Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z jaką prędkością jeździmy na nartach?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#41 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 25 lipiec 2012 - 18:53

No właśnie. Zapomniałem dopisać, że pomiary były dokonywane na fotokomórkach, więc mógł wystąpić błąd ustawiającego, ale w to wątpię. GPSem można zrobić dokładny pomiar, ale muszą to być loggery certyfikowane, a te są bardzo drogie.

D_I chyba Cię strasznie ciągnie na narty, jednak to rozumię
Z drugiej strony, nie przypuszczałem że tak szybko jeździmy


Cześć Marku :witaj: Czy ciągnie? Hmmm, jak jest śnieg to jeżdżę, czasem nawet z przyjemnością, a jak nie ma to z równą przyjemnością śmigam 1000 m. na łąkę do Aleksandrowic, a jak nima kasy (ostatnio reguła) to na mniejszą łąkę do Międzybrodzia gdzie Dobrzy Ludzie udostępniają mi lekki sprzęt latający i wiedzę potrzebną do szkolnego serfowania (na razie) nad Jaworzynką
http://www.youtube.com/watch?v=DYbnGnO9y9s&list=UUDAn_lsjLkEkuMlRKrzZCjw&index=1&feature=plcp

Kończąc temat prędkości, kiedy już zrobiliśmy te pomiary uzmysłowiłem sobie i porównałem różne prędkości np. 30, 50 czy 70 km/h z auta czy roweru i wszystko się raczej zgadza :thumbsup:
  • 2

#42 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 742 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 26 lipiec 2012 - 13:51

A taka dygresja odnośnie prędkości: ostatnio jechaliśmy z D_I do Stolicy, wyjeżdżając z Bielska po 4 rano. 4.30 przed Tychami wyskakuje mi na drogę gość w granatowym mundurku machając świecącą pałką. Mandat!!! Wypisując go (91 km/h dwupasmówką) Pan Stróż Prawa zadaje mi pytanie: czy lata Pani też tak szybko?

O ostatnich którzy spróbowali latać wolniej cała Polska w wiadomościach mówiła (wypadek szybowa Krosno)

Użytkownik bacteria edytował ten post 26 lipiec 2012 - 14:17

  • 3

#43 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 26 lipiec 2012 - 18:23

ostatnio jechaliśmy z D_I do Stolicy

Byliscie w Swieradowie?Podobalo sie?
  • 3
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#44 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:27

No właśnie. Zapomniałem dopisać, że pomiary były dokonywane na fotokomórkach, więc mógł wystąpić błąd ustawiającego, ale w to wątpię. GPSem można zrobić dokładny pomiar, ale muszą to być loggery certyfikowane, a te są bardzo drogie.


D_I chyba Cię strasznie ciągnie na narty, jednak to rozumię
Z drugiej strony, nie przypuszczałem że tak szybko jeździmy


Cześć Marku :witaj: Czy ciągnie? Hmmm, jak jest śnieg to jeżdżę, czasem nawet z przyjemnością, a jak nie ma to z równą przyjemnością śmigam 1000 m. na łąkę do Aleksandrowic, a jak nima kasy (ostatnio reguła) to na mniejszą łąkę do Międzybrodzia gdzie Dobrzy Ludzie udostępniają mi lekki sprzęt latający i wiedzę potrzebną do szkolnego serfowania (na razie) nad Jaworzynką
http://www.youtube.com/watch?v=DYbnGnO9y9s&list=UUDAn_lsjLkEkuMlRKrzZCjw&index=1&feature=plcp

Kończąc temat prędkości, kiedy już zrobiliśmy te pomiary uzmysłowiłem sobie i porównałem różne prędkości np. 30, 50 czy 70 km/h z auta czy roweru i wszystko się raczej zgadza :thumbsup:


ile czasu szkolenia potrzebuje przeciętny homo sapiens ,który jeszcze na niczym nie latał

by pozwolić sobie na taki lot jak na filmiku ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#45 RSQ

RSQ
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Voelkl
  • Imię :Roman
  • Ulubiony stok:Planai, Wagrain, Radstadt, FIS Skrzyczne
  • Instruktor:emerytowany PI

Napisano 11 sierpień 2012 - 19:55

Dane z GPS: pusty stok, Radstadt w Austrii, rano = pusto, skręty na nartach, które mają R=15,4 m, prędkość max: 69,7 km/h. Jak jeździłem tam na takim gigancie na stosunkowo płaskim stoku wychodziło mi jakieś 40 - 45 km/h.....
  • 0

#46 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 sierpień 2012 - 07:04

Dane z GPS

GPS ? jaki model ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#47 RSQ

RSQ
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Voelkl
  • Imię :Roman
  • Ulubiony stok:Planai, Wagrain, Radstadt, FIS Skrzyczne
  • Instruktor:emerytowany PI

Napisano 15 sierpień 2012 - 17:44

Miałem na kilka zjazdów GPS pożyczonego od przyjaciela z Niemiec. Nie zwróciłem uwagi co to za model.....Przy okazji go zapytam .
  • 0

#48 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 21 sierpień 2012 - 21:15

D_I jak się znowu będziesz wybierał do Międzybrodzia na "szmaty" to daj znać, może i ja bym spróbował tej fantastycznej zabawy!!!.
PS. prędkości ( duże czy małe ) są zawsze fajne i jeszcze fajniejsze gdy przy nich wszystko wychodzi tak jak chcieliśmy :Papryczka:

Użytkownik marecki edytował ten post 21 sierpień 2012 - 21:19

  • 0

#49 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 22 sierpień 2012 - 11:18

Nie ma problemu Marku. Oczywiście dam znać, ale będzie to na pewno w drugiej połowie września bo w tej chwili jest opór kursantów i nie ma "okienka" dla chcących spróbować jednorazowo, lub raczej jednodniowo, a nie jesteś jedynym z grona wspólnych znajomych który chce zobaczyć o co biega ;)
  • 0

#50 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 22 sierpień 2012 - 20:06

D_I dzięki i domyślam się że nie będzie łatwo a kolejka spora, dlatego nie przejmuj się moim chciejstwem zbytnio, ale z drugiej strony.......!!!
  • 0

#51 Narciarz

Narciarz
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Polska
  • Narty:Erbacher

Napisano 12 wrzesień 2012 - 09:02

Według mojej kamery która ma GPS i pokazuje wysokość na jakiej się znajduję, prędkość max, prędkość minimalną, kąty odchylenia i natarcia średnia prędkość mojego przejazdu waha się od 40km/h do 60km/h.
  • 0

Erbacher i Kneissl to przyjemność i satysfakcja z jazdy na tych nartach.

Forcefield – Nie krępuje twoich ruchów na nartach tyko chroni twój kręgosłup.

 


#52 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 13 wrzesień 2012 - 10:46

Narciarz i wg mnie jest to przedział prędkości w którym najczęściej się poruszamy :)
  • 0

#53 Wojciech GostyńSki

Wojciech GostyńSki
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Head
  • Imię :Wojtek
  • Ulubiony stok:Carosselo 3000

Napisano 22 listopad 2012 - 09:33

moim skromnym zdaniem nalezy jeździć bezpiecznie a co do predkości to w zupełności się zgadzam rozwinięcie szybkości w granicach 60 - 70 km na godzinę nie jest żadnym problemem w niektórych miejscowośćiach alpejskich chyba w Folgaridzie o ile dobrze pamiętam jest specjalna trasa z pomiarem szybkości trzeba wrzucić 1€ do maszyny i jedziemy przygotowaną trasa a na dole jest ekran i wyświetlana jest największa prędkośc
  • 2

#54 RSQ

RSQ
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Voelkl
  • Imię :Roman
  • Ulubiony stok:Planai, Wagrain, Radstadt, FIS Skrzyczne
  • Instruktor:emerytowany PI

Napisano 01 grudzień 2012 - 11:25

Na Planai w Schladming też jest odcinek, gdzie można zmierzyć sobie prędkość.
  • 1

#55 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:23

Jezdze tylem wiec jakies 5-15 km/h :)) Moja predkosc juz znasz

Adaś zanim wyłożysz ponad 4 stówki, to poczekaj z pytaniem, a w zasadzie na odpowiedź naszych speców! Idę o zakład, że : Mitek, D_I, Marecki, Jurek, Pytek, Jabol, Filinator i inni, których przepraszam, że pominęłam w tel wyliczance wiedzą o tym bardzo dobrze! ;)

Coś mi mówi, że oni świetnie wiedzą, jakie prędkości rozwijają średniaki :) i nie tylko średniaki... :)

Pozdrawiam, Ola

Zaszczyt znalezc sie w tak doborowym,narciarskim gronie ale cos mi mowi ze ja to na szarym koncu jesli chodzi o predkosc(i umiejetnosci).Wydaje mi sie ze sredniozaawansowany narciarz rozwija predkosci dochodzace do 60km/h.Mitek gdzies pisal ze poczatkujacy po pierwszym tygodniu nauki sa w stanie jezdzic ok 40km/h ale niech on sam sie wypowie.


W DSD w Ski Dolinie wczoraj widzialem taka w dzinksach :)) z gory i na kreche cos krzyczała ale ped powietrza zakłócał ale chyba UWAGA :)) na oko mogło być ze 35 ,trzeba by było sie jej zapytac :)) moze 60:))
  • 0

#56 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:48

Dzisiaj patrzyłem jak jeżdżą ludzie na pomiarze czasu. W sumie wyszło, że te 100km/h to jest pikuś do osiągnięcia. Chyba, że sprzęt był zepsuty ;) Tag Heuer więc nie sądzę. Ja nie jeżdżę się sprawdzić bo dla mnie nawet 30km/h to już za szybko.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#57 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 styczeń 2013 - 09:00

na oko mogło być ze 35 ,trzeba by było sie jej zapytac :)) moze 60:))

wiek narciarki czy km/h ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#58 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 styczeń 2013 - 17:36

Pojechałem sobie dzisiaj tym pomiarem czasu tak na spokojnie. Robiąc normalne zakręty żeby dowiedzieć się z jaką prędkością śmigam sobie za zwyczaj. I generalnie jestem w szoku. Bo wyszło mi 56km/h. Myślałem, że to jest dużo wolniej bo wszyscy są DUŻO szybsi niż ja.

Od dziś się boję jeszcze bardziej i postanowiłem jeździć wolniej.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#59 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 21 styczeń 2013 - 17:38

żebyś tylko zawalidrogą nie został :alegosc:
  • 0

#60 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 styczeń 2013 - 17:46

U nas taki tłok na stokach, że nie ma takiej szansy żeby zawalidrogą zostać ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych