Skocz do zawartości


Zdjęcie

4 Vallees


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 06 luty 2010 - 22:39

Quatre Vallees 31.01 - 5.02.2010r

Narty same nie jeżdżą czyli tylko dla dobrych narciarzy…


Quatre Vallees to w zasadzie dość prowizorycznie połączone regiony narciarskie: Thyon 2000, Nendaz-Siviez i Verbier…połączone prowizorycznie, bo dotarcie /powrót/ na nartach do kolejnej doliny wymaga dobrych warunków pogodowych, śniegowych i przede wszystkim dobrych umiejętności narciarskich, bez umiejętności wbicia kija jazda na niektórych tarasach przypomina jazdę na zdemontowanej muszli klozetowej... Ogólnie trasy w Quatre Vallees są trudne, długie, a wytyczane nieuprawiane trasy skiroutowe, oznaczane ostrzeżeniem"tylko dla dobrych narciarzy", wymagają umiejętności "wbicia kija" i odwagi, dla porównania – podobne trasy skiroutowe w Arlbergu są, w porównaniu z tymi tu, trasami spacerowymi... a słynna czarna "Harakiri" z Zillertalu jest bardziej nachyloną oślą łączką w porównaniu z czarną trasą z Mont Fortu (3330mnpm), której początkowa, kilkusetmetrowa "ściana" jest nieuprawianym polem głębokich muld... Infrastruktura techniczna 4Vallees jest w różnej kondycji, na stokach dominują orczyki, Mt Forta, Króla 4 Dolin, obsługują 3 potężne wagony, gondole zaś wywożą jedynie z dolin a wyciągów krzesełkowych jest tylko kilka, w tym archaiczne, dwuosobowe, umożliwiające powrót z Siviez do Nendaz.

I tak czytając powyższe można odnieść wrażenie, że w regionie tym "trudno" się jeździ... może i trudno, może i orczyki nie dają odpocząć, a w urokliwej knajpce "Gentianes" pod Mont Fortem, na wysokości 2950m, nie ma toalety... ale takie wrażenie region ten sprawia dla poszukiwaczy knajp na oślich łączkach... /był z nami znajomy, początkujący narciarz, który po kilku godzinach prób oświadczył, że nie chce się zabić i pojechał do Francji, do wujka nad ...morze ...może i dobrze zrobił, ale często i nam się zdarzało, w naszej uciesze, stwierdzić nagle, że narty coś blokuje, że nie chcą , wbrew reklamom ... "inicjować skrętu", czy "same jeździć"...pewnie się bały... i gdyby nie ostre kije, pewnie by się nie dało...

Mieszkaliśmy w Nendaz, w przestronnym, dobrze wyposażonym apartamentowcu Le Pracondu, 150 m od gondoli, z możliwym powrotem na nartach pod drzwi narciarni/po wyślizganych kilku chopkach/... Wybrane ceny: karnet 6 dni na 4 vallees- 343 chf... na stoku: zupa- 7 chf, stek- 28 chf, piwo- 7 chf, espresso/marne/- 2,5 chf, grzane wino- 5,5 chf, kanapka- 7 chf...

...a jeśli kiedyś zechcecie pojeździć poza trasą, pobać się na trasie, kija wbijać ostro... ogólnie- jeśli chcielibyście cieszyć się z nart, to w Quatre Vallees znajdziecie klimat wczesnego narciarstwa, przepiękne widoki... Z Mont Fort jak na dłoni jawi się Mont Blanc... a kilkusetletnie modrzewie, na łące do Prarion, robią za tyczki slalomowe... i tylko trudno tam znaleźć ..."ośle łączki"...i bez wbicia kija ani rusz...

...warunki i pogoda jak na zdjęciach niżej...


...strona Nendaz z informacjami o całym rejonie: www.nendaz.ch

Załączone pliki

  • Załączony plik  1a.jpg   232,06 KB   50 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2a.jpg   142,73 KB   52 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3a.jpg   140,32 KB   45 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4a.jpg   160,24 KB   45 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5a.jpg   203,23 KB   42 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6a.jpg   202,14 KB   39 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7a.jpg   270,98 KB   38 Ilość pobrań
  • Załączony plik  8a.jpg   106,43 KB   39 Ilość pobrań
  • Załączony plik  9a.jpg   137,04 KB   42 Ilość pobrań
  • Załączony plik  10a.jpg   161,86 KB   41 Ilość pobrań
  • Załączony plik  11a.jpg   107,21 KB   40 Ilość pobrań
  • Załączony plik  12a.jpg   317,87 KB   42 Ilość pobrań
  • Załączony plik  13a.jpg   209,41 KB   34 Ilość pobrań
  • Załączony plik  14a.jpg   101,18 KB   41 Ilość pobrań
  • Załączony plik  15a.jpg   154,82 KB   39 Ilość pobrań
  • Załączony plik  16a.jpg   124,68 KB   41 Ilość pobrań
  • Załączony plik  17a.jpg   67,44 KB   32 Ilość pobrań
  • Załączony plik  18a.jpg   75 KB   31 Ilość pobrań
  • Załączony plik  19a.jpg   59,55 KB   36 Ilość pobrań
  • Załączony plik  20a.jpg   99,33 KB   32 Ilość pobrań
  • Załączony plik  21a.jpg   129,12 KB   36 Ilość pobrań
  • Załączony plik  22a.jpg   132,06 KB   38 Ilość pobrań
  • Załączony plik  23a.jpg   121,7 KB   39 Ilość pobrań
  • Załączony plik  24a.jpg   137,76 KB   41 Ilość pobrań
  • Załączony plik  25a.jpg   147,74 KB   38 Ilość pobrań
  • Załączony plik  26a.jpg   123,01 KB   37 Ilość pobrań
  • Załączony plik  27a.jpg   260,69 KB   36 Ilość pobrań
  • Załączony plik  28a.jpg   198,43 KB   39 Ilość pobrań
  • Załączony plik  29a.jpg   147,36 KB   40 Ilość pobrań
  • Załączony plik  30a.jpg   230,74 KB   41 Ilość pobrań
  • Załączony plik  31a.jpg   106,25 KB   38 Ilość pobrań
  • Załączony plik  32a.jpg   216,19 KB   35 Ilość pobrań
  • Załączony plik  33a.jpg   218,08 KB   152 Ilość pobrań
  • Załączony plik  34a.jpg   104,7 KB   37 Ilość pobrań
  • Załączony plik  35a.jpg   171,93 KB   35 Ilość pobrań
  • Załączony plik  36a.jpg   185,09 KB   43 Ilość pobrań
  • Załączony plik  37a.jpg   141,33 KB   43 Ilość pobrań
  • Załączony plik  38a.jpg   287,69 KB   35 Ilość pobrań
  • Załączony plik  39a.jpg   157,02 KB   33 Ilość pobrań
  • Załączony plik  40a.jpg   129,69 KB   41 Ilość pobrań
  • Załączony plik  41a.jpg   214,05 KB   43 Ilość pobrań
  • Załączony plik  42a.jpg   69,01 KB   42 Ilość pobrań
  • Załączony plik  43a.jpg   73,06 KB   38 Ilość pobrań
  • Załączony plik  44a.jpg   230,35 KB   33 Ilość pobrań
  • Załączony plik  45a.jpg   203,89 KB   33 Ilość pobrań

  • 2
Dołączona grafika

#2 skiman6

skiman6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 07 luty 2010 - 13:07

Pomocnik-Uwaga: Nawigacja/Panna/...uwaga na panny



Udając się do Nendaz, wykorzystywaliśmy namiętnie Pannę Nawigację, jednak może ktoś się tą naszą Panną bawił na postojach po drodze, lub Panna, jak panna, zwykle lekko zakręcona była, w każdym bądź razie słuchając jednym uchem jej monotonnego polecenia "jedź bardzo długo tą drogą", zjechaliśmy z autostrady za Bernem na ...rampę kolejową , w zasadzie bez możliwości wycofania się, jednak, mając spore rezerwy czasowe, po upewnieniu się, że do celu tym cudem też dojedziemy, kupiliśmy bilet za 25chf i wjechaliśmy na platformę kolejową. Pociąg składający się z połączonych platform, rodzajów salonki bez ścian bocznych, pokonuje 15 kilometrowy tunel Lotschberg łączący Kandersteg z Goppenstein w około15 minut, a kursuje w obie strony co pół godziny. Jeśli ktoś ma czas i udaje się w rejon 4 Vallees to warto z przejazdu tego skorzystać, bo czas przejazdu dookoła autostradą, jest niewiele krótszy a zdecydowanie bardziej monotonny... Jednak w drodze powrotnej naszą zwodniczą Pannę Nawigację przestaliśmy wykorzystywać...



...niżej zdjęcia komórkowe i mapka...

Załączone pliki

  • Załączony plik  tunel1.JPG   243,12 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   397,48 KB   27 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   254,68 KB   29 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   266,77 KB   23 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   276,21 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   275,35 KB   23 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   273,33 KB   25 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.jpg   233,57 KB   25 Ilość pobrań

  • 1
Dołączona grafika

#3 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2010 - 19:57

Witam,
wszelki komentarz zbędny - wręcz byłby nie na miejscu.
Dla mnie bomba.

Pazur
  • 0

#4 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 07 luty 2010 - 21:59

Nendaz jest jednym z nielicznych szwajcarskich osrodkow dostepnych z biurem podrozy z UK.Warto go rozpatrzyc jako polaczenie jako ski to door i freeride
w jednym?
  • 0

#5 skiman6

skiman6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 07 luty 2010 - 23:06

Nendaz jest jednym z nielicznych szwajcarskich osrodkow dostepnych z biurem podrozy z UK.Warto go rozpatrzyc jako polaczenie jako ski to door i freeride
w jednym?


Witaj
Możliwość jazdy poza trasami wydaje się być jednym z powodów przybycia do 4 Vallees wielu narciarzy/z tymi drzwiami nie wiem o co chodzi/. Jazda tam możliwa jest prawie wszędzie, jednak należy respektować ostrzeżenia i zakazy, które wydają się nie być umieszczane na wyrost...Polecam też stosować wszędzie poniższe zasady:

Załączone pliki


  • 0
Dołączona grafika

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 luty 2010 - 10:37

...warunki i pogoda jak na zdjęciach niżej..

poprostu pięknie, kawał prawdziwej zimy - dolina Rodanu cała w bieli, to zdarza się nieczęsto

ciekaw jestem jak długo ta muzealna kolejka na "niedzwiedziu" jeszcze pociągnie?



Dołączona grafika

Użytkownik jabol edytował ten post 16 listopad 2011 - 15:02

  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2010 - 15:03

Nendaz jest jednym z nielicznych szwajcarskich osrodkow dostepnych z biurem podrozy z UK.Warto go rozpatrzyc jako polaczenie jako ski to door i freeride
w jednym?


Witaj
Możliwość jazdy poza trasami wydaje się być jednym z powodów przybycia do 4 Vallees wielu narciarzy/z tymi drzwiami nie wiem o co chodzi/. Jazda tam możliwa jest prawie wszędzie, jednak należy respektować ostrzeżenia i zakazy, które wydają się nie być umieszczane na wyrost...Polecam też stosować wszędzie poniższe zasady:

Za duzy skrot myslowy,przepraszam i juz tlumacze o co chodzi z drzwiami.Tu na wyspach mam wlasciwie tylko jednego kolege,ktory jezdzi na nartach.maly problem jest taki ze dla mnie narciarstwo to pasja a dla niego po prostu urlop jak kazdy.Jest troche mniej doswiadczony narciarzem niz ja wiec np wyjazd poza trase jest dla niego szczytem mozliwosci a mnie to kreci.I tak np rok temu w Kaprun pokonanie 400m z nartami na plecach do skibusa bylo dla niego wielkim problemem,on z tych wygodnych jest.Dlatego co roku szukamy optymalnego rozwiazania gdzie ja sie moge wyszalec poza trasa i jednoczesnie zeby bylo wystarczajace wygodnie dla niego(idealna opcja to wlasnie mozliwosc zjazdu pod same drzwi pensjonatu czy apartamentu).
  • 0

#8 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 08 luty 2010 - 16:27

Adamie, nie lubię jak znikasz i Cię nie ma, ale lubię kiedy wracasz i zamieszczasz te piękne zdjęcie i świetne opisy.

może jestem pokręcona jak nawigacja... niezdecydowana jak kobieta... nieważne, bo zwyczajnie rekompensujesz mi swoje braki.

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#9 fan

fan

    TOEG

  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 luty 2010 - 18:01

No pięknie Adamie w tej Helvetii....aż coś w dołku ściska....ach te góry moje ukochane :hysterical:
  • 0

#10 skiman6

skiman6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 08 luty 2010 - 22:05

ciekaw jestem jak długo ta muzealna kolejka na "niedzwiedziu" jeszcze pociągnie?


Witaj
...sama gondolka jest troszkę przymała ale dla dość "malutkich" 4 ludków wystarcza, a mogą się trafić w niej jakieś dziewczyny i ścisk jest mniej uciążliwy...nam się trafiły raz dwie młode deskarki...a jak długo jeszcze pociągnie, gondolka rzeczona, nie wiem i oznak jakichś znaczących jej koniec się nie dopatrzyłem...może oglądałem coś innego...ale za to trasa pod gondolką jest dość szeroka, nieco twarda ale dobrze nachylona, choć niezbyt długa jak na ten rejon, bo ma zaledwie 2 kilometry przy przewyższeniu 900m/dane katalogowe, może trochę naciągnięte/...za to na górze, tuż przy niej, jest dobra knajpa z częścią restauracyjną/kelner i takie tam/ z dość dużym tarasem o południowej wystawie, skąd wysyłałem zdjęcia, tym których mniej lubię...
...niżej jedno ze zdjęć z tego tarasu/choć Was lubię/

Załączone pliki


  • 0
Dołączona grafika

#11 skiman6

skiman6
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 08 luty 2010 - 22:23

Za duzy skrot myslowy,przepraszam i juz tlumacze o co chodzi z drzwiami.Tu na wyspach mam wlasciwie tylko jednego kolege,ktory jezdzi na nartach.maly problem jest taki ze dla mnie narciarstwo to pasja a dla niego po prostu urlop jak kazdy.Jest troche mniej doswiadczony narciarzem niz ja wiec np wyjazd poza trase jest dla niego szczytem mozliwosci a mnie to kreci.I tak np rok temu w Kaprun pokonanie 400m z nartami na plecach do skibusa bylo dla niego wielkim problemem,on z tych wygodnych jest.Dlatego co roku szukamy optymalnego rozwiazania gdzie ja sie moge wyszalec poza trasa i jednoczesnie zeby bylo wystarczajace wygodnie dla niego(idealna opcja to wlasnie mozliwosc zjazdu pod same drzwi pensjonatu czy apartamentu).


Witaj
...przynajmniej wiem do czego te drzwi...
...a jeśli znajomy szuka bezpośredniego wyjścia na stok z obiektu, to szczerze polecam oczywiście 3 Doliny francuskie, albo też we Francji Tignes/Val Claret/, i choć nie ma tam tego klimatu i drzew...ale nie ma też tam tylu orczyków, niewątpliwie męczących a wszystko jest w zasięgu ręki?/nart?/...W 4 Vallees niestety trzeba często podejść, połączenie między dolinami jest zawsze tylko jedno i wymaga przejścia, przepchania się przez kilkadziesiąt, kilkaset metrów, z niektórych miejsc powrót jest tylko czarną, trudna trasą, bez możliwości wyboru, choć można wybrać trasę skiroutową/trudniejszą/...Nie ma możliwości byś Ty się wyszalał, przy jednoczesnym zapewnieniu wygody Twojemu znajomemu... chcesz tam jechać, to albo znajomy się dostosuje/warunek- musi dość dobrze jeździć/, albo zmień znajomego... wtedy się wyszalejesz... jeśli jednak znajomy jest ważnym dla Ciebie- to tylko Francja, zresztą we Francji jest taniej też...
Pozdrawiam
  • 0
Dołączona grafika

#12 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Kasia

Napisano 09 luty 2010 - 00:24

Krajobraz taki, że dech zapiera...
Już żałuję, że takich (lub choć trochę podobnych) gór/słońca/śniegu nie będę mogła oglądać w najbliższej przyszłości...
Dobrze, że choć zdjęcia potrafią przywołać te zapachy, emocje, poczucie, że jest się elementem tylko, ale jak bardzo scalonym ze światem.... takim światem...
Dzięki... :hysterical:
  • 0

#13 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2010 - 01:53

Za duzy skrot myslowy,przepraszam i juz tlumacze o co chodzi z drzwiami.Tu na wyspach mam wlasciwie tylko jednego kolege,ktory jezdzi na nartach.maly problem jest taki ze dla mnie narciarstwo to pasja a dla niego po prostu urlop jak kazdy.Jest troche mniej doswiadczony narciarzem niz ja wiec np wyjazd poza trase jest dla niego szczytem mozliwosci a mnie to kreci.I tak np rok temu w Kaprun pokonanie 400m z nartami na plecach do skibusa bylo dla niego wielkim problemem,on z tych wygodnych jest.Dlatego co roku szukamy optymalnego rozwiazania gdzie ja sie moge wyszalec poza trasa i jednoczesnie zeby bylo wystarczajace wygodnie dla niego(idealna opcja to wlasnie mozliwosc zjazdu pod same drzwi pensjonatu czy apartamentu).


Witaj
...przynajmniej wiem do czego te drzwi...
...a jeśli znajomy szuka bezpośredniego wyjścia na stok z obiektu, to szczerze polecam oczywiście 3 Doliny francuskie, albo też we Francji Tignes/Val Claret/, i choć nie ma tam tego klimatu i drzew...ale nie ma też tam tylu orczyków, niewątpliwie męczących a wszystko jest w zasięgu ręki?/nart?/...W 4 Vallees niestety trzeba często podejść, połączenie między dolinami jest zawsze tylko jedno i wymaga przejścia, przepchania się przez kilkadziesiąt, kilkaset metrów, z niektórych miejsc powrót jest tylko czarną, trudna trasą, bez możliwości wyboru, choć można wybrać trasę skiroutową/trudniejszą/...Nie ma możliwości byś Ty się wyszalał, przy jednoczesnym zapewnieniu wygody Twojemu znajomemu... chcesz tam jechać, to albo znajomy się dostosuje/warunek- musi dość dobrze jeździć/, albo zmień znajomego... wtedy się wyszalejesz... jeśli jednak znajomy jest ważnym dla Ciebie- to tylko Francja, zresztą we Francji jest taniej też...
Pozdrawiam

To ze sie sie on dostosuje raczej niemozliwe musialby pare kursow doskonalacych zaliczyc (chce lepiej jezdzic tyle entuzjazmu do nauki brak)a dla mie tam gdzie czesciej trzeba sciagnac narty zeby zjechac tym lepiej
  • 0

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 wrzesień 2014 - 09:19

Opublikowano cenniki skipassów w nadchodzącym sezonie

Całe 4 Doliny:

http://www.thyon.ch/...lĂŠes_14-15.pdf

 

Sektor Printze

http://www.thyon.ch/...intse_14-15.pdf


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 pieczek

pieczek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2015 - 01:47

...warunki i pogoda jak na zdjęciach niżej..

poprostu pięknie, kawał prawdziwej zimy - dolina Rodanu cała w bieli, to zdarza się nieczęsto ciekaw jestem jak długo ta muzealna kolejka na "niedzwiedziu" jeszcze pociągnie? pre_1321452057__4doliny.jpg
Kolejka nadal ciągnie ;)
Jestem tutaj w sezonie systematycznie i akurat na niedźwiedziu nic sie nie zmienia ;)

Użytkownik pieczek edytował ten post 02 marzec 2015 - 01:50

  • 1

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 02 marzec 2015 - 17:24


Jestem tutaj w sezonie systematycznie
witaj Pieczek na forum KN

chętnie poczytam relacje z tego ośrodka,

wrzuć proszę aktualne zdjęcia 


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 pieczek

pieczek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2015 - 00:31

Witam rownież.
Jestem systematycznie,gdyż mieszkam tutaj od 10-ciu lat.Do Verbier mam od siebie około 130 km tak wiec tragedii nie ma.Wyjazd 7.00 z domu i o 8.20 jestem w Le Chable :)
P.S
Nie wiem dlaczego zdjęcia poobracalo?

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   71,66 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   100,95 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   108,89 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik pieczek edytował ten post 03 marzec 2015 - 00:36

  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych