Skocz do zawartości


Zdjęcie

Les Deux Alpes, 12-21 marca 2010


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 wicio

wicio
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon

Napisano 23 marzec 2010 - 11:43

Francja 12-21 marca 2010 - Les Deux Alpes - zaliczona :) i'm back ... bonjour :) la powróciłem

Mieszkaliśmy w apartamentach 4 osobowych położonych w samym centrum stacji tuż przy wyciągach w Rezydencji Le Meijotel.
Apartament dla 4 osób pow. 25 – 28 m2 pokój dzienny z jednym łóżkiem rozkładanym typu sofa dla dwóch osób, aneks sypialny z łóżkiem
piętrowym, w pełni wyposażony aneks kuchenny (lodówka, zmywarka, kuchnia mikrofalowa z funkcją grill), łazienka, toaleta, balkon.
Cały koszt wyjazdu ze skipassem (6 dni jazdy po trasach) + basen + lodowisko to 1530 zł.

Les Deux Alpes (1650 m n.p.m.) to jedna z bardziej znanych francuskich stacji narciarskich zlokalizowana pomiędzy dwiema górskimi halami Mont De Lans (1300 m n.p.m.) i Venosc (900 m n.p.m.) stąd nazwa stacji (w dosł. tłum. dwie Alpy), równie często pisana w skrócie Les 2 Alpes ( L2A ), jest również jedną z najstarszych stacji alpejskich otwartych dla regularnego uprawiania narciarstwa ustępując jedynie słynnej Chamonix. Les 2 Alpes, sławę zawdzięcza w głównej mierze posiadaniu największego lodowca w Europie udostępnionego dla narciarzy, była też pierwszą we Francji która otworzyła swoje tereny narciarskie także w lecie stając się pierwszą całoroczną stacją narciarską we Francji. Wśród snowbordzistów popularna dzięki jednemu z najlepszych snowparków w Europie.

Sezon zimowy trwa tutaj od końca listopada do początku maja, gdzie następuje jak w większości tego typu stacji pięciotygodniowa przerwa konserwacyjna tak aby mniej więcej w połowie czerwca rozpocząć sezon letni trwający to końca sierpnia. Dla niektórych nieformalny początek sezonu w tej stacji rozpoczyna się jednak jeszcze wcześniej, miesiąc przed oficjalnym otwarciem sezonu zimowego gdy w Les 2 Alpes na przełomie października i listopada organizowane są dwie weekendowe wielkie imprezy. Pierwsza to Mondial du Ski i druga, tydzień później Mondial du Snowboard, są to największe wydarzenia otwierające sezon narciarski i snowboardowy we Francji, przyciągają tysiące miłośników tego sportu z całej europy. Na Lodowcu przez te kilka dni można spotkać czołowych zawodników danych dyscyplin z Francji jak i innych krajów, odbywają się tutaj pokazy skoków w przygotowanym snowparku, czołowe firmy mają tu swoje stanowiska prezentując najnowszy sprzęt oraz dają możliwość przetestowania swoich produktów. Wieczorem ta niepowtarzalna atmosfera przenosi się do centrum stacji, w pubach i dyskotekach zabawa trwa do późnej nocy a następnego dnia znowu wszyscy spotykają się na lodowcu, i tak przez trzy dni.

Największe zalety stacji Les 2 Alpes to ogromny teren lodowca schodzącego ze szczytu Mont de Lans (3570 m) na którym można jeździć prawie przez 9 miesięcy w roku, ale też jeden z najwyższych obszarów narciarskich w całych Alpach. Stacja jest położona wysoko 1650 m n.p.m. ale nie jest to wysokość która przyćmiła by inne alpejskie stacje chociażby takie jak Val Thorens (2300 m) , Tignes (2100 m), Alpe d’Huez (1860 m), ma jednak cos czego nie mają nawet te najwyżej położone a mianowicie możliwość szybkiego dotarcia bardzo wysoko. Można się tutaj dostać na wysokość 3568 m do części drugiego lodowca Glacier de la Girose i właśnie to wykorzystywane jest jako reklama, znak rozpoznawalny oraz swoiste logo, stąd często obok nazwy stacji na folderach, nazwach restauracji i hoteli widzimy liczbę 3600 określającą dostępną dla turystów wysokość (Les 2 Alpes 3600).

Dostanie się na szczyt lodowca nie przysparza większych kłopotów, z centrum stacji jest to gondola Jandri Express 1 i 2 (przesiadka w punkcie Toura 2600 m) i choć w gondoli nie jest najwygodniej jest to najszybszy transport, dalszą część pokonujemy łapiąc orczyk który ciągnie nas już po jęzorze lodowca lub tzw. alpejskie metro czyli biegnącą pod lodowcem kolejkę Dome Express. Końcowy etap podróży na szczyt lodowca to krótki orczyk Dome de la Lauze. Można też po wyjściu z kolejki Dome Express przejechać się specjalnym 14 osobowym wycieczkowym ratrakiem Croisiere Blanche który wywiezie nas na 3600 m do wspaniałego punktu widokowego aby podziwiać zapierającą dech panoramę największych alpejskich masywów (Oisans, Vanoise, Mont Blanc i włoskie Alpy). Trzeba pamiętać, że wycieczka ratrakiem jest możliwa tylko przy dobrej pogodzie w innym przypadku ratrak nie kursuje z kolei w pełnym sezonie trzeba się zapisywać na konkretną godzinę w tym lub następnym dniu gdyż mimo dodatkowej opłaty w wysokości kilku euro chętnych jest więcej niż miejsc.

Z okolic gdzie przesiadaliśmy się z Jandri Express 1 na drugą gondole można też pod lodowiec dostać się kanapą Telesiege des Glaciers co przy ładnej pogodzie jest chyba opcją przyjemniejszą niż zatłoczona gondola ale to już kto co lubi. Położone wysoko trasy z lodowca w kierunku Les 2 Alpes nie są trudne co bardzo cieszy słabszych narciarzy czy snowboardzistów. Nawet początkujący mogą tutaj bez obaw doskonalić swoją technikę bez koniczności zjeżdżania w niższe partie lub nawet bez opuszczania terenu lodowca. Usytuowanie łatwych niebieskich tras w najwyższych partiach gór jest niewątpliwą atrakcją dla sporej grupy osób i nie spotykaną w innych stacjach a przynajmniej nie na takich wysokościach. Trudniejsze trasy zaczynają się niżej, im bliżej stacji tym mniej niebieskich, łatwych zjazdów a w ostatnim etapie powrotu do centrum Les 2 Alpes mamy już praktycznie tylko jedną łatwą trasę (Chemins des Demoiselles). Jest jeszcze wiele niebieskich i zielonych tras wzdłuż centrum stacji obsługiwanych przez orczyki są one jednak bardzo krótkie i nie połączone z innymi wyżej położonymi wyciągami. Dłuższe w większości niebieskie trasy w niższych partiach można znaleźć na zachodnich zboczach (druga strona doliny) przeciwległego szczytu (Pied Moutet 2100 m) niestety nie zawsze są one czynne poza wysokim sezonem, żeby się do nich dostać najłatwiej zjechać niebieską Petite Aiguille i dostać się krzesełkiem Telesiege de la Cote na końcu stacji od strony Mont de Lans. Taka organizacja i odwrotny niż zazwyczaj układ tras (łatwe wysoko, trudne nisko) sprawiła, że stacja ta jest często określana mianem Upside-Down (do góry nogami).

Dla naprawdę odważnych a przede wszystkim zaawansowanych narciarzy i snowboarderów którzy dotarli na szczyt lodowca i mają to szczęście, że trafili również na dobrą pogodę jest jeszcze jedna opcja. Zamiast wracać w kierunku Les 2 Alpes można przejść kawałek lub w określonych godzinach pociągnąć się za świadczącym usługi transportowe ratrakiem i zjechać w kierunku małej stacji La Grave (1450 m) po legendarnej i najtrudniejszej trasie Vallons de la Meije. Ta sławna a raczej niesławna (było tu wiele wypadków również śmiertelnych) trasa przyciąga miłośników ekstremalnych zjazdów Off-Piste z całego świata, prowadzi ze szczytu lodowca Glacier de la Girose po całkowicie dzikiej trasie, miejscami szerokiej jak cały lodowiec a czasami tylko wąskimi korytarzami między skałami również po terenie sąsiedniego lodowca Glacier du Rateau. Trasy są tutaj nieoznakowane i co najważniejsze nigdy nie są i nie były przygotowywane, jest to część terenu Parku Narodowego Ecrins gdzie dominuje dzika przyroda. Różnica poziomów ze szczytu do dolnej stacji La Grave to 2150 m . Śmiałkowie którzy decydują się na ten wyczyn powinni mieć dobrą kondycję i przede wszystkim doświadczenie jazdy w podobnym terenie. Na samym lodowcu mogą znajdować się różnego rodzaju pułapki w postaci szczelin lodowych oraz możliwość zejścia lawin dlatego zalecane jest wynajęcie lokalnego przewodnika.

Sama stacja La Grave to malownicza i niewielka wieś alpejska u podnóża szczytu La Meije 3982 m., jeszcze zanim została wypromowana dzięki najsłynniejszym dzikim obszarom do zjazdów była dobrze znana amatorom wspinaczki lodowej. Jeżeli dotarliśmy do La Grave nie mamy żadnego problemu dostać się z niej z powrotem na lodowiec i wrócić do Les 2 Alpes, wystarczy wsiąść do gondoli Telepherique de la Meije (z przesiadką w stacji pośredniej) dojechać do Col des Ruillans (3200 m.) a następnie orczykami do miejsca skąd zaczynaliśmy zjazd, wszystkie wyciągi tego obszaru są dostępne dla posiadaczy 6 dniowego karnetu z Les 2 Alpes. Sieć wyciągów z La Grave to jedyna w całych Alpach taka inwestycja wybudowana dla obsługi obszaru jazdy w dzikim, pozbawionym oznakowanych tras terenie. To właśnie tutaj od 1989 roku w pierwszy weekend kwietnia odbywa się jedna z najbardziej znanych imprez dla miłośników prawdziwego freeride’u Derby de la Meije. Przyjeżdżają tutaj zawodnicy i amatorzy z całej europy oraz Ameryki i Australii a mała wioska już na tydzień wcześniej staje się stolicą sportu i rozrywki dla fanatyków jazdy poza trasami.

Zapraszam do Les Deux Alpes - warto się tam wybrać :D
Na zdrowie za całą moją ekipę !!! :)
Na tym kończę mój sezon narciarski
pozdrawiam wszystkich :zab:
[attachment=4231:Janusz_151.jpg] [attachment=4232:Janusz_150.jpg] [attachment=4233:Janusz_016.jpg] [attachment=4234:Janusz_017.jpg]
[attachment=4235:Janusz_021.jpg] [attachment=4236:Janusz_014.jpg] [attachment=4237:Janusz_029.jpg] [attachment=4238:Janusz_036.jpg]
[attachment=4239:Janusz_039.jpg] [attachment=4240:Janusz_043.jpg] [attachment=4241:Janusz_048.jpg] [attachment=4242:Janusz_058.jpg]
[attachment=4243:Janusz_061.jpg] [attachment=4244:Janusz_064.jpg] [attachment=4245:Janusz_081.jpg] [attachment=4246:Janusz_077.jpg]
[attachment=4247:Janusz_104.jpg] [attachment=4248:Janusz_107.jpg] [attachment=4249:Janusz_108.jpg] [attachment=4250:Janusz_112.jpg]
[attachment=4251:Janusz_118.jpg] [attachment=4252:Janusz_119.jpg] [attachment=4253:Janusz_123.jpg] [attachment=4254:Janusz_127.jpg]
[attachment=4255:Janusz_133.jpg] [attachment=4256:Janusz_135.jpg] [attachment=4257:Janusz_136.jpg] [attachment=4258:Janusz_141.jpg]
[attachment=4259:Janusz_142.jpg] [attachment=4260:Janusz_117.jpg] [attachment=4261:Janusz_147.jpg] [attachment=4262:Janusz_082.jpg]
  • 2

#2 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 23 marzec 2010 - 12:34

ja chcę do Francji na narty :) :)

generalnie to jak zwykle... nuda... :D , znowu biało, znowu pięknie, znowu słonecznie i znowu te zadowolone człowieki... nuda, jak nic :)

Wicio, mam pytania:
1. Czy jak nie ma słońca to jest równie pięknie, czy słońce odurza?
2. Dlaczego na jednym zdjęciu jest tyle człowieków? Co to za zlot?
3. Co to jest to czerwone w kieliszkach? :)

Ekipa przednia!!! Brawo! w sumie.... nuda... :zab:

Pozdrawiam, Ola
  • 1

#3 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 23 marzec 2010 - 12:44

ja chcę do Francji na narty :) :)

Ja chcę na narty gdziekolwiek :zab: :D :)
  • 1
pozdrawiam
Jarek

#4 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 23 marzec 2010 - 12:47

Świetna relacja i super fotki . Dziękuję :)
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 fan

fan

    TOEG

  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 marzec 2010 - 13:05

bardzo fajnie opisane okraszone ładną fotografią :)
  • 1

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 marzec 2010 - 15:33

wzorowa relacja :)
jedno pytanie: czy zjechaliście do La Grave
jeśli tak to proszę o zdjęcia
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 23 marzec 2010 - 15:43

Wicio powiem tylko tyle - zazdroszczę :) :)


ja chcę do Francji na narty :) :)

Ja chcę na narty gdziekolwiek :D :) :)


Francji Wam nie zapewnię ale póki co do Szczyrku zapraszam :D jeszcze można pojeździć :zab: i nie żartuję :)

Pozdrawiam
  • 0

#8 wicio

wicio
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon

Napisano 23 marzec 2010 - 15:51

Hej Ola

Widziałem Waszą relacje ze zlotu z Pienin - też mieliście fajnie i wesoło - to się liczy :)
co do twoich pytań

odnośnie słońca - to nie wiem czy ja mam takie szczęście że podczas moich pobytów we Francji zawsze świeciło mi słońce (a byłem już 4 raz) - a może tam świeci cały czas :D

co do zdjęcia z tyloma człowieczkami - to każdego dnia na wysokości 2600 m n.p.m. zwanej Toura - odbywa się impreza dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów od godz. 15.00 do 17.00 właśnie tam spotykają się zjeżdżając z wyżej położonych tras narciarskich - impreza nie do opisania - trzeba tam być i uczestniczyć w niej - muzyka na żywo grana przez Dj-ów z różnych państw wszyscy się bawią - trunki alkoholowe są przez jedną godzinę tańsze
dodam że piwo bez promocji kosztuje jedyne 7 EURO :)

to czerwone w kieliszkach - to specjał jednej z knajp serwowany przez barmana - Likier truskawkowy + Wódka + Baileys - smakuje bardzo - jak się tam wybierzesz to sobie posmakujesz :zab:

to tyle pozdrawiam :)
  • 0

#9 wicio

wicio
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon

Napisano 23 marzec 2010 - 16:08

wzorowa relacja :)
jedno pytanie: czy zjechaliście do La Grave
jeśli tak to proszę o zdjęcia


Ja osobiście nie zjeżdżałem do La Grave - na taki zjazd trzeba być niezłym narciarzem i mieć spore umiejętności - jest to trasa bardzo niebezpieczna - lecz 2 osoby zjechały jak tylko będę mieć od nich fotki zamieszczę je tutaj - ale z tego co mi mówili dała im w kość - nawet pomagali Amerykaninowi który nie wiadomo skąd spadł przed nimi z jakiejś skały i upadł na kręgosłup, nie był w stanie się poruszyć - potrzebna była pomoc medyczna i helikopter
trasa La Grave nie jest oznakowana - nie ratrakowana - w kilku miejscach jest bardzo wąsko jedzie się między skałami - dodatkowo zagrożeniem są z chodzące lawiny - naprawdę z tego co mi opowiadali trzeba się nie źle przygotować aby pokonać trasę do La Grave.
  • 1

#10 wicio

wicio
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon

Napisano 23 marzec 2010 - 16:12

ja chcę do Francji na narty :) :)

Ja chcę na narty gdziekolwiek :zab: :D :)



zapraszam do Francji ze mną - pewnie to będzie styczeń 2011r.
  • 0

#11 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 01 luty 2012 - 23:26

fotki z dziś: http://skiblog.pl/archives/533
  • 1

#12 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 07 luty 2012 - 23:43

halo, ostatnia część trylogii pod tytułem L2A: http://skiblog.pl/archives/700
  • 1

#13 Nartytojestto

Nartytojestto
  • Zbanowany
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2012 - 00:39

Fantastyczna relacja!
Od zawsze chciałem jechać na narty do Les Deux Alpes, ale jakoś nigdy nie było mi to dane. Podobno już niebawem ma być zorganizowany jakiś wyjazd z FeelheFlow, nie tak drogo nawet (dla zainteresowanych znalazłem to tutaj: ). Zastanawiałem się czy nie zorganizować takiego wyjazdu samemu, ale cały czas się waham. Jakie są plusy organizacji takiego wyjazdu samemu? Czy wychodzi to dużo taniej? Bo na pewno ma się większą dowolność z planowaniem czasu.

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 22 listopad 2012 - 01:05
zapraszamy do działu ogłoszeń

  • 0

#14 Żigolo

Żigolo
  • Zbanowany
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2012 - 00:47

Hej! Mówiłeś o tym: ? (mam nadzieję, że nie będzie to potraktowane jako spam :/). Jeżeli tak to wyjazd myślę, że jest wart zastanowienia, zwłaszcza, że miejscówka jest bajeczna na zjazdy ;)

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 22 listopad 2012 - 01:08
spam

  • 0

#15 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 22 listopad 2012 - 01:10

Administratora proszę o sprawdzenie kont użytkowników "Źigolo" i "Nartytojestto" - powód - zamieszczanie treści reklamowych tego samego serwisu, oba konta posiadają ten sam numer IP - ale jak wiadomo to się może zdarzyć, dlatego proszę o sprawdzenie bardziej doświadczonych.
  • 0

#16 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 22 listopad 2012 - 16:43

Sprawdzone.
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#17 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 sierpień 2019 - 07:40

Największe zalety stacji Les 2 Alpes to ogromny teren lodowca schodzącego ze szczytu Mont de Lans (3570 m) na którym można jeździć prawie przez 9 miesięcy w roku,

 
fajna relacja z letniej jazdy
 
https://www.alpinfor...hp?f=47&t=61946


budowa nowej kolejki
 
https://www.remontee...ndpost&p=318248
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych