Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mosorny Groń - Zawoja


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Oceń Mosorny Groń (9 użytkowników oddało głos)

Jakie wrażenie wywiera na Tobie Mosorny Groń

  1. dobre (8 głosów [88.89%])

    Procent z głosów: 88.89%

  2. złe (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. mam mieszane uczucia (1 głosów [11.11%])

    Procent z głosów: 11.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 luty 2013 - 23:32

dzięki za relacje
widzę że karnet całodniowy to już prawie ceny europejskie :dry:
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#22 Enduroski

Enduroski
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Arek

Napisano 27 styczeń 2017 - 19:48

ale za to widoki rekompensują .... 

 

https://www.youtube....h?v=g4AevukjVhg

 

pozdr


  • 0

#23 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2017 - 10:06

Dawno tam nie byłem. Ostra, choć krótka część górna, dalej płasko i dopiero pod koniec trochę ciekawiej. Faktycznie piękne widoki. Kasina dużo lepsza, tylko ta wieloosobowa kanapa. Mimo wszystko w Małopolsce mój ranking to: Krynica (Jaworzyna, naprawdę nieźle), Jurgów, a na trzecim miejscu Lubomierz koło Mszany Dolnej (niestety tylko orczyk).


  • 0

#24 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 25 grudzień 2021 - 12:04

Był ktoś w tym sezonie? Dawno temu obraziłem się na ten stok,w moją żonę wjechał wtedy rozpędzony snowboardzista, później ja wypadłem z trasy, stok był mocno oblodzony i kiepsko przygotowany. Mam do załatwienia sprawę w Ślemieniu, więc można powiedzieć, że będę w pobliżu, kusi mnie Mosorny Groń, ale po drodze mam też pewniaka, czyli Czarny Groń. Normalnie bym się nie zastanawiał i uderzył na Pilsko, ale nie dam im 115 zł za 4 h, tak dla zasady, wymagać można jak się coś da i zrobi, jak narazie to im natura pomogła bo nasypało śniegu. Zdecyduję pewnie w ostatniej chwili

Użytkownik bubol edytował ten post 25 grudzień 2021 - 12:09

  • 0

#25 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 25 grudzień 2021 - 12:12

Byli ludzie z innego forum. Planuję pojechać we wtorek lub środę. Powinni być dobrze, będzie mroźno, więc zapewne twardo.
  • 0

#26 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 25 grudzień 2021 - 12:19

Byli ludzie z innego forum. Planuję pojechać we wtorek lub środę. Powinni być dobrze, będzie mroźno, więc zapewne twardo.


Ja jadę w poniedziałek, ale w środę może też. Mogę jechać w poniedziałek na CG a w środę na Mosorny. Jak będziesz się wybierał to napisz. Pozdrowienia

Użytkownik bubol edytował ten post 25 grudzień 2021 - 12:25

  • 0

#27 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 26 grudzień 2021 - 15:31

Plan mam klepnięty na wtorek, z córą, w czwartek planowo Kasina, dzisiaj były Myślenice, twardo, wręcz lodowo.
  • 1

#28 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 27 grudzień 2021 - 18:47

Mogę śmiało powiedzieć, że przeprosiłem się z tym stokiem. To był dobry wybór, mróz, twardo ale bez lodu, rano pustki, koło południa już więcej osób, ale jazda na bieżąco, warunki bardzo dobre. Nie będzie to może moja ulubiona górka, są miejsca których klimat bardziej mi odpowiada. Ale Mosorny Groń to kawał dobrej czerwonej trasy i jazda bez stania w kolejkach, a to jak na nasze warunki całkiem dużo.

Załączone pliki


Użytkownik bubol edytował ten post 27 grudzień 2021 - 18:47

  • 4

#29 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 27 grudzień 2021 - 19:17

Jutro jadę, będzie pewnie podobnie
  • 0

#30 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 28 grudzień 2021 - 16:24

Było kapitalnie, mróz umiarkowany, twardo, ludzi niedużo, jazda na bieżąco. Piękne słońce i zima w pełniDołączona grafika
  • 6

#31 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 grudzień 2021 - 17:02


Było kapitalnie, mróz umiarkowany, twardo, ludzi niedużo, jazda na bieżąco. Piękne słońce i zima w pełni

 

Aż sie chce puścić w dół. :)

 

Mosorny pamietam z dwóch eventów. Byłem tam 2-3 razy, ale ten jeden był specjalny. Spotkałem sie tam wtedy z Mirkiem Nowakiem, kiedys bardzo aktywnym forumowiczem, i jego nastoletnią, ładnie jeżdżącą córką.

 

Pierwszy event to mój niegroźny upadek spowodowany najechaniem na mnie łysego, bez czapki, kiepsko i szybko jadącego faceta. Nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło. Jechałem śmigiem spokojnie z boku stoku i... Mirek był świadkiem.

 

A drugi, już po zejściu w dół na parking. Czekałem wtedy na busa jadącego do Krakowa, bo pojechałem tam półekologicznie busem, nie swoim samochodem. Siedziałem na ławeczce i obserwowałem wielodzietną rodzinę, która pakowała się do dużego vana. Zapakowali, drzwi trzasnęły, odjechali. Tyle że, jak w "Kevin sam w domu" zapomnieli zabrać małą, 5-6 letnią dziewczynkę. Ta, bardzo wystraszona, zaczęła płakać. Wziąłem to to za rękę i zacząłem tłumaczyć, że rodzice zaraz po nia wrócą. Faktycznie, wrócili, choć nie tak całkiem zaraz.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 28 grudzień 2021 - 17:35

  • 4

#32 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 28 grudzień 2021 - 19:49

Andrzeju, daleko nie masz, warto się wybrać. Góra dużo fajniejsza od Kasiny (tylko krzesło wolne).
  • 3

#33 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2021 - 13:09


Andrzeju, daleko nie masz, warto się wybrać. Góra dużo fajniejsza od Kasiny (tylko krzesło wolne).

 

Nawet sprawdzałem. Busy do Zawoi jeżdżą regularnie. :) Na razie 4 dni w Kluszkowcach. Mam nadzieję, że śniegu trochę zostanie. A potem się zobaczy. Dzięki za podpowiedź, bo to niezły pomysł.


  • 1

#34 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 29 grudzień 2021 - 13:57

U mnie na działce w Ślemieniu jeszcze leży, ale zaczyna płynąć. W sumie to się ucieszyłem, że mam tak blisko tak dobry stok, domek ma być docelowo przerobiony na całoroczny, więc w tym roku zwiedzam stoki w promieniu 30 km. Dziś jak zdążę, to wieczorne na Czarnym Groniu. Na razie fachowcy szukają miejsca na studnię. Tymczasem Pozdrawiam

Załączone pliki


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych