Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenia na narty


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 luty 2010 - 13:28

Jakie macie doświadczenia z ubezpieczeniami. Czy na przykład coś takiego https://www.inseco.p...ails.html?pa=62 byłoby dobre?
  • 0
Dołączona grafika

#2 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 27 luty 2010 - 15:57

Jakie macie doświadczenia z ubezpieczeniami. Czy na przykład coś takiego https://www.inseco.p...ails.html?pa=62 byłoby dobre?


Marcin zawsze korzystamy z signal iduna.... Nigdy nie skorzystaliśmy stety! :thumbsup: cena ok i jej zawartość bogata!

Ola

P.S. Fajna ta stronka taki wash&go

Użytkownik Osetia edytował ten post 27 luty 2010 - 16:02

  • 0

#3 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 luty 2010 - 16:22

Jakie macie doświadczenia z ubezpieczeniami. Czy na przykład coś takiego https://www.inseco.p...ails.html?pa=62 byłoby dobre?


Marcin zawsze korzystamy z signal iduna.... Nigdy nie skorzystaliśmy stety! :thumbsup: cena ok i jej zawartość bogata!

Ola

P.S. Fajna ta stronka taki wash&go


Cały dzień kołatała mi się po łbie ta nazwa :thumbsup: Signal Idunia :thumbsup: http://signal-idunadirect.pl/ Co ciekawe podzielili swoją ofertę "SKI" na "SKI RP" i "SKI WORLD", która obejmuje ubezpieczenie sprzętu i OC. Ubezpieczenie zdrowotne to opcja "TRAVEL"

Moi znajomi korzystają z ich oferty od kilku lat na wyjazdy, nie tylko narciarskie, ale i letnie :thumbsup: Zawsze byli zadowoleni z ich oferty (również cenowo jest ponoć nieźle), ale podobnie jak Ola - na szczęście - nie musieli sprawdzić tego ubezpieczenia.

Użytkownik kiedar edytował ten post 27 luty 2010 - 16:31

  • 0

#4 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 luty 2010 - 18:00

witam,
ja ubezpieczam się w PZU Wojażer. Na szczęście nie musiałem sprawdzać ja ta polisa działa.

Pazur
  • 0

#5 Andrzej7

Andrzej7
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Narty:Atomic
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:Livigno

Napisano 22 marzec 2011 - 22:41

Witajcie, sezon narciarski powoli dobiega końca ale jeszcze przed niektórymi z nas ostatnie wyjazdy na nartki. Mam przyjemność za kilka dni odwiedzić Stubai ale nie o tym chciałem napisać. Od dawna szukam ubezpieczenia które mogę zawrzeć przez internet bez latania za agentem i w końcu znalazłem możliwość zawarcia ubezpieczenia online znanej firmy u której kupowałem ubezpieczenia od lat (sprawdziłem bo miałem "przyjemność" z nich skorzystać i w miarę sprawnie poszło) Mam polisę przed sobą , prosty formularz przekierowało do banku gdzie płaciłem wypełniony przelew a polisę dostałem po paru sekundach.polecam, a cha jeszcze link http://www.ocac.pl/turystyczne.html
  • 1

#6 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 23 marzec 2011 - 10:48

sprawdziłem bo miałem "przyjemność" z nich skorzystać i w miarę sprawnie poszło

Piszesz oczywiście o sposobie załatwiania formalności ubezpieczeniowych, czyli łatwość ubezpieczenia się? Ja korzystam z innej firmy która się specjalizuje w ubezpieczeniach narciarzy w pełnej opcji, do koloru do wyboru.
Tylko pozostaje kwestia tego jak dana firma zachowa się po wypadku i będzie musiała wypłacić odszkodowanie. Tego nie testowałeś? Ja też nie.
Wiesz na początku jest jak w bajce, ale co dalej? To jest prawdziwy test firmy ubezpieczeniowej......( oczywiście nie życzę ;) )
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#7 Andrzej7

Andrzej7
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Narty:Atomic
  • Imię :Andrzej
  • Ulubiony stok:Livigno

Napisano 28 marzec 2011 - 08:35


sprawdziłem bo miałem "przyjemność" z nich skorzystać i w miarę sprawnie poszło

Piszesz oczywiście o sposobie załatwiania formalności ubezpieczeniowych, czyli łatwość ubezpieczenia się? Ja korzystam z innej firmy która się specjalizuje w ubezpieczeniach narciarzy w pełnej opcji, do koloru do wyboru.
Tylko pozostaje kwestia tego jak dana firma zachowa się po wypadku i będzie musiała wypłacić odszkodowanie. Tego nie testowałeś? Ja też nie.
Wiesz na początku jest jak w bajce, ale co dalej? To jest prawdziwy test firmy ubezpieczeniowej......( oczywiście nie życzę ;) )


Witaj, jak wspomniałem testowałem na sobie, nikt mi za to ekstra kasy nie dał ale, to na co byłem ubezpieczony to dostałem.
pozdrawiam
  • 0

#8 JolaF

JolaF
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:SALOMON 3V RACE
  • Imię :Jola
  • Ulubiony stok:Jest ich wiele

Napisano 30 listopad 2011 - 17:29

Ubezpieczenie na narty. W tym temacie wiem bardzo dużo, pewnie nie wszystko, bo to wychodzi w praniu pomimo tego, że dokładnie studiujemy warunki jakie proponują nam ubezpieczyciele. Z reguły to my wybieramy ubezpieczenia dla naszych Klientów a oni zazwyczaj patrzą na warunki dopiero jak już się coś stanie. A dzieje się niestety i to bardzo często. No i my mamy z tym kłopot na miejscu.
Wybierając ubezpieczyciela patrzymy na to co proponuje i kto go na miejscu obsługuje, bo to nie to samo. Niektóre firmy mają tę samą firmę obsługującą np.elvię więc bez znaczenia jest u kogo kupujesz.
Najważniejsza jest suma ubezpieczenia KL, bo te koszty są bardzo wysokie, najwyższe we Francji, potem Szwajcaria i najtaniej we Włoszech, Austrii nie znam. Dlatego należy się zastanowić jak sami wybieracie wariant. 10 000 euro to kwota minimalna, ale mieliśmy przypadki przekroczenia i wtedy ratuje nas tylko NFZ, jak płacimy ZUS oczywiście. Ja zawsze biorę 20 000 euro i odpukać nigdy z tego nie skorzystałam.
NNW nigdy nie zaprzątało mojej uwagi i nie wiem czy ludzie muszą walczyć czy dostają co im się należy. Wiadomo że podstawą jest dokumentacja medyczna, bez nie nic nie dostaniemy. No i zgłoszenie szkody-zawsze, u każdego ubezpieczyciela jest bezwzględnie wymagane.
Ratownictwo- zazwyczaj 5000 euro, standard u wszystkich.
Zawsze wariant z amatorskim uprawianiem narciarstwa (niestety zwyżki)
No i OC bezwzględnie polecam wszystkim, bez tego bym się nie ruszała chociaż nikomu krzywdy jeszcze nie zrobiłam, ale nasi Klienci i owszem. I tu ciekawostka , jak się stuknie dwóch z jednej grupy nic nie dostaną....OC obejmuje też demolki a raczej uszkodzenia rzeczy, co też się niestety zdarza.
Trzeba też wiedzieć, że to ubezpieczyciel decyduje o wykonaniu operacji i często bywa, że jeśli nie ma bezpośredniego zagrożenia życia , zapewnia transport, a potem to radź sobie sam...To przykre, ale prawdziwe. Zawsze należy upierać się przy konieczności operacji na miejscu. Na operację kolana czasami w kraju czeka się miesiącami, albo szybko, ale drogo prywatnie. Niektóre firmy oferują opcje kontynuacji leczenia w kraju, ale kwoty taż są dość ograniczone.
Pamiętajcie większość ubezpieczeń działa tylko za granicą, leczenie i rehabilitacja w kraju nie wchodzi w zakres świadczeń.
Nie od rzeczy jest zawsze pobrać kartę z NFZ-tu żeby nie płacić za wizyty i inne drobne (50-150 euro) zdarzenia.
W Szwajcarii trzeba zazwyczaj płacić, nie ma uproś. We Francji mogą ci nawet zarekwirować narty jak nie zapłacisz.Nie wszędzie oczywiście.
Potem wysyłasz kwity i dostajesz zwrot. I znowu to samo-koniecznie zgłoś każdą wizytę. Zanotuj numer sprawy jaką ci założą , będzie łatwiej. Dotyczy większości firm.

  • 2

#9 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:33

Jutro wyjeżdżamy. Mogę wziąć ubezpieczenie w każdej chwili w PZU lub u innego agenta, który mi ubezpiecza dom.
Ale kiedy drukowałam potwierdzenie rezerwacji na pobyt, (załatwiałam przez tiscover.com), wyskoczyła mi propozycja ubezpieczenia z firmy:
https://secure.europ...he.at/index.php
Alpin Travel Cover

Alpin Travel Cover offers cover during a trip of up to 17 days in/to Europe, including:
- Baggage up to EUR 1,000
- Search and rescue up to EUR 40,000
- Outpatient treatment abroad up to 100%
- Inpatient treatment abroad up to EUR 250,000
- Travel personal liability up to EUR 750,000
You will find all product information in the Info sheet incl. conditions (pdf)
Wyliczyło nam po 17 E za osobę, razem 51.
Czy ktoś się orientuje co to jest warte?
  • 2

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 kwiecień 2013 - 10:45

wygląda całkiem nieźle, zwłaszcza akcje poszukiwawcze i transport poszkodowanego
40 000€ to ok 10 godzin akcji ratunkowej z udziałem śmigłowca

Polskie ubezpieczalnie mają tylko 5 000 za koszty ratownictwa
co przy wypadku lawinowym raczej nie wystarczy
https://www.inseco.p...kalkulacji.html

Użytkownik jabol edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 10:49

  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:06

Za lawinę na wyznaczonej trasie odpowiada ośrodek narciarski i na jego koszt szukają zasypanego. Poza trasą musisz mieć wykupiona specjalna polisę od sportów wysokiego ryzyka.
  • 1

#12 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:18

Obejrzałam dokładniej, za "winter sport risk" wyliczyło już 29 E za osobę, razem 87.
Przepraszam, ale.....wkurzyły mnie te cwaniaczki....
pierwsze podejście, to było "podptaszkowana" od razu rubryczka "excluding winter sport risk" i tam ta suma 17 euro/ os.
Dla kogoś takiego jak ja, kto nie posługuje się angielskim na co dzień, to "ex" i "in" na prawdę nie rzuca się w oczy na tyle, żeby od razu zauważyć :angry:

Number of persons
01234567891011121314

Insurance excluding winter sports risk

Insurance including winter sports risk

Duration of trip Dołączona grafikaDays

Destination countryAustriaGermanyItalySwitzerland


per person EUR 29,00 - in total EUR 87,00 ¹

¹ The premium includes insurance tax.




Security reference

Użytkownik hintertux edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 11:20

  • 0

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 kwiecień 2013 - 11:56

poczytajcie może warunki tego ubezpieczenia
http://www.alpenvere..._06.4.11_PL.pdf

107 euro na całą rodzinę na cały rok i wszystkie góry na Ziemi do 6000m. n.p.m oprócz Grenlandii i Antarktydy.
Ważne także przy wycieczkach na Słowację

Użytkownik jabol edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 11:56

  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 15:49

Po rannym zamieszaniu z Justynką zastanawiam się jak działa ubezpieczenie.

Czy będąc w Szczyrku jestem jakoś ubezpieczony?

Jak dupcia mnie boli po upadku to idę do lekarza i mnie leczy na podstawie ubezpieczenia zdrowotnego. To po co mi jakieś dodatkowe ubezpieczenie? Przecież jesteśmy w uni podobno Europejskiej?

Czy możecie rozwinąć temat? ( lub nie :foch: )

Użytkownik rossignol edytował ten post 06 kwiecień 2013 - 15:49

  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#15 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:18

Jeżeli płacisz składki zdrowotne to jesteś ubezpieczony w całej Unii Europejskiej z tym, że w Polsce okazywało się druk RMUA lub potwierdzenie przelewu, w Unii kartę EKUZ / trzeba było ją wyrobić przed wyjazdem/. Ale to wszystko działa w tzw państwowych szpitalach i przychodniach zdrowia. Ewentualnie w takich, które maja podpisany kontrakt na leczenie z miejscowym NFZ.
Podróżując za granicę musimy zdawać sobie sprawę, że często to podstawowe ubezpieczenia nie zawiera ratownictwa, prywatnej opieki lekarskiej, czy najważniejsze - transportu sanitarnego do Polski.Dlatego najlepiej: wyrabiamy kartę EKUZ + wykupujemy polisę turystyczną z rozszerzeniem o amatorskie uprawianie narciarstwa. Dla tych co lubią jeździć poza trasami to warto pomyśleć o ubezpieczeniu od sportów wysokiego ryzyka.
Tyle w skrócie :D
  • 0

#16 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:35

Dzięki Maja. Dzwoniłem dzisiaj do kolegi . W skrócie powiedział.

- wypełniasz wniosek i wysyłasz e-mail.
- karta z ZuS przychodzi pocztą
- ważność karty miesiąc - rolnicy - 1/2 roku, inwalidzi - 5 lat


Potem gadał i gadał że nic nie zrozumiałem ...........wychwyciłem tylko że Czesi akceptują 80% kosztów reszta jest dopłata .
potem było bla......bla ......bla i skończyła mu się karta. Zadzwonił bym brał narty i przyjechał do niego się opalać.

Jadę po południu napiszę co i jak i może zrobię foto tej karty.

Coś mi się tu nie podoba bo opieka ma być jednakowa w całej uni europejskiej. Jak nie chcą leczyć to mają dostarczyć na granicę.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#17 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:42

nie jest jednakowa. Jest identyczna jak to gwarantują swoim obywatelom. Czyli, jeżeli za coś siś u nich płaci to Ty mając kartę EKUZ też za to zapłacisz. ale mając polisę, ona może pokryć te koszta.
  • 0

#18 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 11:53

Maja ja to tak samo to zrozumiałem.
Jednak nie mogą mnie zmusić do leczenia droższego niż wynika z tej karty i muszą mi zapewnić dostęp do tzw. "publicznej służby zdrowia".
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 kwiecień 2013 - 13:17

Jednak nie mogą mnie zmusić do leczenia droższego niż wynika z tej karty i muszą mi zapewnić dostęp do tzw. "publicznej służby zdrowia".

no nie mogą ale wystarczy że pojedziesz w Słowackie Tatry
to nawet jak na szlaku coś Tobie się wydarzy (nie życzę bynajmniej)
i Horska Slużba będzie musiała Cię transportować to dostaniesz rachunek
i żaden ekuz tego nie pokryje, podobnie jest w Alpach z wyjątkiem wspinaczki na Mont Blanc
od strony francuskiej - tam jeszcze Gandarmeria transportuje za darmo
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 16:06

Janek ja to wiem Ty to wiesz ale temat jest po to by inni zrozumieli jak się dobrze ubezpieczyć.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych