Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki które warto lub po prostu przyjemnie przeczytać.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:10

Cześć

A ja dla odmiany nie czytam, ale potrafię zrozumieć tych co czytają książki.

A ja czytam - choc nie ukrywam, że mniej niz kiedyś - ale aupłenie nie potrafię zrozumieć tych co nie czytają.
Ostatnio Pilipiuk i jego cudowny bohater Pan Wędrowycz w domu u nas zagościł na dłużej.
Pozdro
  • 0

#22 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 28 czerwiec 2010 - 18:12

"Prowadź swój pług przez kości umarłych"


Adamie w okolicach lutego-marca wymieniona przez Ciebie książka sprzedawała sie rewelacyjnie


Dla lubiących fiekawą ksiażkę i Wrocław polecam cała serię Marka krajewskiego:

Oprócz doskonałej fabuły, czytajac książkę można poczuć niemal zapach Breslau z okresu przedwojennego. Ci co znaja Wrocław i lubia to miasto, czytajac w/w ksiażki poczują się jakby byli na wycieczce w czasie w Breslau.




Witam
...jeśli się sprzedawała/co nie było powodem mojego wyboru/ to może i warto ją było przeczytać...a równolegle czytałem Obronę Sokratesa/co podaję by się bronić przed zarzutem ulegania modzie/...
...odnośnie szukania doznań zmysłowych to, mimo całej sympatii jaką darzę mój Wrocek, jakoś nie pociąga mnie woń przedwojennego Breslau i wolałbym poszukać, znanych z sentymentalnych przekazów rodzinnych, zapachów kresowych pól, gdzieś między Lwowem a Stryjem...
Pozdrawiam- adam
  • 0
Dołączona grafika

#23 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2010 - 18:17

Spieszę sprostować, że i teraz trafiają się zainteresowani.

Co do woni to masz rację, teraz chyba lepsza, ale aż tak dosłownie nie odebrałem tego co pisałem :) :)
  • 0

#24 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 lipiec 2010 - 18:31

Cześć
"W jaksiniach Pierre Saint-Martin"
Haroun Tezieff
Pozdrawiam
  • 0

#25 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 lipiec 2010 - 17:56

"Smakowanie raju" ICEK ERLICHSON



to książka, którą warto przeczytać, by dowiedzieć się, jak złudne moga być własne przekonania dające pewność, że jest tak jak chcielibyśmy by było.

W/w książka, opowiada losy młodego żydowskiego chłopaka, który po wybuchu wojny ucieka z "pańskiej Polski" do "robotniczego raju". Książka ta jest relacją jej autora, z niemal sześciu lat tułaczki po raju, który okazał się piekłem na ziemi.
  • 1

#26 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 31 lipiec 2010 - 23:38

Cześć
Fritjof Capra - "Tao fizyki"
Pozdro
  • 0

#27 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:19

Joubert, Vuarnet "Jak doskonalic sie w narciarstwie" - slynna, historyczna juz ksiazka z lat 70-tych,



Właśnie dziś wpadła mi w ręce w/w książka. Oryginał, Wydawnictwo "Sport i turystyka" 1972 rocznik - żadne ksero czy tym podobne wynalazki, stan niemal idealny.

Zacząłem wertować w chwilach wytchnienie w pracy i znalazłem genialny opis dopasowywania butów (strona 16 książki część "Buty"):

"Jeśli nowe buty uwierają w pewnym określonym miejscu, wykapmy się w ciepłej wodzie z butami na nogach, po czym pozwólmy im wyschnąć, uprzednio mocno zapiąwszy klamry lub dobrze zaciągnąwszy sznurowadła i utrzymując mocno zgięte stawy skokowe. Najpraktyczniej w tym celu usiąść przy stole, stopy schować pod krzesło i ułożywszy buty tak, by zelówki całą powierzchnią przylegały do podłogi - czytać dobrą książkę. W ten sposób osiągniemy prawdziwie idealne, skorupowe dopasowanie butów i stóp."

I niech teraz ktoś powie, że temat książkowy nie jest tematem narciarskim ;), jak klasyk wyraźnie poleca czytanie dobrych książek przy układaniu butów. ;) :hysterical:

P.S.
Klasyka również mam zamiar przeczytać, ale aktualnie już 4 książki mam a tapecie, na szczęście klasyka jest od dziś moją własnością więc kiedyś ją przeczytam :).
  • 0

#28 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 02 sierpień 2010 - 19:24

Cześć
Sposób z namoczeniem i wyschnięciem to najlepszy sposób dopasowywania butów ze skóry. Wielokrotnie sprawdzałem np. przy dopasowywaniu korków.
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 02 sierpień 2010 - 19:25

  • 0

#29 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 sierpień 2010 - 18:05

Zaserwuję tutaj dwie okładki książek, które polecam rodzicom dzieci, którym tematy "tabu" nie są tabu. Tytułów nie wymieniam, żeby nie być odsądzonym od czci i wiary. Obydwa tytuły zaczynają się słowami "Wielka księga ... " - jest wersja damska i męska.
Wersję męską miałem w rękach, kartkowałem, trochę poczytałem i uważam, że warto kupić tą ksiażkę nie tylko dla dziecka, warto też przeczytać ją z dzieckiem. Bardzo przystępnie, obrazowo i normalnie (bez bajek o bocianach) przekazane są wszystkie istotne informacje, których chłopcy mogą być ciekawi i o które nieraz pewnie wstydzą się zapytać wprost - wersja dla dziewczynek już też na półkach księgarskich, ale jeszcze jej nie miałem w rękach.


  • 0

#30 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2010 - 15:41




Tą książkę polecam szczególnie wszystkim .... PANIOM!!!

Drogie Panie, jest to książka, którą żaden z panów nie powinien sam sobie kupować!
Tą książkę Panie powinny kupić swoim mężczyznom na prezent - same też przeczytajcie ją wnikliwie i uważnie, od deski do deski. Pozwoli ona Wam, drogie Panie, zrozumieć mężczyzn, a mężczyznom uświadomi, że kobieta to "najbardziej skomplikowana ze wszystkich istot".

Miłej lektury :hysterical:

P.S.
Ewa dzięki ;)

Użytkownik kiedar edytował ten post 04 sierpień 2010 - 16:40

  • 0

#31 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 04 sierpień 2010 - 18:20

Darek, ta książka to sama okładka, prawda?
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#32 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2010 - 18:28

Nie, nie sama okładka, jest też jeszcze 100 stron :hysterical:

Użytkownik kiedar edytował ten post 04 sierpień 2010 - 20:40

  • 0

#33 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 04 sierpień 2010 - 19:03

Znaczy się to SF? :hysterical:
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#34 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2010 - 19:10

Znaczy się to SF? :hysterical:



Hehehe i wiele tresci ;)
  • 0

#35 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 02 listopad 2010 - 09:30

No....tak. Społeczeństwo narciarskie take niby oczytane i w ogóle, a temat książkowy już na 4 stronie wylądował hahahahaha.

Podbijam w takim razie następującym wydaniem:

Zabójca z miasta moreli

Autor: Witold Szabłowski
Seria wydawnicza: Reportaż

Podobno genialna, zacząłem i wciąga. Lubię Turcję, nawet bardzo lubię, lubię ich klimaty, jedzenie( tylko schabu żal), morze gorące, świetny, zdrowy klimat. A teraz z przyjemnością poznam ją z innej strony, kulturalnej, tajemniczej, ni to europejskiej, ni to azjatyckiej krainy......Ich rewolucję kulturową i wyznaniową !


O dalekim kraju, czyli całkowicie współczesny Polak pisze o całkowicie współczesnej Turcji

Raj na ziemi bez patrzenia w niebo

Użytkownik Pit edytował ten post 02 listopad 2010 - 10:24

  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#36 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 listopad 2010 - 22:31

Nawiązując do tematu Ku przestrodze polecam książkę:

Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach

Autor – dyrektor Biblioteki Narodowej, a także taternik związany z ratownictwem górskim od 1961 roku, w latach 1972–1974 naczelnik TOPR – zawarł w Wołaniu w górach opisy prawdziwych, trudnych i ciekawych akcji ratowniczych prowadzonych w Tatrach. Między rzeczowe relacje Michał Jagiełło wplata przemyślenia o naturze górskiej tragedii, psychologii ratownictwa oraz o zachowaniach ludzkich w skrajnych sytuacjach.



  • 0

#37 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 08 listopad 2010 - 16:09

Właśnie sobie zamówiłem. Będzie co czytać w zimowe wieczory na lodowcu :D
Załączony plik  wm.jpg   16,09 KB   10 Ilość pobrań

Rockmann
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#38 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 08 listopad 2010 - 19:11

Cześć

Właśnie sobie zamówiłem. Będzie co czytać w zimowe wieczory na lodowcu :)
Załączony plik  wm.jpg   16,09 KB   10 Ilość pobrań

Rockmann

Piotrek przeciez Ty nie czytasz??? :):):D

Ale są zdjęcia do pooglądania fajne i fajnie opisane. :D
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 08 listopad 2010 - 19:11

  • 0

#39 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 08 listopad 2010 - 19:45

Tak, nie czytam, to prawda, podkreślałem to tutaj również.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#40 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2010 - 13:06

W dniu dzisiejszym - 11 listopada - warto wspomnieć o najnowszej książce Dariusza Baliszewskiego "TRZECIA STRONA MEDALU"



Dlaczego warto sięgnąć po nią?
Warto, ponieważ:

- Jest napisana tak, że nawet osób nielubiących czytać nie zniechęci, ponieważ podzielona jest na rozdziały liczące po kilka, kilkanaście stron, a każdy traktuje o czym innym i można je czytać "na wyrywki";

- Jest napisana z wielką lekkością i nawet osoby, które nie interesują się historią, nie będą znudzone i zawiedzone po jej lekturze;

- Ponieważ Pan Baliszewski stara się w niej odkoloryzować naszą historię i obalić nagromadzone przez wieki mity o Polsce i Polakach.

Przytoczę tylko niewielki fragment jednego z rozdziałów, który nosi tytuł: "Polska niepodległość"

Historyk, który szuka w tamtych latach korzeni polskiej niepodległości, ze zdziwieniem ujrzy społeczeństwo niechętne jakimkolwiek zmianom, tak w rozbiorze rosyjskim, jak i w Galicji, ...
... Ujrzy chłopców z 1 Kadrowej Piłsudskiego, którzy na dźwięk wojny, z nadzieją na wywołanie powstania, wkroczą do Królestwa, by usłyszeć pod swoim adresem przekleństwa, złorzeczenia i odgłosy szczelnie zamykanych drzwi i okien. "Nie trzeba nam od was uznania..." - śpiewać będzie z legionami Piłsudskiego do dzisiaj cała Polska, nie rozumiejąc, że to słowa gorzkiego oskarżenia dla całego narodu...

  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych