Skocz do zawartości


Zdjęcie

I po co


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 marzec 2010 - 22:16

Zjechałem trochę nart,w sumie tylko pod siebie,bardzo żałuje bo w poprzednich sezonach miałem większe możliwości testowe,więc jeździłem na nartach z grupy wynalazków.Będzie to post bardzo subiektywny, więc proszę nie czytać jak ktoś chce wybrać narty na postawie moich doświadczeń.;;;
Na forach pojawiło się wiele opinii ,głównie krytycznych nt. nart slalomowych.Bardzo bym chciał użytkowników tych nart prosić o opinię dlaczego tak sądzą.Z moich doświadczeń-szerokie trasy Silian-narta head supersheape-najdłuższa trasa 11 km,wzdłuż trasy czarnej-rewelacja,ale dla tych narciarzy którzy od narty o krótkim promieniu umieją wycisnąć jazdę w długim.
ST.Jacobs-byłem tam po raz pierwszy.Poszedłem tam z wielkim postanowieniem do wypożyczalni,powołałem się na kogo trzeba i gówno,moich nart nie ma(miały być RTC-ale gość nie dojechał)-wziąłem d2racesl-za darmo(Boże mogłem je mieć)Nigdy nie miałem podobnych sklepowych nart na nogach-tną lepieiej niż komórki,tylko kosztują bardzo drogo,a o serwis wolę nie pytać.Jak ktoś chce mieć nartę doskonałą,ale nie na długo, niech sięgnie po atomica,albo nie ,bo zabraknie dla mnie.
Potem był epizot z blizzardem,błagam nie zmuszajcie mnie do opisu,bo to nie są narty,poza rd.
  • 0

#2 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 15 marzec 2010 - 11:54

Na forach pojawiło się wiele opinii ,głównie krytycznych nt. nart slalomowych.Bardzo bym chciał użytkowników tych nart prosić o opinię


:thumbsup:
Czytając opinie o slalomkach wyrobiłem sobie ich obraz i mam coraz mniejszą ochotę mieć z nimi do czynienia.
Slalomka bywa wymagająca. To cecha do przyjęcia jeśli z wymaganiami idzie w parze wybaczanie błędów. Gorzej gdy jest wymagająca i nie wybacza błędów, bo wtedy może doprowadzić podwładnego do doła psychicznego. Bywają slalomki agresywne i mogące zrobić krzywdę, a to już kwestia gróźb karalnych i powinno się je zgłaszać u przystokowych policjantów.
Slalomki miewają też cechy bardziej rozrywkowe, czyli myszkowanie i klepanie.
Oprócz slalomek o nieprzyjemnych cechach psychicznych bywają też upośledzone fizycznie, czyli wyklepane. To romumiem, bo jeśli ma tendencję do klepania to się w końcu wyklepie, ale nie słyszałem jeszcze o slalomce wymyszkowanej, chyba że skutkiem tego są bardzo popularne ostatnio kacze dzioby.
Dziwne, że na forach nikt nie zauważył jeszcze jednej fatalnej cechy slalomek, mianowicie złośliwości. O tej przypadłości przekonałem się osobiście w Jaworkach. Chciałem jechać na dół, a te france nie chciały i chwytały się złośliwie sniegu.
No, ale tak zwykle bywa gdy slalomka kupuje narciarza i potem na nim jeździ.
:thumbsup:
  • 0

#3 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marzec 2010 - 12:03

Na forach pojawiło się wiele opinii ,głównie krytycznych nt. nart slalomowych.Bardzo bym chciał użytkowników tych nart prosić o opinię


:thumbsup:
Czytając opinie o slalomkach wyrobiłem sobie ich obraz i mam coraz mniejszą ochotę mieć z nimi do czynienia.
Slalomka bywa wymagająca. To cecha do przyjęcia jeśli z wymaganiami idzie w parze wybaczanie błędów. Gorzej gdy jest wymagająca i nie wybacza błędów, bo wtedy może doprowadzić podwładnego do doła psychicznego. Bywają slalomki agresywne i mogące zrobić krzywdę, a to już kwestia gróźb karalnych i powinno się je zgłaszać u przystokowych policjantów.
Slalomki miewają też cechy bardziej rozrywkowe, czyli myszkowanie i klepanie.
Oprócz slalomek o nieprzyjemnych cechach psychicznych bywają też upośledzone fizycznie, czyli wyklepane. To romumiem, bo jeśli ma tendencję do klepania to się w końcu wyklepie, ale nie słyszałem jeszcze o slalomce wymyszkowanej, chyba że skutkiem tego są bardzo popularne ostatnio kacze dzioby.
Dziwne, że na forach nikt nie zauważył jeszcze jednej fatalnej cechy slalomek, mianowicie złośliwości. O tej przypadłości przekonałem się osobiście w Jaworkach. Chciałem jechać na dół, a te france nie chciały i chwytały się złośliwie sniegu.
No, ale tak zwykle bywa gdy slalomka kupuje narciarza i potem na nim jeździ.
:thumbsup:

Deczko,

ubawiłem się po pachy!!!! albo jeszcze wyżej.

pazur
  • 0

#4 filinator

filinator
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marzec 2010 - 14:46

Jeszcze zamieszam-dłuuugi czas miałem tylko atomica-taki układ z wodzirejem jednej firmy w której wyjazd był połączony z testami,a my biedni instrutorzy dostawaliśmy za prawie friko narty.Wydawało się,że złapałem Pana Boga za rogi.Testowałem w sumie prawie wszystko z kolekcji,oprócz nart kobiecych,choć i te się zdarzały w czasach niebieskich st,i byłem prawie szczęśliwy,ale....Są niestety też te inne firmy,robią na złość fajne narty i tu dylemat...
Po testach na własność wziąłem supershape head,slx elan(ale tu to inny układ-bo narta jak dla mnie nie bardzo),i nordicę,po testową-więc się tu pytam czy ktoś ma takową ze sklepu,bo moja klapie strasznie w jeździe na wprost.
No i ten nieszczęsny Atomic.Dałby se spokój z nowymi nartami,głupi przypadek(niech go szlag) i cała koncepcja poszła(pamiętacie KillerÓw 2,i ten tekst Siary:No i pizdu i cały misterny plan też w pizdu)-dokładnie takie miałem odczuciacia po d2race sl,po co mi zaburzyli ten spokój co do nart:head,nordica,potem inne a na końcu atomic.Teraz człowiek się zastanawia-kupować,czy też spokojnie brać tylko z wypożyczalni...Ale Qurwa jak zabraknie,a się człowiek nastawi...cały dzień przekichany.W zeszłym tygodniu,zamiast na Jaworzynę pojechałem do Białki,bo tam mieli w wypożyczalnie d2 race sl-jutro idę się leczyć-bo to uzależnienie......
  • 0

#5 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 15 marzec 2010 - 15:54

Slalomki i narty o geometrii zbliżonej do nich bez względu na nazwę to najlepsze i najbardziej uniwersalne narty jakie wymyślono. Tematu nie rozwijam bo nie mam czasu. Czekam na protesty, ale z argumentami. Przestaję czytać posty w których będą ww. przymiotniki. Dziękuję za uwagę.
  • 0

#6 filinator

filinator
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marzec 2010 - 18:33

Pojawią się lub nie,ale generalnie opinie są takie,że ten jadyny-prawdziwy narciarz(w domyśle Mitkopodobny)ujeźdża byleco,byle tylko nie była to slalomka-bo na nich wiadomo-każdy głupi i bez techniki zjedzie i nawet mu zaklaszczą....
A co do wybaczania błędów,wg. pewnego GURU nie m czegoś takiego,a...co do slalomek to tylko istnieją w dł. 165,bo inne to już nie są slalomkami.

Użytkownik filinator edytował ten post 15 marzec 2010 - 18:38

  • 0

#7 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 16 marzec 2010 - 14:31

Pojawią się lub nie,ale generalnie opinie są takie,że ten jadyny-prawdziwy narciarz(w domyśle Mitkopodobny)ujeźdża byleco,byle tylko nie była to slalomka-bo na nich wiadomo-każdy głupi i bez techniki zjedzie i nawet mu zaklaszczą....
A co do wybaczania błędów,wg. pewnego GURU nie m czegoś takiego,a...co do slalomek to tylko istnieją w dł. 165,bo inne to już nie są slalomkami.


zaraz oszaleję! :thumbsup: to wychodzi na to, że nie jestem narciarką... tylko marna podróbą! Mało tego, te moje "nowe" narty, że niby takie dobre, to nie dobre, a nawet france nie klaszczą! Ja też idę do doktora tego od głowy..., bo głupia jakaś jestem. :thumbsup:

Pomocy.....

Ola

P.S. edit.... i nawet nie mam slalomek.... bo moje mają 155 cm... całe życie wiatr w oczy... całe...

Użytkownik Osetia edytował ten post 16 marzec 2010 - 14:32

  • 0

#8 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 16 marzec 2010 - 14:34

zaraz oszaleję! :thumbsup: to wychodzi na to, że nie jestem narciarką... tylko marna podróbą! Mało tego, te moje "nowe" narty, że niby takie dobre, to nie dobre, a nawet france nie klaszczą! Ja też idę do doktora tego od głowy..., bo głupia jakaś jestem. :thumbsup:

Pomocy.....

Ola

P.S. edit.... i nawet nie mam slalomek.... bo moje mają 155 cm... całe życie wiatr w oczy... całe...


...za to jesteś fajnie taliowana ....
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#9 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 16 marzec 2010 - 14:54

zaraz oszaleję! :thumbsup: to wychodzi na to, że nie jestem narciarką... tylko marna podróbą! Mało tego, te moje "nowe" narty, że niby takie dobre, to nie dobre, a nawet france nie klaszczą! Ja też idę do doktora tego od głowy..., bo głupia jakaś jestem. :thumbsup:

Pomocy.....

Ola

P.S. edit.... i nawet nie mam slalomek.... bo moje mają 155 cm... całe życie wiatr w oczy... całe...


...za to jesteś fajnie taliowana ....


dzięki Szefie! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
  • 0

#10 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 16 marzec 2010 - 15:01

D_I nie zgadzam się , ale bez argumentów :thumbsup: każdy ma swoje prywatne kółko zainteresowań :thumbsup: :thumbsup:

PS. Pit.....a taliowanie jest naprawdę bardzo ważne......... :thumbsup:

Pozdrtawiam Marek

Użytkownik marecki edytował ten post 16 marzec 2010 - 15:03

  • 0

#11 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 16 marzec 2010 - 15:03

.... i nawet nie mam slalomek.... bo moje mają 155 cm... całe życie wiatr w oczy... całe...


Właśnie, że masz bo babski fisowski limit krótkości to właśnie 155. Dobrze, że przejęłaś narty od chłopa swego, bo to on jeździł na nielegalnej długości.
Internetowo forumowi narciarze bardzo ściśle trzymają się ostatnio tychże limitów więc jesteś wpożo.
Ja kiedyś jeździłem na slalomkach felkla P60 o długości 170. Trochę strachu miałem, że to nielegalne, ale szybko się kapłem, że w górę można, byle nie w dół.
Przy okazji powiem jak się na nich jeździło: normalnie, jak na slalomkach 170 :thumbsup:

Użytkownik deczko inny edytował ten post 16 marzec 2010 - 15:05

  • 0

#12 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 16 marzec 2010 - 15:54

Ja kiedyś jeździłem na slalomkach felkla P60 o długości 170.
Przy okazji powiem jak się na nich jeździło: normalnie, jak na slalomkach 170 :thumbsup:


P60 to ma taliowanie jak duża kaczka ( o ile kaczki mogą być duże ) a Oli slalomka to talię ma delikatną.
Jeździłeś tą P60 poza trasą ? przy takiej łopacie powinna całkiem nieźle iść poza trasą
  • 0

#13 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 16 marzec 2010 - 16:23

P60 to ma taliowanie jak duża kaczka ( o ile kaczki mogą być duże ) a Oli slalomka to talię ma delikatną.
Jeździłeś tą P60 poza trasą ? przy takiej łopacie powinna całkiem nieźle iść poza trasą


Jeździłem, choć nie odważę się użyć słów "poza trasą". Po prostu odrobinkę obok trasy w kopnym śniegu i to na różnych P60, race tigerach, oraz atomikach, knaislach, hedach i szczerze mówiąc różnicy nie widziałem.
  • 0

#14 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 16 marzec 2010 - 16:30

D_I nie zgadzam się , ale bez argumentów :thumbsup: każdy ma swoje prywatne kółko zainteresowań :thumbsup: :thumbsup:
Pozdrtawiam Marek


Żeby Was tam w tym Szczyrku całkiem zasypało :thumbsup:
  • 0

#15 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 16 marzec 2010 - 20:17

D_I - czego Ty mi życzysz :thumbsup: ale z drugiej strony muszę Ci i Wam powiedzieć że właśnie sypie i śniegu w Tą zimę jeszcze tyle nie było :thumbsup: o warunkach na trasach nie wspomnę :thumbsup: :thumbsup:

Pozdrawiam z zasypanego :thumbsup: Szczyrku

Marek

Użytkownik marecki edytował ten post 16 marzec 2010 - 20:51

  • 0

#16 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2010 - 01:16

...................
Pozdrawiam z zasypanego :thumbsup: Szczyrku

Marek

Pozdrów 10-tkę na Julianach
mirek
  • 0

#17 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 17 marzec 2010 - 09:43

MirekN - masz załatwione i zdrowiej nam :thumbsup: 10-tka i nie tylko "ona" czeka :thumbsup:

Pozdrawiam Marek
  • 0

#18 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 17 marzec 2010 - 11:58

PS. Pit.....a taliowanie jest naprawdę bardzo ważne......... :thumbsup:

Pozdrtawiam Marek


A Marka talia rozmarzyła i klawiaturę mu rozmyła i aż nas "pozdrtawił" :thumbsup: :thumbsup: Oj Mareczku, Mareczku :zab:

.... i nawet nie mam slalomek.... bo moje mają 155 cm... całe życie wiatr w oczy... całe...


Właśnie, że masz bo babski fisowski limit krótkości to właśnie 155. Dobrze, że przejęłaś narty od chłopa swego, bo to on jeździł na nielegalnej długości.


Był nielegalny? Jakieś sankcje? Jakieś kary? Przyjdą ok. 6 rano i zabiorą? Normalnie tak? Ciekawa bryła słowna powstała/ stworzyłeś:
babski
Brawo!

P60 to ma taliowanie jak duża kaczka ( o ile kaczki mogą być duże ) a Oli slalomka to talię ma delikatną.
Jeździłeś tą P60 poza trasą ? przy takiej łopacie powinna całkiem nieźle iść poza trasą


Dzięki Rysiu ;) :thumbsup: , dobrze, że nie stary kaczor :thumbsup:

Ola

P.S. A Filip przyjdzie i tak powie, że nie... mam slalomek... nuda...
  • 0

#19 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 10 kwiecień 2010 - 16:17

CYTAT(Bzyk @ 16.03.2010, 15:54) *
P60 to ma taliowanie jak duża kaczka ( o ile kaczki mogą być duże ) a Oli slalomka to talię ma delikatną.
Jeździłeś tą P60 poza trasą ? przy takiej łopacie powinna całkiem nieźle iść poza trasą


Jeździłem, choć nie odważę się użyć słów "poza trasą". Po prostu odrobinkę obok trasy w kopnym śniegu i to na różnych P60, race tigerach, oraz atomikach, knaislach, hedach i szczerze mówiąc różnicy nie widziałem.


Jeśli Ty nie widzisz różnicy pomiędzy Volklem a Atomikie lub Hedem to ja Tobie proponuję zacznij uprawiać saneczkarstwo !!!
Uważam że Volkl jest tak specyficzną i niepowtarzalną deską , że nie można jej porównać do innych nart .
  • 0

#20 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 kwiecień 2010 - 16:21

CYTAT(Bzyk @ 16.03.2010, 15:54) *
P60 to ma taliowanie jak duża kaczka ( o ile kaczki mogą być duże ) a Oli slalomka to talię ma delikatną.
Jeździłeś tą P60 poza trasą ? przy takiej łopacie powinna całkiem nieźle iść poza trasą


Jeździłem, choć nie odważę się użyć słów "poza trasą". Po prostu odrobinkę obok trasy w kopnym śniegu i to na różnych P60, race tigerach, oraz atomikach, knaislach, hedach i szczerze mówiąc różnicy nie widziałem.


Jeśli Ty nie widzisz różnicy pomiędzy Volklem a Atomikie lub Hedem to ja Tobie proponuję zacznij uprawiać saneczkarstwo !!!
Uważam że Volkl jest tak specyficzną i niepowtarzalną deską , że nie można jej porównać do innych nart .



Oj kolego cytujesz aż dwie rózne wypowiedzi dwóch różnych osób a nie tylko Bzyka

Użytkownik kiedar edytował ten post 10 kwiecień 2010 - 16:36

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych