Skocz do zawartości


Trening, pora zacząć!


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2010 - 18:24

Dla tych co planuja pierwsze jazdy w listopadzie nadszedl juz czas na przygotowanie fizyczne.Mozna tak jak te dziewczyny:

Użytkownik Pit edytował ten post 04 październik 2011 - 18:42

  • 0

#2 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 20 lipiec 2010 - 12:25

Prezesie, chcesz nas pozabijać? A gdzie ostrzeżenie, że dla emerytów jest inny zestaw?
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#3 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2010 - 16:02

Prezesie, chcesz nas pozabijać? A gdzie ostrzeżenie, że dla emerytów jest inny zestaw?

jak sie wzorowac to na profesjonalistach.Nie kaze nikomu salt robic ale troche zabawy z pilka nikomu krzywdy nie zrobilo.
  • 0

#4 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 21 lipiec 2010 - 13:52

troche zabawy z pilka nikomu krzywdy nie zrobilo.

Moje lewe kolano ma na ten temat inne zdanie :thumbsup:
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#5 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 11:56

Opcja dla majacych troche mniej czasu.
http://www.youtube.c...feature=related

Użytkownik pytek 23 edytował ten post 08 wrzesień 2010 - 11:56

  • 0

#6 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 08 wrzesień 2010 - 12:34

Pytuś , powiedz mi proszę co ten trening ma wspólnego z przygotowaniem do sezonu narciarskiego ? http://www.kochamnar...p...ost&p=19735 ????????? , tam nie ma nic sensownego prócz ćwiczenia mięśni brzucha !

Osobiście od lat stosuję ten zestaw ćwiczeń i jestem bardzo zadowolony ! http://www.narty.g2g.pl/trening.htm polecam !

Pozdrawiam Łysy .
  • 0

#7 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 13:09

Pytuś , powiedz mi proszę co ten trening ma wspólnego z przygotowaniem do sezonu narciarskiego ? http://www.kochamnar...p...ost&p=19735 ????????? , tam nie ma nic sensownego prócz ćwiczenia mięśni brzucha !

Osobiście od lat stosuję ten zestaw ćwiczeń i jestem bardzo zadowolony ! http://www.narty.g2g.pl/trening.htm polecam !

Pozdrawiam Łysy .

Miesnie brzucha i dolne miesnie plecow to najwazniejsze miesnie dla narciarza.
  • 0

#8 fan

fan

    TOEG

  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 wrzesień 2010 - 14:03

ja też zaczynam ćwiczyć więcej niż w roku...siłka 2-3 razy w tygodniu....w domu rowerek codziennie min 40 minut i przysiady 100 rano i 100 wieczorem i brzuszki....to taki mój zestaw i próbuję go stosować przed sezonem 2-3 miesiące....
  • 0

#9 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 08 wrzesień 2010 - 14:32

Miesnie brzucha i dolne miesnie plecow to najwazniejsze miesnie dla narciarza.

Polemizowałbym z Tobą , każdy mięsień jest ważny ! , ale jak dla mnie najważniejsze są nogi :zemdlal:

Pozdrawiam .
  • 0

#10 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2010 - 15:35

http://www.kochamnar...e...&hl=brzucha
Od postu 16tego.
  • 0

#11 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 wrzesień 2010 - 17:48

Prezesie pozwolę sobie Ciebie poprawić - od postu 17tego :zemdlal:

A tu link prosto do postu:
http://www.kochamnar...p...post&p=6697
  • 0

#12 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 09 wrzesień 2010 - 14:02

ja dzisiaj rano leżąc na podłodze i wykonując ćwiczenia podjęłam decyzję o zakupie stepera! Podczas wakacji pobawiłam się z dziećmi na siłowni. Jedna maszyna mnie w sobie rozkochała, ale metraż naszego mieszkania jej nie przewiduje :zemdlal: ;) steper będzie jej namiastką :D

Ola
  • 0

#13 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2010 - 15:37

A ta maszyna pewnie byl cross-trainer w Polsce chyba zwany orbitrek?
  • 0

#14 Tadeusz T

Tadeusz T
  • Użytkownik
  • 404 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar CR74 pro 178 cm, Voelkl Racetiger SL 165 cm

Napisano 09 wrzesień 2010 - 23:00

Opcja dla majacych troche mniej czasu.
http://www.youtube.c...feature=related


Pytku drogi!
Masz oczywiście rację, że mięśnie brzucha i pleców na nartach pracują.
Też pracują i nie wolno o nich zapomnieć.
Ale ten zestaw to kliniczny przykład ćwiczeń "kaloryfera" i ABSu (Absolutnego Braku Szyi) ;)
Co za koszmarnie jednostronne ćwiczenia!! :zemdlal:
Przez 8 minut ćwiczyli leżąc na plecach i ani przez sekundę na brzuchu!!!! Mnie to się nie mieści w głowie!!!! A więc gdzie te ćwiczenia mięśni pleców???
A dla mających kłopoty z kręgosłupem, ćwiczenia na brzuchu i na rękach i kolanach to podstawa. Te w leżeniu na plecach tylko jako uzupełnienie!!!!
Nawet dla narciarzy nie mających żadnych kłopotów z kręgosłupem zestaw który podałeś ma sens tylko jeśli będzie stanowił maksimum 5% całości ćwiczeń.

Tak na marginesie. Wszystkie ćwiczenia typu półprzysiady na 2 i 1 nodze, skoki z odbicia z 2 nóg i lądowaniu na 2 nogi, po prostej i slalomem, oprócz nóg ćwiczą mięśnie brzucha i pleców. I to dokładnie te, które pracują na nartach.
Oczywiście warto poćwiczyć ekstra mięśnie pleców (przede wszystkim) i brzucha. Ale pomysł, żeby przed nartami ćwiczyć tylko kaloryfer i kark jest chyba nieporozumieniem!!!
Przynajmniej tak mi się wydaje...

Pozdrawiam.
Tadek

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 09 wrzesień 2010 - 23:12

  • 0
Tadek
Forum narciarskie kochamnarty :-))

#15 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Gość

Napisano 10 wrzesień 2010 - 05:21

Tadeuszu to jest tylko propozycja na uzupelnienie treningu.Jak napisalem dla tych,ktorzy nie maja czasu robic po 500 brzuszkow dziennie.Co do przysiadow na jednej nodze to ja nawet zeby myje w pozycji bociana :zemdlal:
  • 0

#16 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 10 wrzesień 2010 - 07:06

A ta maszyna pewnie byl cross-trainer w Polsce chyba zwany orbitrek?


Wróżka? Jasnowidz? ;) , a nie ... to Prezes... :zemdlal: tak to dokładnie ten! W siłowni jest taka wielka maszyna, ale widziałam, że są jej mniejsze wersje, a takim totalnym mini zastępczym jest steper.
  • 0

#17 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Autor tematu
  • Gość

Napisano 10 wrzesień 2010 - 15:09

Wiesz ma sie te ukryte zdolnosci.Przerabialem juz to urzadzenie kiedy komus w prezencie sprawilem nawet.Jakos sobie do gustu nie przypadlismy.Mowa o urzadzeniu oczywiscie.
  • 0

#18 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 wrzesień 2010 - 11:27

ja dzisiaj rano leżąc na podłodze i wykonując ćwiczenia podjęłam decyzję o zakupie stepera! Podczas wakacji pobawiłam się z dziećmi na siłowni. Jedna maszyna mnie w sobie rozkochała, ale metraż naszego mieszkania jej nie przewiduje ;) ;) steper będzie jej namiastką ;)


Hmmm... Tez kupilem jakis czas temu. W promocji Makro, jakis niezly Kettler (chyba Verso 307). Maszyna calkiem, calkiem, tylko ochoty nie starcza. Strasznie nudno sie po niej chodzi. W zasadzie dobry pomysl, ale na deszczowe, punure listopadowe wieczory. Mimo wszystko jazda na rowerze czy zwykly marsz jest o wiele bardziej pasjonujacy. Nie to bym Cie znichecal :zemdlal:

A co do treningu. Mysle, ze najlepsze sa ogolnosprawnosciowe cwiczenia z wiekszym dodatkiem przysiadow. A wiec rower, plywanie, w miare intesywny marsz, moze byc nordycki. Do tego dziennie kilka serii brzuszkow, grzbietow i przysiadow (2-3 serie po 10-20). Regularne! Dla amatorow wystarczy. No i pourlopowe pilnowanie wagi. U mnie na razie z tym jest dobrze, ale jeszcze kilka konferencji (wlasnie z jednej wrocilem), gdzie dobrze daja jesc i zacznie byc niedobrze. :D

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 11 wrzesień 2010 - 11:33

  • 0

#19 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 13 wrzesień 2010 - 12:17

siara mi dał i mam orbitreka w domu ;)

Mam go od wczoraj i dzisiaj rano zaliczyłam już trening ;) :zemdlal:

Pewnie Andrzeju, że na świeżym powietrzu jest lepiej, ale czas i logistyka mnie niestety ograniczają, dlatego otwieram okno i przy rześkim porannym powietrzu biegnę idąc i macham łapkami!

Może ktoś z Was zna się na opracowywaniu treningów i powie mi ile, jak często i przy jakich obciążeniach powinnam ćwiczyć, nie po to, aby stać się enerdowską ;) sportsmenką, tylko się wysmuklić, wzmocnić i ujędrnić :D

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#20 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 13 wrzesień 2010 - 12:51

Ciężko w sieci coś namierzyć. Ewentualnie na anglojęzycznych stronach...szukaj: maszyna eliptyczna

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych