Skocz do zawarto¶ci


Trening, pora zacz±æ!


  • Nie mo¿esz napisaæ tematu
  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
109 odpowiedzi w tym temacie

#41 Go¶æ_pytek 23_*

Go¶æ_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Go¶æ

Napisano 10 pa¼dziernik 2010 - 15:12

Z jakieg blizej niewyjasnionego powodu wiedzialem,ze kolo zwroci na siebie najwieksza uwage.W tym roku uzywam juz worka z piaskiem a samo cwiczenie robi cuda z miesniami brzucha i dolnych plecow.
  • 0

#42 Tadeusz T

Tadeusz T
  • U¿ytkownik
  • 404 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Dynastar CR74 pro 178 cm, Voelkl Racetiger SL 165 cm

Napisano 10 pa¼dziernik 2010 - 23:50

Zgodnie z obietnica relacja z przygotowan chyba do poprzedniego sezonu,czesc tych cwiczen wykonuje i teraz.Taka domowa adaptacja treningow zawodowcow.
P.S.Zlosliwe komentarze w pelni zrozumiale :D


No i to jest wspania³y zestaw æwiczeñ narciarskich!!!
No ³adnie... To ty kole¿ankom i kolegom proponowa³e¶ jakie¶ koszmarne æwiczenia dla ABSów, a sam robi³e¶ doskona³e æwiczenia narciarskie???!!! :crazy_pilot:
No ale siê zrehabilitowa³e¶ tym filmem... :D
  • 0
Tadek
Forum narciarskie kochamnarty :-))

#43 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • U¿ytkownik
  • 1987 postów
  • P³eæ:Kobieta
  • Sk±d:SO
  • Imiê :Trolka

Napisano 11 pa¼dziernik 2010 - 07:00

szacun Prezesie! :D

robi wra¿enie... sama nie wiem, co bardziej kreatywno¶æ czy zestaw æwiczeñ :crazy_pilot:
  • 0

#44 Go¶æ_pytek 23_*

Go¶æ_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Go¶æ

Napisano 11 pa¼dziernik 2010 - 15:47

No ³adnie... To ty kole¿ankom i kolegom proponowa³e¶ jakie¶ koszmarne æwiczenia dla ABSów, a sam robi³e¶ doskona³e æwiczenia narciarskie???!!! :crazy_pilot:

Bo wiesz Tadziu jakby jakies forumowe zawody czy cos to mala przewaga jest juz na starcie :D
  • 0

#45 mgr

mgr
  • U¿ytkownik
  • 157 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:Nieszawa(Kuj-Pom)
  • Narty:Salomon Streetracer 600

Napisano 11 pa¼dziernik 2010 - 19:48

Ja mogê siê pochwaliæ, bo mam nowego W-F'istê. Bardzo wymaga, wcze¶niej mia³em innego i by³o inaczej .... ; )
Od pocz±tku roku by³o koszmarnie ale teraz ju¿ tak tego nie odczuwam, jest coraz lepiej no i to co najwa¿niejsze nó¿ki pozostaj± moim b.mocnym punktem : )

Lekkoatletyka, nied³ugo zaczynamy gry zespo³owe ale to te¿ wiêcej treningu ni¿ grania : )
My¶lê, ¿e bêdzie fajnie w tym sezonie.

Pozdrawiam : )
  • 0
Do³±czona grafika
_________________Bez kurtki cieplej :D____________________________________________

#46 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • U¿ytkownik
  • 2296 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imiê :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 13 listopad 2010 - 09:59

Polecam ¶wietny artyku³ ze strony skiinfo na temat treningu przed nartami :) http://www.skiinfo.p...html?aic=195099
  • 0

#47 mgr

mgr
  • U¿ytkownik
  • 157 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:Nieszawa(Kuj-Pom)
  • Narty:Salomon Streetracer 600

Napisano 13 listopad 2010 - 13:43

Tak krótko dodaj±c, to pomijaj±c d³ugi trening przedsezonowy, bardzo wa¿ne jest aby nie zacz±æ jazdy na nartach bez wstêpnej rozgrzewki.
Musimy pamiêtaæ o tym, ¿e rozgrzewka w³a¶nie taka zabezpiecza nas przy bardzo mocnym naci±gniêciu miê¶nia przed zerwaniem jego(Tak samo ¶ciêgna, wiêzad³a)
Te¿ jeszcze 2 miesi±ce my¶la³em, ¿e jak siê zmêczê na rozgrzewce to potem nie mam szans na dalsz± pracê ;d
Wiêc pamiêtajmy o tym, mo¿na nie zabraæ gogli z zapomnienia, czapki, skarpet ale o tym musimy pamiêtaæ

Pozdrawiam, Rafa³ :)
  • 0
Do³±czona grafika
_________________Bez kurtki cieplej :D____________________________________________

#48 decent

decent
  • U¿ytkownik
  • 372 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imiê :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 13 listopad 2010 - 13:57

best two hour of my life :hysterical:

i mówiąca opona stop it :) musisz być bardziej delikatny

że Ci się tak chce pełen podziw

Pozdrawiam

U¿ytkownik decent edytowa³ ten post 13 listopad 2010 - 13:58

  • 0

#49 mgr

mgr
  • U¿ytkownik
  • 157 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:Nieszawa(Kuj-Pom)
  • Narty:Salomon Streetracer 600

Napisano 13 listopad 2010 - 14:36

że Ci się tak chce pełen podziw


No dla mnie to najnormalniejsza rzecz, i chciałem uświadomić to innym. W moim poście niema ani grama nieprawdy :)

No troche epicko napisałem xD
Przyznam xD

U¿ytkownik mgr edytowa³ ten post 13 listopad 2010 - 14:38

  • 0
Do³±czona grafika
_________________Bez kurtki cieplej :D____________________________________________

#50 o_andrzej

o_andrzej
  • U¿ytkownik
  • 4192 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 13 listopad 2010 - 17:20

Tak krótko dodając, to pomijając długi trening przedsezonowy, bardzo ważne jest aby nie zacząć jazdy na nartach bez wstępnej rozgrzewki.


Teoretycznie tak, ale... Nigdy w zyciu nie robilem zadnej rozgrzewki przed jazda ani nie widzialem kogos, ktory by to robil, choc to jeszcze o niczym nie swiadczy - nie zauwazamy czegos lub kogos dopoki sie tym nie zainteresujemy. Piszac nigdy troche poklamalem, bo faktycznie pamietam krotkie rozgrzewki na jedynym kursie, w ktorym uczestniczylem jako uczen (nie liczac instruktorskich). Ale to dawne czasy. Niezla rozgrzewka jest podejscie, nawet krotkie, do wyciagu. Natomiast zawsze pierwszy zjazd traktuje bardzo rekreacyjnie. Zadnych gwaltownosci, niewielka predkosc, lagodne ruchy.

U¿ytkownik o_andrzej edytowa³ ten post 13 listopad 2010 - 17:21

  • 0

#51 kiedar

kiedar

    ..i..

  • U¿ytkownik
  • 1771 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 13 listopad 2010 - 18:11

Andrzeju jak mnie cieszy ten powy¿szy post.
Ju¿ my¶la³em, ¿e znów jak±¶ zbrodnie pope³niam, nie rozgrzewaj±c siê, a tu siê okazuje, ¿e jednak nie :)
  • 0

#52 Go¶æ_pytek 23_*

Go¶æ_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Go¶æ

Napisano 13 listopad 2010 - 19:12

A ja bede sztywniakiem i rozgrzewke goraco polecam i do niej namawiam.A ostania osoba jak widzialem sie rozgrzewajaca byl Pazur na nocnej jezdzie(chyba,ze tak dziwnie chodzi albo tracil rownowage).Ja mam taktyke nie forsowania sie pierwszego dnia pierwszy zjazd to wogole lajt.Pierwszy dzien poswiecam na zapoznaniu sie z trasami "obczajka" ciekawych terenow off-piste.

U¿ytkownik pytek 23 edytowa³ ten post 13 listopad 2010 - 20:03

  • 1

#53 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • U¿ytkownik
  • 2296 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imiê :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 13 listopad 2010 - 19:25

Ja bêdê trzyma³ z Rafa³em i Prezesem, rozgrzewkê praktykujê zawsze, choæby mia³o to byæ kilka przysiadów i rozci±gniêæ.
Nie wiem jak Wy, ale rozgrzewka daje mi pewien komfort.
Czy za rozgrzewkê mo¿emy uznaæ np. 300m w butach narciarskich?
  • 0

#54 kiedar

kiedar

    ..i..

  • U¿ytkownik
  • 1771 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 13 listopad 2010 - 19:30

A czy podej¶cie do kasy w butach i powrót do reszty wycieczki, oraz doj¶cie do krzes³a lub orczyka to te¿ rozgrzewka? Je¶li tak to ja rozgrzewam siê zawsze :D
  • 0

#55 Go¶æ_pytek 23_*

Go¶æ_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Go¶æ

Napisano 13 listopad 2010 - 20:02

To zalezy jaka to kolejka.Bo jesli do niej dojdziesz i potem musisz stac 45min za karnetem to po efekcie.
  • 0

#56 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • U¿ytkownik
  • 1987 postów
  • P³eæ:Kobieta
  • Sk±d:SO
  • Imiê :Trolka

Napisano 13 listopad 2010 - 20:04

Ja siê nie rozgrzewam i to pewnie b³±d :aaaaa: czasami dla jaj robiê "naci±gniêcia". Nie panujê nad sob± przy pierwszym zje¼dzie, ciê¿ko mi siê zatrzymaæ, ciê¿ko mi zachowaæ zdrowy rozs±dek, minimalizm pierwszego zjazdu rozpoznawczego. Ratuje mnie mój m±¿, który praktykuje pierwsz± jazdê w wersji lajt :) zmusza mnie do wolniejszej jazdy poprzez czekanie na niego. Nie mam umiaru, ale obiecujê poprawê. Pewnie dlatego ani m±¿ ani syn nie lubi± ze mn± je¼dziæ :( i pewnie dlatego miêdzy innymi na zlotach wykorzystujê innych :dziekuje: :crazy_pilot:
Ola

P.S. ale staram siê regularnie æwiczyæ na orbitreku :goraco:
  • 0

#57 kiedar

kiedar

    ..i..

  • U¿ytkownik
  • 1771 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 13 listopad 2010 - 20:10

To zalezy jaka to kolejka.Bo jesli do niej dojdziesz i potem musisz stac 45min za karnetem to po efekcie.


Prezesie takie kolejki omijam z daleka - jako dziecko osta³em siê w sklepach w kolejkach i to mi wystarcza na ca³e ¿ycie :)

Nie mam umiaru, ale obiecujê poprawê. Pewnie dlatego ani m±¿ ani syn nie lubi± ze mn± je¼dziæ :( i pewnie dlatego miêdzy innymi na zlotach wykorzystujê innych :dziekuje: :crazy_pilot:


Ha ha to teraz ju¿ wiemy czemu Marecki po zlocie na Poniwcu wiêcej siê nie pokaza³ - Ola go zaje¼dzi³a :hysterical:, ale to pozwala wyci±gn±æ wniosek, ¿e Deczko_inny ma niez³± kondycjê, by³ na nastêpnym zje¼dzie niezra¿ony wykorzystywaniem :hysterical:
  • 0

#58 Pazur

Pazur

    TOEG

  • U¿ytkownik
  • 422 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 13 listopad 2010 - 21:49

Ju¿ trzeci dzieñ siê rozgrzewam. Przy remoncie, a koñca nie widaæ.
A wracaj±c do tematu - rozgrzewka to podstawa aby sobie samemu krzywdy nie zrobiæ.
  • 0

#59 decent

decent
  • U¿ytkownik
  • 372 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imiê :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 13 listopad 2010 - 22:24

I rozgrzewka i ma³y trening przed nartami jest wskazany ale podejrzewam, ¿e na razie organizm jako¶ znosi stawiane przed nim wyzwania i dlatego czê¶æ z nas nie przywi±zujemy do tego tak du¿ej wagi.

Choæ przekonuje mnie do tego wywiad z dr. Robertem ¦migielskim gdzie mo¿na przeczytaæ

"57 proc. pacjentów stanowili mê¿czy¼ni, ¶rednio 40-letni, z du¿± sk³onno¶ci± do ryzyka. Jak to opisa³ jeden z lekarzy - podnieca³y ich przeszkody (no chyba nie tylko), muldy, trudno¶ci."

i tu jest pies pogrzebany na razie dajemy radê (m³odo¶æ rz±dzi) :hysterical: ale podejrzewam ¿e z biegiem lat albo nasze je¿d¿enie zmieni siê w zwo¿enie ¶lizgowo-¶migowe albo aby utrzymaæ formê i dalej mieæ radochê trzeba bêdzie zacz±æ traktowaæ sprawê kondycji bardziej serio czyli æwiczyæ i nie daæ siê :D

Pozdrawiam
  • 0

#60 rossignol

rossignol
  • U¿ytkownik
  • 1996 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Imiê :Leszek

Napisano 19 maj 2011 - 23:15

A ta maszyna pewnie byl cross-trainer w Polsce chyba zwany orbitrek?


Tak wygl±da wersja u mnie.

.Za³±czony plik  asder 021.JPG   66,52 KB   2 Ilo¶æ pobrañ Za³±czony plik  asder 022.JPG   66,79 KB   2 Ilo¶æ pobrañ

Ale prawdziwym "workiem treningowym" jest batuta. Fenomenalnie rozgrzewa, wyrabia zmys³ równowagi, a przede wszystkim mo¿na æwiczyæ jazdê na nartach. Bardzo lubiê æwiczyæ na batucie "jazdê po muldach".
Jak macie mo¿liwo¶æ to sprawd¼cie to w jakim¶ parku rozrywki.

.
Za³±czony plik  moto_0452.jpg   499,44 KB   2 Ilo¶æ pobrañ Za³±czony plik  moto_0453.jpg   476,63 KB   5 Ilo¶æ pobrañ Za³±czony plik  batutomania.jpg   164,46 KB   4 Ilo¶æ pobrañ
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.





U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych