Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy warto kupić ?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 maj 2010 - 11:14

Wpadła mi w oko reklama książek na pewnym komercyjnym portalu
oto tytuły:
"śmiało na białym" Fehr - Kuchler
"technika i taktyka mistrzów" Sczafrański
"Carving - kurs jazdy...." Kuchler

może ktoś z szanownych koleżanek albo kolegów czytał ?

Użytkownik jabol edytował ten post 11 maj 2010 - 11:15

  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 maj 2010 - 20:34

Wpadła mi w oko reklama książek na pewnym komercyjnym portalu
oto tytuły:
"śmiało na białym" Fehr - Kuchler
"technika i taktyka mistrzów" Sczafrański
"Carving - kurs jazdy...." Kuchler


Nie czytalem, ale Kuchlera przegladalem. Darowalbym sobie. Napisane w czasach "karwigowego szalu", zwlaszcza fascynacji jego odmiana fan. Natomiast ksiazka Szafranskiego wydaje sie interesujaca. Jako dodatek do innych, bo zajmuje sie analiza i subtelnosciami skretow zawodnikow.
  • 2

#3 Atena.Oswiecim

Atena.Oswiecim
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 19 sierpień 2010 - 16:49

tez wydaje mi się ze te ksiazki to juz takie nie z naszej epoki:)
  • 0

#4 Alojz

Alojz
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2010 - 18:52

Wpadła mi w oko reklama książek na pewnym komercyjnym portalu
oto tytuły:
"śmiało na białym" Fehr - Kuchler
"technika i taktyka mistrzów" Sczafrański
"Carving - kurs jazdy...." Kuchler


Nie czytalem, ale Kuchlera przegladalem. Darowalbym sobie. Napisane w czasach "karwigowego szalu", zwlaszcza fascynacji jego odmiana fan. Natomiast ksiazka Szafranskiego wydaje sie interesujaca. Jako dodatek do innych, bo zajmuje sie analiza i subtelnosciami skretow zawodnikow.


Cześć możesz mi w kilku słowach wyjaśnić co np. w "Carving-kurs jazdy...." jest już nieaktualne? Bo coś mi Twoje wyjaśnienia nie pasują...
  • 1
Skimania

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2010 - 20:03

Cześć możesz mi w kilku słowach wyjaśnić co np. w "Carving-kurs jazdy...." jest już nieaktualne? Bo coś mi Twoje wyjaśnienia nie pasują...


A co nie pasuje? Niewiele wyjasnie, bo zadnej z ksiazek Kuchlera nie czytalem. Przegladalem tylko i to jakis czas temu. Ksiazki byly wydane w poczatkach nowego tysiaclecia, w okresie fascynacji carvingiem w tym jego skrajnej odmiany - fun. Dzis z tej fascynacji niewiele zostalo. Przez ostatnich kilka lal, jezdzac tu i tam, nie widzialem zadnego funowca. Niemodny. Teraz w modzie jest freeride, a ten z carvingiem ma niewiele wspolnego. Mysle, ze wiele z tego co napisal Kuchler jest prawdziwe, ale przesadne i jednostronne. Dzis niektorzy, patrz Mitek, w ogole neguja carving jako trend rewolucyjny, wielu wrecz odwraca sie od niego szukajac innych technik i mozliwosci jezdzenia. Ja, tak mi sie wydaje, staram sie zachowac zdrowy umiar.

W zeszlym roku wpadla mi ksiazka Andrzeja Peszki "Narciarstwo, czyli jak poprawic technike...". MSZ calkiem niezla, choc dla umiejacych juz jezdzic. Z lekkim karwingowym odchyleniem. Napisalem autorowi kilka uwag i w nagrode dostane jego kolejne trzy nowe ksiazki. Zobacze. Mitek proponowal ksiazke Drzymaly "Narty". Jest co poczytac, niekoniecznie mocno demodee Kuchlera.
  • 1

#6 Alojz

Alojz
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2010 - 22:39


Cześć możesz mi w kilku słowach wyjaśnić co np. w "Carving-kurs jazdy...." jest już nieaktualne? Bo coś mi Twoje wyjaśnienia nie pasują...


A co nie pasuje? Niewiele wyjasnie, bo zadnej z ksiazek Kuchlera nie czytalem. Przegladalem tylko i to jakis czas temu. Ksiazki byly wydane w poczatkach nowego tysiaclecia, w okresie fascynacji carvingiem w tym jego skrajnej odmiany - fun. Dzis z tej fascynacji niewiele zostalo. Przez ostatnich kilka lal, jezdzac tu i tam, nie widzialem zadnego funowca. Niemodny. Teraz w modzie jest freeride, a ten z carvingiem ma niewiele wspolnego. Mysle, ze wiele z tego co napisal Kuchler jest prawdziwe, ale przesadne i jednostronne. Dzis niektorzy, patrz Mitek, w ogole neguja carving jako trend rewolucyjny, wielu wrecz odwraca sie od niego szukajac innych technik i mozliwosci jezdzenia. Ja, tak mi sie wydaje, staram sie zachowac zdrowy umiar.

W zeszlym roku wpadla mi ksiazka Andrzeja Peszki "Narciarstwo, czyli jak poprawic technike...". MSZ calkiem niezla, choc dla umiejacych juz jezdzic. Z lekkim karwingowym odchyleniem. Napisalem autorowi kilka uwag i w nagrode dostane jego kolejne trzy nowe ksiazki. Zobacze. Mitek proponowal ksiazke Drzymaly "Narty". Jest co poczytac, niekoniecznie mocno demodee Kuchlera.


To że zmienia się moda nie upoważnia kogoś do negowania podstaw carvingu jako techniki jazdy. Bo popatrz na narty w sklepach, są proste? Nie w 99% są taliowane czy jak kto woli carvingowe. Nie można carvingu wykreślić jako techniki tylko dlatego że nie jest srendy. Nadal się uważa Pana Kuchlera w szerokich kręgach narciarskich jako wizjonera który pokazał że można jeździć inaczej. Mam tę książkę i do ludzi którzy się uczą podstaw carvingowej techniki jest wielce pomocna. Takie jest moje zdanie. Dziękuję.
  • 2
Skimania

#7 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 listopad 2010 - 12:43

Cześć

Wpadła mi w oko reklama książek na pewnym komercyjnym portalu
oto tytuły:
"śmiało na białym" Fehr - Kuchler
"technika i taktyka mistrzów" Sczafrański
"Carving - kurs jazdy...." Kuchler

może ktoś z szanownych koleżanek albo kolegów czytał ?

Prawie każdą książke warto kupić. Z tych trzech akurat warto kupic wszystkie i dokładnie przeanalizowac treśc aby oddzielić ziarno od plew.
Pozdro
  • 1

#8 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 13 sierpień 2011 - 18:14



Cześć możesz mi w kilku słowach wyjaśnić co np. w "Carving-kurs jazdy...." jest już nieaktualne? Bo coś mi Twoje wyjaśnienia nie pasują...


A co nie pasuje? Niewiele wyjasnie, bo zadnej z ksiazek Kuchlera nie czytalem. Przegladalem tylko i to jakis czas temu. Ksiazki byly wydane w poczatkach nowego tysiaclecia, w okresie fascynacji carvingiem w tym jego skrajnej odmiany - fun. Dzis z tej fascynacji niewiele zostalo. Przez ostatnich kilka lal, jezdzac tu i tam, nie widzialem zadnego funowca. Niemodny. Teraz w modzie jest freeride, a ten z carvingiem ma niewiele wspolnego. Mysle, ze wiele z tego co napisal Kuchler jest prawdziwe, ale przesadne i jednostronne. Dzis niektorzy, patrz Mitek, w ogole neguja carving jako trend rewolucyjny, wielu wrecz odwraca sie od niego szukajac innych technik i mozliwosci jezdzenia. Ja, tak mi sie wydaje, staram sie zachowac zdrowy umiar.

W zeszlym roku wpadla mi ksiazka Andrzeja Peszki "Narciarstwo, czyli jak poprawic technike...". MSZ calkiem niezla, choc dla umiejacych juz jezdzic. Z lekkim karwingowym odchyleniem. Napisalem autorowi kilka uwag i w nagrode dostane jego kolejne trzy nowe ksiazki. Zobacze. Mitek proponowal ksiazke Drzymaly "Narty". Jest co poczytac, niekoniecznie mocno demodee Kuchlera.


To że zmienia się moda nie upoważnia kogoś do negowania podstaw carvingu jako techniki jazdy.


Alojz wyluzuj!!!! Technika pospolicie nazwana "carving" jest teraz na fali. Jeżdżą nią wszyscy zawodnicy i 5% amatorów. Tak więc nie masz się co obawiać o ona że zaniknie. Jest to najwydajniejsza i najbardziej skuteczna technika jazdy.
To że teraz medialnie staruszkowie z różnych śmiesznych ugrupowań namawiają do pędzlowania po stoku to nie znaczy że "carving" zamiera.
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#9 kingkong

kingkong
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:voelkl fuego, dynastar 4800
  • Imię :Kinga

Napisano 28 październik 2013 - 13:25

Kupiłam kiedyś (na początku mojej przygody z nartami) "śmiało na białym" koledze, żeby przybliżyć temat i również zachęcić do uprawiania tego pięknego sportu .... po kilku latach wpadła mi w ręce ta książka i nie mogę uwierzyć, ze kupiłam ją po to, by zarazić fanem narciarskim kogokolwiek. 

Jednym słowem, na mnie nie zrobiła ta książka dobrego wrażenia.


  • 2

#10 Antek_243

Antek_243
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Atomic
  • Imię :Antek

Napisano 27 listopad 2013 - 11:21

też rozważałem wymienione tytuły, w końcu jednak przekonałem się do Rona le Master'a (Narciarz doskonały). Z polskich bardzo polecam

"Ćwiczenia narciarskie dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych" Szymona Tasza albo "Przygotowania do sezonu zimowego" Andrzeja Peszka. Fajnie opisane sposoby na utrzymanie ergonomii ciała podczas jazdy, dzięki którym nie czuje się tak zmęczony, no i kontuzji też można nauczyć się omijać...


  • 1

#11 NartyBielawa_pl

NartyBielawa_pl
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 grudzień 2013 - 14:08

Tak szczerze mówiac to na zimowe wieczory- czemu nie,można przecież poczytać. O wiele wiecej ciekawych i też sprawdzonych z doświadczenia rzeczy i porad- dowiemy się na samym forum czytając chcoiażby tutejsze artykuły.


  • 1

#12 ferenc-adam

ferenc-adam
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 czerwiec 2014 - 11:20

Nie z naszej epoki? Każda książka jest warta chociażby pooglądania. Albo przynajmniej przewertowania czy przeczytania kilku linijek, może akurat przypadnie do gustu.


  • 0

:)


#13 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 27 październik 2014 - 21:00

Nie z naszej epoki? Każda książka jest warta chociażby pooglądania. Albo przynajmniej przewertowania czy przeczytania kilku linijek, może akurat przypadnie do gustu.

 

Zamiast czytania ogladnij PŚ i zobaczysz co to jest narciarstwo.

 

Ksiazki dobre sa dla teoretyków z sitinu i psp-nu - oni w teorii  są dobrzy bo na stoku jakos tego nie widać.


  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#14 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 10 grudzień 2014 - 12:11

Na po nartach jeżeli ktoś lubi poczytać polecam książkę  Bode Miller  autobiografia wariata. Cytat z książki " nie probójcie mnie naśladować,bo nie jesteście mną.Bądcie sobą i pracujcie nad sobą".

Pozdro.


  • 0

#15 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 09 listopad 2022 - 07:29

Nie wiem czy warto ale wygląda ciekawie https://wspinanie.pl...er-chrzanowski/ dorzucam własną fotkę spod Mount Robsona gratis i tyle. PS. słowo szus podoba mi się, pamiętam jak opisywano szus z Opalonego do 140km/h z czasów Krzeptowskich... cyt.

Autor ma na swoim koncie wiele pierwszych zjazdów z wybitnych gór na kontynencie amerykańskim, w tym m.in. z Mount Robson – najwyższego szczytu w Kanadyjskich Górach Skalistych.

Załączone pliki


Użytkownik star edytował ten post 09 listopad 2022 - 07:30

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych