Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jadę na narty...jutro, pojutrze...wkrótce

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#1 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 26 grudzień 2008 - 22:11

...jutro wyjeżdżam do chatki, już zgromadziłem na kupie: narty, buty, kije, plecaki, pokrowce...i tylko nie wiem, czy jakoś ten sprzęt użyję...zamierzamy z Kaśką skiturować do wtorku/pierwszy raz w życiu,nie licząc kiedyś tam próby/ w sąsiedztwie chatki...a jeśli śniegu będzie zbyt mało, lub mniej, to podjadę na Czarna Górę...a może do Czech...a może to tylko pobożne życzenia na jazdę najbliższą, bo Kasia mi chrypi i sam też czuje się dość niewyraźnie, nadzieja w tym, że to jednak bardziej skutkiem whiski, a grypy oby mniej...We wtorek Kaśkę odwożę, bo musi,z kimś tam, na Sylwestra, bo z nami już nie chce.../żadna z nami już nie chce/, ale ktoś do nas, na kilka dni dojedzie- narciarz w początkach , więc gdzieś pojedziemy...może i do Ramzowej, na sabat hochkaru.../żartowałem, choć mam blisko/-raczej odwiedzimy Ricky w Górach Orlickich, może i coś w okolicy...
Jak wrócę i wcześniej nie umrę, z powodu choroby śmiertelnej, bo kaszlę, to Wam opiszę, zawile...i może coś wkleję...na dowód...
-adam
  • 0
Dołączona grafika

#2 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Administrator
  • 5290 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 26 grudzień 2008 - 23:59

Adam,
gdzie i kiedy śmigacie jutro...........
dajcie....namiary!!!!

Zony jadą do sklepu!!!!!
  • 0
"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#3 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów

Napisano 27 grudzień 2008 - 10:44

A ja jutro do ??ródeł i korzeni czyli Zakopane.Do 2go zostaję,potem wyjazdy do Wierchomli,potem mam Niemców,po nich my jedziemy do Austrii ,czyli sezon się rozkręca.
  • 0

#4 Marcin

Marcin
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 27 grudzień 2008 - 18:56

A ja jutro do ??ródeł i korzeni czyli Zakopane.Do 2go zostaję,potem wyjazdy do Wierchomli,potem mam Niemców,po nich my jedziemy do Austrii ,czyli sezon się rozkręca.

Witajcie Poświątecznie !

Adaś Szacowny "skituruje" (ukłony Drogi Adamie) , Ty Filipku - plany , prawie szalećcze . Ja natomiast ?šwiętka i dziś , od rana do wieczora , na nartach . Pilsko i Salmopol - wymiennie . Rewelacja ! , znakomite warunki ( choć luda sporo , jednak po 13-tej , nie wiedzieć czemu , znacznie się odludnia ) .
Jutro jadę znówwww !!! Jest "boskooo " .

Poadrawiam śnieżnie i życzę wspaniałej zabawy !
  • 0

#5 txyz

txyz
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 27 grudzień 2008 - 19:46

Ja nie jeżdżę nigdy w okresie świąteczno - sylwestrowym na narty. Jak byłem na Pilsku przed ?šwiętami to najdłuższa kolejka, w której stałem, była na 5 minut w niedzielę 21-go. Przez większą część pobytu je??dziło się "na bieżąco". Ja nie trawię kolejek i tłumów więc z roku na rok konsekwentnie wyjeżdżam przed świętami a potem około połowy stycznia. Teraz mógłbym uderzyć na skitury ale jak pomyślę o cenach i obłożeniu kwater, to też nie ma szans - a na 1 dzieć nie mam szans pojechać, za daleko.
Zatem mimo mrozu okres poświąteczny spędzam na rowerze w szarej, nizinnej aurze. Niestety inaczej się nie da. W grudniu jednak poje??dziłem 8 dni na Pilsku prawie zupełnie bezkolejkowo, więc nie jest ??le;)
Pozdrawiam!
  • 0
-- Freeride Team --

#6 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów
  • Imię :Kasia

Napisano 27 grudzień 2008 - 20:28

W przedpokoju stoją 3 pary nart, w pokoju 3 plecaki na buty... do tego rozłożona, częściowo tylko wypełniona walizka: zapakowałam już szalokominiarki, rękawice... W całym domu pachnie leczo... za chwilę zapakuję je do słoików i dwa ciepłe posiłki będą jak znalazł, bez wielkiego wysiłku....
Przykre objawy przeziębienia właściwie już zniknęły...
W środku, we mnie jest tyle radości: to pierwszy wyjazd w tym roku... Pó??niej niż zwykle...

??eby być zupełnie w porządku powinnam dodać: w pokoju obok stoi para nart i plecak na buty. Starszy syn jutro wyrusza do Krynicy Górskiej. Ze swoją paczką. Rozumiem, Adamie, Twoje odczucia.... Też mam wrażenie, że rodzice idą już na boczny tor... Ale cóż... taka jest kolej rzeczy.

Widziałam dziś zdjęcia z Pilska. Wygląda na to, że warunki są dobre. Tylko te kolejki....
Ale chęć jazdy jest większa
  • 0

#7 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Administrator
  • 5290 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 08:55

I kolejny raz potwierdzają się moje słowa, choc szczerze nie podnieca mnie to:

http://www.twoje-sudety.pl/index.php?ac ... 676f50c879

Karrrrpacz!!!!
  • 0

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#8 txyz

txyz
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 11:37

I kolejny raz potwierdzają się moje słowa, choc szczerze nie podnieca mnie to:

http://www.twoje-sudety.pl/index.php?ac ... 676f50c879

Karrrrpacz!!!!

Masakra :/
Dużo tam swojego czasu je??dziłem, moje pierwsze porządniejsze zjazdy to właśnie z Kopy, pozostaje wspomnienie antycznego jednoosobowego krzesełka i talerzyka w górnej części niemiłosiernie wyrywającego do przodu przy starcie, aż szybowało się metr-dwa w powietrzu ciekawe, czy cokolwiek się tam zmieniło w infrastrukturze od tego czasu (będzie już 10lat ponad)....
  • 0
-- Freeride Team --

#9 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Administrator
  • 5290 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 14:31

Prawda że masakra? To jest złodziejstwo,okradanie ludzi i bandytyzm zwykły. Inne słowa na okreslenie tej sytuacji nie pasują. W Czechach za darmo, w Alpach za darmo, a w światowym kurorcie St.Moritz-Karpacz za 25zł
Nie dajcię się okradać kochani!!!!To jest zwyczajnie złodziejstwo !!!
  • 0

#10 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2008 - 15:55

Właśnie wróciłem ze Zdiaru od 26 do 28. Padam na nos . Właściciele wypożyczalni prowadzonych przez Rossignola mieli możliwość potestowania nowości (załapałem się bo znajomy prowadzi takowy przybytek). Niestety nie w Plesie a w Zdiarze. Coś tam napiszę ale nie będzie to typowa relacja tylko tekst o tym

"jak łatwo można s...ć fajne narty czyli komercja w połączeniu ze spiskową teorią dziejów"

.
Wrażenia z okolicznych górek z tego okresu. Białka Kotelnica,Bania i przyległości masakryczny tłok, Jurgów do kanapki 15/20 minut z uwagi na "małość" ośrodeczka tłok większy lub porównywalny z BT.
Ko??iniec ski (Czarna góra) miłe zaskoczenie pomimo kolejeczki na trasie nie ma tłoku. Polecam jako alternatywę dla Jurgowa. W Bukowinie nie byłem. Zdiar Strednica od 9.00 do 12.00 praktycznie bez kolejek. Bachledowa (gorsze warunki i większe kolejki)/Je??iersko będzie tak z 70 cm warunki idealne ale ludzi sporo. (większy ośrodek niż Strednica ambitniejsze trasy i magia kanapy robią swoje). Temperatura z 28-go w dzieć -9/-13 nocą -15/-19. Wszędzie gdzie są wydajne armatki 0 problemów ze śniegiem i warunki przez cały dzieć bardzo dobre. Kurs Euro u Nas i przelicznik 1Euro=30koron powoduje ,że tanio nie jest rodaków jak by mniej ale sporo Węgrów i Słowaków z okolic Bratysławy.
Witajcie Po?šwiątecznie.
  • 0

#11 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Administrator
  • 5290 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 20:42

Tutaj jest ujęte sedno całej sytuacji:
http://skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_newsa=5493

Miłej lektury

I taki wniosek mi się nasuwa:polskie góry i stoki są dla ludzi bardzo, ale to bardzo bogatych....wcale im się nie dziwię że nie jadą w Alpy,wcale..... z tą biedotą
  • 0

#12 txyz

txyz
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 30 grudzień 2008 - 10:33

Tutaj jest ujęte sedno całej sytuacji:
http://skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_newsa=5493

Miłej lektury

I taki wniosek mi się nasuwa:polskie góry i stoki są dla ludzi bardzo, ale to bardzo bogatych....wcale im się nie dziwię że nie jadą w Alpy,wcale..... z tą biedotą

W polskie góry należy je??dzić w określonych terminach. Nie należy do nich termin świąteczno-noworoczny Na Pilsku w tygodniu przedświątecznym była garstka ludzi,na Hali Miziowej "obracałem" bezproblemowo kilkadziesiąt razy dziennie Na krzesełko na dole zawsze wsiadałem z marszu.
  • 0
-- Freeride Team --

#13 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów

Napisano 30 grudzień 2008 - 15:40

W polskie góry należy je??dzić w określonych terminach. Nie należy do nich termin świąteczno-noworoczny

Ale cwaniak!
A co z tymi, którzy wolne mają TYLKO w okresie świąteczno-noworocznym i w czasie ferii??? I nie mieszkają w okolicach wyciągów! :rolleyes:
Czekam na propozycje, bo sama nie znajduję rozsądnego rozwiązania... (no, nie, jedno jest! zmienić pracę....; tylko... czy to rozsądne?)
  • 0

#14 txyz

txyz
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 30 grudzień 2008 - 17:30

W polskie góry należy je??dzić w określonych terminach. Nie należy do nich termin świąteczno-noworoczny

Ale cwaniak!
A co z tymi, którzy wolne mają TYLKO w okresie świąteczno-noworocznym i w czasie ferii??? I nie mieszkają w okolicach wyciągów! :rolleyes:
Czekam na propozycje, bo sama nie znajduję rozsądnego rozwiązania... (no, nie, jedno jest! zmienić pracę....; tylko... czy to rozsądne?)

ekhm...
no tak, muszę przyznać, że moja profesja to nienormowane godziny pracy, a do jej wykonywania wystarczy mi laptop z edytorem tekstu i łączem internetowym
To przy korzystnym układzie zleceć umożliwia mi wyjazdy w "nietypowych" terminach, bo często po prostu zabieram pracę ze sobą i wykaćczam ją po nartach.
A jeżeli miałbym jechać w obleganym terminie, to wziąłbym zapewne sprzęt skiturowy. Ze zdjęć z ostatnich dni z Hali Miziowej wnioskuję, że ze schroniska do górnej stacji orczyka o wiele szybciej wszedłbym na turach, niż stojąc w kolejce
  • 0
-- Freeride Team --

#15 Marcin

Marcin
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 01 styczeń 2009 - 19:33

Serwusik ?šiwiątecznoNoworoczny !
Dzisiaj , prawie cały dzieć , na nartach ... Salmopol , mało ludzi ,mało śniegu (niestety). Bardzo twardo,trochę lodu ( armatkowy śnieg ),...jednak zabawa rewelacyjna . Jeśli w nadchodzących dniach SYPNIE , a ma... będzie "bombowo" .

Pozdrowienia .
  • 0

#16 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Moderator
  • 2296 postów
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 01 styczeń 2009 - 19:55

Jutro jadę do Wisły pośmigać z rodzinką jeśli ktoś by był w okolicy zapraszam
  • 0

#17 skiman6

skiman6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 13 styczeń 2009 - 23:26

... prawie pojutrze, bo w piątek, wyjeżdżamy z Kaśką/córką/ na tydzień ferii do Sansicario, region Vialattea/ cztery połączone rejony dookoła Sestriere z możliwością przejazdu do Francji/, w miejscu tym jeszcze nie byłem, dojazd niestety autokarem / na myśl o tym, już mi cierpnie pewien mięsień.../ ale mam nadzieję, że śnieg i pogoda niedogodność tę zrównoważy...
-adam
  • 0
Dołączona grafika

#18 Pit

Pit

Ginący gatunek

• Administrator
  • 5290 postów

Napisano 14 styczeń 2009 - 07:53

W piątek jadę do Leogang na cały tydzień. Odpoczynek feryjny. Wracam i chętnie się z Wami gdzieś spotkam. Słowacja, Czechy.
  • 0

#19 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów

Napisano 14 styczeń 2009 - 09:13

Adasiu! Piotrze!
Ale Wam dobrze!!!!
... a ja wczoraj miałam radę pedagogiczną, dziś - spotkanie z rodzicami uczniów , jutro - kolejną radę, a potem jeszcze ostatnie spotkanie na kursie poświęconym wykorzystaniu środków unijnych ...
... moglibyście nie dobijać człowieka

Udanego wypoczynku!
  • 0

#20 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Moderator
  • 2296 postów
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 14 styczeń 2009 - 09:43