Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smoleńsk 10.04.2010r - po katastrofie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ewa

Ewa
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 kwiecień 2010 - 22:06

Myślę, że ten temat będzie się przejawiał tu i ówdzie, więc kto chce niechaj się tutaj wypowiada...
  • 0

#2 cyanide

cyanide
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard GSR IQ Magnesium
  • Imię :Piotr

Napisano 19 kwiecień 2010 - 22:17

A już miałem nadzieję, że to jedyne forum wolne od tego cyrku... Darujmy sobie, pliz.. Kto miał uczcić pamięć ofiar ten uczcił, kto miał sobie flagę na antenę w samochodzie powiesić ten powiesił.
Serio musimy? :hysterical:

Użytkownik cyanide edytował ten post 19 kwiecień 2010 - 22:17

  • 0

#3 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 kwiecień 2010 - 22:39

Cześć

A już miałem nadzieję, że to jedyne forum wolne od tego cyrku... Darujmy sobie, pliz.. Kto miał uczcić pamięć ofiar ten uczcił, kto miał sobie flagę na antenę w samochodzie powiesić ten powiesił.
Serio musimy? :hysterical:

Myślę, że to nie jest takie proste. Ostatnio rumuńska agencja opublikowała materiał w którym jednoznacznie wskazuje na zamach przy udziale rosyjskich bandytów sterowanych przez przez FSB. Sprawa nie jest taka oczywista i wymaga dogłębnego wyjaśnienia. Podobne są doniesienia pewnych agencji izraelskich.
Dla zainteresowanych prześlę linki na priv.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#4 Ewa

Ewa
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 20 kwiecień 2010 - 07:28

Cyanide...

Jeśli nie masz najmniejszej ochoty brać udział w tematach, które Cię denerwują, to po prostu je...olej. Proste.

A założyłam ten wątek, ponieważ pojawiają się wypowiedzi dotyczące tego zdarzenia w innych tematach. Więc żeby nie zaśmiecać, poprosiłam admina aby je przeniósł do tego miejsca...

Tyle.
  • 0

#5 cyanide

cyanide
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard GSR IQ Magnesium
  • Imię :Piotr

Napisano 20 kwiecień 2010 - 07:52

Masz rację Ewa, chyba muszę się od sieci odciąć na najbliższy miesiąc póki naród sobie innego tematu nie znajdzie..

Pozdrawiam :hysterical:
  • 0

#6 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 20 kwiecień 2010 - 08:36

A już miałem nadzieję, że to jedyne forum wolne od tego cyrku... Darujmy sobie, pliz.. Kto miał uczcić pamięć ofiar ten uczcił, kto miał sobie flagę na antenę w samochodzie powiesić ten powiesił.
Serio musimy? :hysterical:


Cyrk powiadasz... a mnie się wydawało, że była masakrystyczna katastrofa w której zostało zmielonych kilkadziesiąt dość znanych osób w tym i takie, które z urzędu trudno zadrasnąć, a co dopiero zmielić, a to wszystko w niebywałych w historii lotnictwa okolicznościach.
To forum jak na razie ma taką pozytywną cechę, że jest prawie wolne od milionpostowych tematów jak naostrzyć dwie płaszczyzny metalu żeby powstał ostry kąt, czy ilu centymetrową warstwą świeczki pokryć narty, żeby nie utleniły się i nie znikły przez lato, albo jakie to przełomowe technologie zastosowano w nartach na 10/11 dzięki którym jeden z drugim wskoczą z poziomu 6 na poziom 9.
Choć tu też bywa cyrk, choćby w temacie numerków fleksu na butach amatorskich i (o zgrozo) zawodniczych.
  • 0

#7 cyanide

cyanide
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard GSR IQ Magnesium
  • Imię :Piotr

Napisano 20 kwiecień 2010 - 08:49

Tragedia - tak.
Makabryczna katastrofa - tak, zdecydowanie.
Ogromna strata dla narodu - niewątpliwie.

ALE to co z tego zrobiły media, ogólnonarodowa histeria, kretyńskie zachowania na pokaz (bo jak inaczej nazwać wklejanie flagi z kirem na naszą klasę pomiędzy zdjęcie wypiętego tyłka i piersi), hipokryzja tych, którzy za życia opluwali i wyśmiewali zmarłych, niemal beatyfikacja i nagłe wybielanie życiorysów tych, którzy zginęli - tak, to jest wg mnie cyrk.
I obawiam się, że niestety większy jeszcze przed nami.

Nie zrozumcie mnie źle, ja nie przechodzę z obojętnością do porządku dziennego nad tym co miało miejsce, mimo, że wielu osób, które pod Smoleńskiem zginęły, delikatnie mówiąc, sympatią nie darzyłem - dotknęło mnie to osobiście może i mocniej niż wielu z tych, którzy wylewają krokodyle łzy na ulicy. Uważam natomiast, że są lepsze formy uszanowania pamięci zmarłych niż roztrząsanie okoliczności katastrofy na bądź co bądż - rozrywkowo-hobbystycznym forum.

No i dałem się wciągnąć :hysterical:

PS: absolutnie nie było moją intencją nikogo urazić, jeśli tak się stało - z góry przepraszam.
  • 0

#8 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 20 kwiecień 2010 - 09:13

odnośnie cyrku... i nie umniejszania tragedii tych wszystkich, którzy zostali bez matek, córek, ojców, synów, dziadków, babć, przyjaciół znajomych itp. i z żalu, że już nie zobaczę tych wszystkich, którzy zginęli, bo w przeciwieństwie do innych tragedii/wypadków w tym kraju, oni nie byli anonimowi, bo znałam ich z tv, radio, gazety lub byli znajomymi moich znajomych... i bez względu na opcję lub jej brak, na poglądy mi bliskie lub zgoła odmienne byli ludźmi, którzy kogoś zostawili. Nie wiem, jak jest tam gdzieś, gdzie oni są tych, których już nie ma bo i skąd, ale wiem, jak to jest stracić kogoś bliskiego tu na ziemi.

odnośnie cyrku to dostałam takie coś... nie zmieniam czcionki na polską wklejam oryginał.

Cyrk.
Balansował na linie pod cyrku kopułą
lecz nikt go nie podziwiał, był przecież niezguł±,
zbyt rzadko się uśmiechał, obrażał zbyt łatwo,
wrażliwy na kamery, reflektorów światło,
i czasem gdy przemawiał wymlaskując słowa,
zapinała mu guzik ta jego połowa.
Obśmiany i opluty, dziennikarska zgraja
z kartoflem porównała robiąc sobie jaja,
uwypuklano gafy, potknięcia i słowa,
krytyka to już była mania narodowa.
Że nie internowany, że księżyc, że pije,
że zawistny, że mściwy, że w ogóle żyje,
no, i to "spieprzaj dziadu", i "małpa w czerwonym",
- głosowałeś na Niego? - trzeba być szalonym!
Dzisiaj? - to mój Prezydent! - Och jaki wspaniały!
kocha, lubi, szanuje, wielbi naród cały.
Jaki gest, bo się rozbił, nie doleciał celu,
zasłużył na co najmniej pogrzeb na Wawelu!
Dzień wcześniej to potwory a po śmierci? ¦wielcy!
Och, Polacy! Jesteście chyba p......nięci!


Ola

P.S. i również przepraszam, jeżeli kogoś uraziłam.
  • 0

#9 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 20 kwiecień 2010 - 09:17

Chyba jednak zachodzi małe nieporozumienie.
Cyanide nie nazywa cyrkiem śmierci osób, nie nazywa cyrkiem wypadku samolotu, tylko cyrkiem nazywa to co robią media. Media które gardzą człowiekiem i jego osobowością, zachowujące się jak hieny, bez wyjątku.


ps.

Proszę o spokojną dyskusję, bo jak nie to :hysterical: i zamknę :russian:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#10 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 kwiecień 2010 - 15:49

A mnie po prostu krew zalewa od 10 kwietnia, bo:

- najpierw nikt nie raczył nawet wspomnieć o załodze samolotu i borowcach - potraktowano ich jak śmieci, element wyposażenia,
- pewne osoby i ugrupowania chciały mieć monopol na ból, żal i żałobę,
- każdego kto miał inne zdanie niż ci co zginęli z jedynie słusznej strony, chciano kamienować, piętnować i nakazać milczeć na wieki
- szukano winy wszędzie, tylko nie tam gdzie powinno się zacząć już dawno (zapomnieli o swoim zachowaniu ci, co najpierw nic nie zrobili w ramach solidarnego państwa, a potem pierwsi zbierali podpisy do Trybunału Stanu, gdy tylko ktoś zmaterializował pomysł by z taniego państwa nie robić państwa dziadowskiego - politycy i dziennikarze!)
- każdy gest innych oceniano jako nieszczery i polityczno PR-owy (a to klęczał ten czy tamten nieszczerze, a to obejmując urząd miał czelność podjąć decyzję, choć konstytucja daje mu pełnie uprawnień, ale "przyzwoitość" wg jednej ze stron nakazuje nic nie robić)
- jak pisali pod Wawelem - "pełnił obowiązki, zasłużył na Powązki"
- jak jeden poseł z wiadomie słusznej strony raczył był powiedzieć 11 kwietnia w TV - Prezydent zginął niemal na wojnie!
-dziś pan Jarosław, na pogrzebie pana Putry powiedział, "Pan Marszałek padł śmiercią męczeńską ..."
- głupota i pseudo poprawność wystarcza by krytykować panią Szmajdzińską
- mnie próbuje się odmówić prawa żalu i powieszenia flagi z kirem, bo śmiałem mieć zdanie odmienne od jedynie słusznego zdania wiedzących lepiej
- w tydzień po 10 kwietnia, jedni mogą zredagować od nowa posłowie książki "Alfabet braci Kaczyńskich" i wydrukować nowy nakład, równocześnie krytykując "hieny" sprzedające kwiaty, znicze, flagi i plakietki na Krakowskim Przedmieściu
- w Krakowie na peronie przed przyjazdem pociągów z VIP-ami rozściela się sztuczną trawę
- pycha i głupota nie pozwala zauważyć wielu, iż chowano Prezydenta RP, a nie brata Jarosława Kaczyńskiego - bez względu na to gdzie go chowano
- ostatnie i najważniejsze - na pogrzebie Prezydenta RP i jego małżonki flaga sobie, a sztandar z godłem sobie http://wiadomosci.on...,0,1,pokaz.html

Użytkownik kiedar edytował ten post 20 kwiecień 2010 - 16:26

  • 0

#11 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2010 - 20:59

Polecam jeżeli chodzi o "techniczną stronę" http://lotnictwo.net...enskiem-40.html
  • 0

#12 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 20 kwiecień 2010 - 22:16

Polecam jeżeli chodzi o "techniczną stronę" http://lotnictwo.net...enskiem-40.html


W zasadzie jeden post (tawy) potwierdził coś co dla mnie jest niepojęte w tej katastrofie, a mianowicie znakomitą awionikę samolotu. Jeśli mieli by tylko wysokościomierze barometryczne z prawidłowo ustawionym ciśnieniem pasa to też nie powinni się znaleźć tam gdzie się znaleźli, i żadne jary czy spadki terenu nie mają tu kompletnie nic do rzeczy.
ArchiwumX.
No chyba, że źle podane ciśnienie przez wieżę, ale to niemożliwe...

Kiedyś średnio ceniłem Tomasza Hypkiego, ale po tej rozmowie zmieniam zdanie.
http://wiadomosci.on...,relacjetv.html
  • 0

#13 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2010 - 22:57

..............
ArchiwumX.
No chyba, że źle podane ciśnienie przez wieżę, ale to niemożliwe...

..............

Co do TH to fakt jestem po wrażeniem. Co do listy to imponująca. Co do Archiwum X ........ ja poczekam
  • 0

#14 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 21 kwiecień 2010 - 06:02

Mirek D_I, nie mogę otworzyć Twojego załącznika! POMÓŻ!

MirkuN dzięki za link!

Ja od dawien dawna interesuję się lotnictwem, a w zasadzie katastrofami lotniczymi :hysterical: tez zastanawiam się dlaczego zszedł tak nisko, skoro wszystkie urządzenia pokładowe, jak wykazały już oficjalne ekspertyzy były sprawne. Czy to faktycznie problem w komunikacji polsko-rosyjskiej?

Z tego, co wiem, nie odnaleziono jeszcze dzioba samolotu, poprawcie mnie, jeżeli coś się zmieniło, to oznacza z prostej fizyki, że po uderzeniu skrzydłami w drzewa, pilot poderwał samolot do góry, może zrobił to zbyt szybko? nie wiem, nie znam się, natomiast wywaliło go od strony ogona, dlatego ludzie nie mieli szans na przeżycie i byli zwyczajnie zmasakrowani. Gdyby lądował, nawet po drzewach brzuchem, to wydłuża się czas ewentualnej śmierci, a co za tym idzie zwiększa się szansa na przeżycie.
to takie moje jakieś tam teorie, przepraszam.

nie łudzę się jednak, że w najbliższym czasie przyczyna katastrofy zostanie podana, może będzie mi dane za naście lub dziesiąt lat zobaczyć w serii "Katastrofy lotnicze" :russian:

to tak, jak z niewyjaśnioną śmiercią prof. Geremka,

Ola

P.S. Mitek ja poproszę te newsy na PW, o których wspominałeś!
  • 0

#15 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 21 kwiecień 2010 - 08:26

Olu! Jeśli nie otwiera Ci sie link wpisz w wyszukiwarkę onetu "Winę ponoszą konkretni ludzie" i będziesz miała rozmowę.
Jeśli to kogoś interesuje podaję linki do bloga chłopaka ze Smoleńska, który odwalił na miejscu niebywałą robotę:
http://smolensk.ws/blog/168.html
http://smolensk.ws/blog/169.html
http://smolensk.ws/blog/170.html
http://smolensk.ws/blog/172.html

Polecam tłumacza goglowego.
  • 0

#16 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 21 kwiecień 2010 - 15:36

Ciekawe jest też u spotters-ó http://www.forum.spo...35/index27.html
  • 0

#17 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 22 kwiecień 2010 - 09:18

Dzisiaj w Rzepie jest podane 10 hipotez na temat rozbicia się tego samolotu.
Nie komentuję, bo mnie to nie interesuje i swoje wiem, ale dla zainteresowanych postanowiłem wkleić link do tego artykułu :


http://www.rp.pl/art...atastrofy_.html

Miłego czytania :hysterical:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#18 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 22 kwiecień 2010 - 11:06

Witam!
Dotarło do mnie coś następującego:


Nie wiem, czy to dobre miejsce na mój link...Jednak kto zaryzykuje obejrzenie całości - z góry informuję, że moim celem nie jest obraza kogokolwiek.
Pozdrawiam.
  • 0

**********************************ŚNIEGU!


#19 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 22 kwiecień 2010 - 11:19

Witam!
Dotarło do mnie coś następującego:


Nie wiem, czy to dobre miejsce na mój link...Jednak kto zaryzykuje obejrzenie całości - z góry informuję, że moim celem nie jest obraza kogokolwiek.
Pozdrawiam.



zjawiskowe...
  • 0

#20 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 22 kwiecień 2010 - 11:20

Witam!
Dotarło do mnie coś następującego:


Nie wiem, czy to dobre miejsce na mój link...Jednak kto zaryzykuje obejrzenie całości - z góry informuję, że moim celem nie jest obraza kogokolwiek.
Pozdrawiam.

Kurcze! Zamiast pracować oglądam filmy... powiem (a raczej pokażę) tak :hysterical:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych