 1771 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 18:26

Pozdrawiam, Ola

A po co to robisz?

Pazur marudzisz. :) Zostaniesz mamą to zrozumiesz ;)
  • 0

#57 Pazur

Pazur

TOEG

• Użytkownik
  • 422 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 18:37

Pozdrawiam, Ola

A po co to robisz?

Pazur marudzisz. :) Zostaniesz mamą to zrozumiesz ;)

Zostałeś czy zamierzasz?
  • 0

#58 kiedar

kiedar

..i..

• Użytkownik
  • 1771 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 18:48

Zostałeś czy zamierzasz?

Ja rozumie matke, jako ojciec :hysterical:

Użytkownik kiedar edytował ten post 12 sierpień 2010 - 18:49

• 0

#59 Pazur

Pazur

TOEG

• Użytkownik
  • 422 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 18:51

Zostałeś czy zamierzasz?

Ja rozumie matke, jako ojciec :hysterical:

Ojciec matki?
Kiedar marudzisz, nie możesz rozumieć bo jesteś tylko ojcem.
  • 0

#60 kiedar

kiedar

..i..

• Użytkownik
  • 1771 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 18:53

Zostałeś czy zamierzasz?

Ja rozumie matke, jako ojciec ;)

Ojciec matki?
Kiedar marudzisz, nie możesz rozumieć bo jesteś tylko ojcem.

Oj marudzisz Pazur ;) :) tośmy sobie pomarudzili :hysterical:
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych