Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z jaką prędkością jeździmy na nartach?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#261 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 06 listopad 2015 - 17:17

Oglądając Tour de France na ostrych zjazdach kolarze jadą 70 km/h.  Chyba najlepszy zjazd to ok 100 km/h

 

Lubię jechać rowerem tylko pod górę i czasami proszę żonę by po mnie przyjechała bo szlag mnie trafia jak mam zjechać z góry.

 

Teraz czytając wypowiedzi kolegów to dochodzę do wniosku że z chyba na nartach nigdy nie otarłem się nawet o 60 km.

Nawet na zawodach plasowałem się w środku stawki :-) :boogie:  ale zawody to jeszcze jeździłem na "Sudetach" więc prędkość raczej ok. 40 km.


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#262 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 listopad 2015 - 20:03

U konkurencji widziałem ze ktoś używa iSki Tracker do rejestracji jazdy. Mam go już na swoim iphone. Mam nadzieje ze w polskich ośrodkach tez działa, w grudniu to sprawdzę.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 06 listopad 2015 - 20:04

  • 1

#263 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2015 - 21:36


Sorry ale akurat ja jeżdzę na rowerze gdzie koła (kompletne) mają opony, w dodatku napompowane .......  :-)

 

Super, to jaki obowod kola wprowadzasz do komputerka? Uzywasz tabel, czy sam mierzysz obwod kola z oponami?

Chyba ze chcesz mi powiedziec ze kazda opona (kompletnie napompowana) na tej samej obreczy kola bedzie miala taki sam obwod????


  • 1

#264 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 06 listopad 2015 - 21:44

 

Chyba ze chcesz mi powiedziec ze kazda opona (kompletnie napompowana) na tej samej obreczy kola bedzie miala taki sam obwod????

 

 

Czy na oponie rowerowej podana jest średnica  ?


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#265 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2015 - 21:53


Obwod opony w milimetrach da sie wpisac nawet w tani a calkiem dobry licznik z Lidla (w moim rozumieniu kolo to cos, co opone juz zawiera; np. "wywazanie kol" = obrecz i opona razem)
 
Przy rowerach I licznikach obrotow, sprawa jest dosc prosta. Predkosc narciarza to troche wiecej komplikacji, stad mamy ta dyskusje.

 

Wlasnie sprawdzilem i rzeczywiscie w tym za 90zl tez sie da ale trzeba z tabelek korzystac, wiec nie do konca prosta sprawa.

 

Tyle ze jak wiesz jak to dziala, to da sie oszukac ten system - wjedz rowerem na lod i bedziesz mial sporo obrotow w bardzo krotkim czasie. GPS bedzie w takiej sytuacji bardziej dokladny.


  • 1

#266 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 07 listopad 2015 - 09:13

 


Sorry ale akurat ja jeżdzę na rowerze gdzie koła (kompletne) mają opony, w dodatku napompowane .......  :-)

 

Super, to jaki obowod kola wprowadzasz do komputerka? Uzywasz tabel, czy sam mierzysz obwod kola z oponami?

Chyba ze chcesz mi powiedziec ze kazda opona (kompletnie napompowana) na tej samej obreczy kola bedzie miala taki sam obwod????

 

taki jaki zostanie zmierzony w tym konretnym kole. Jak to zrobić/zmierzyć  znajdziesz w kazdym poradniku w necie, zresztą wystarczy pomysleć chwile. Tabele to kiepska ostatecznośc.

Nie chce Ci  powiedzieć, bo to bzdura- patrz pierwsze zdanie.

 

PozdrawiamM


  • 0

#267 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 07 listopad 2015 - 09:17

 

 

Chyba ze chcesz mi powiedziec ze kazda opona (kompletnie napompowana) na tej samej obreczy kola bedzie miala taki sam obwod????

 

 

Czy na oponie rowerowej podana jest średnica  ?

 

jest podany symbol, który wskazuje na jaka obęcz jest przeznaczona. Na srednicę/i w konsekwencji obwód ma jeszcze wpływ (duzy) 'grubość' opony nawet rzeżba bieżnika. 

 

pozdarwiamM


  • 1

#268 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 listopad 2015 - 14:34

 

 


Sorry ale akurat ja jeżdzę na rowerze gdzie koła (kompletne) mają opony, w dodatku napompowane .......  :-)

 

Super, to jaki obowod kola wprowadzasz do komputerka? Uzywasz tabel, czy sam mierzysz obwod kola z oponami?

Chyba ze chcesz mi powiedziec ze kazda opona (kompletnie napompowana) na tej samej obreczy kola bedzie miala taki sam obwod????

 

taki jaki zostanie zmierzony w tym konretnym kole. Jak to zrobić/zmierzyć  znajdziesz w kazdym poradniku w necie, zresztą wystarczy pomysleć chwile. Tabele to kiepska ostatecznośc.

Nie chce Ci  powiedzieć, bo to bzdura- patrz pierwsze zdanie.

 

PozdrawiamM

 

 

 

 

 

 

Chyba ze chcesz mi powiedziec ze kazda opona (kompletnie napompowana) na tej samej obreczy kola bedzie miala taki sam obwod????

 

 

Czy na oponie rowerowej podana jest średnica  ?

 

jest podany symbol, który wskazuje na jaka obęcz jest przeznaczona. Na srednicę/i w konsekwencji obwód ma jeszcze wpływ (duzy) 'grubość' opony nawet rzeżba bieżnika. 

 

pozdarwiamM

 

A jakie  to ma w koncu znaczenie???

zadne , nie dajmy sie  uwiezc pozorom i nie wdawajmy sie w submikroskopowe rozwazania


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#269 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 07 listopad 2015 - 15:17


A jakie to ma w koncu znaczenie???

zadne , nie dajmy sie uwiezc pozorom i nie wdawajmy sie w submikroskopowe rozwazania

 

Takie, że kilka postów wyżej Ktoś mnie pytał jaki obwód wprowadzam do komputerka. Mozna by odpowiedzieć  ' dowolny' ale to jakby nie to...... można też zerknąc do instrukcji obslugi i zrobic to poprawnie.

 

 

pozdrawiamM


  • 1

#270 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 listopad 2015 - 16:00

 


A jakie to ma w koncu znaczenie???

zadne , nie dajmy sie uwiezc pozorom i nie wdawajmy sie w submikroskopowe rozwazania

 

Takie, że kilka postów wyżej Ktoś mnie pytał jaki obwód wprowadzam do komputerka. Mozna by odpowiedzieć  ' dowolny' ale to jakby nie to...... można też zerknąc do instrukcji obslugi i zrobic to poprawnie.

 

 

pozdrawiamM

 

tzn, powaznie pytam, mierzysz obwod \miarka  i nastepnie wprowadzasz? ja jestem leniwy - biore te  tabelke, ktora przychodzi razem ze sprzetem i wybieram rozmiar opony

niewiem, jak dokladne o jest i jak np zalezy od napompowania kol

 

PS na szczescie zaczyna sypac i to powaznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#271 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 07 listopad 2015 - 17:25

Panowie obwód koła to było chyba : matematyka, 5 klasa postawówki :-) :zawstydzona: :D :D :D :D-  bez obrazy :-)

 

Jechałem dzisiaj po piwo przed MotoGP. Dodałem gazu do 100 km/h  - taką prędkością na rowerze to tylko profesjonalista moze jechać ja nie pojechał bym nawet 50 km :icon_ziew:


  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#272 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 07 listopad 2015 - 18:50



 

A jakie to ma w koncu znaczenie???

zadne , nie dajmy sie uwiezc pozorom i nie wdawajmy sie w submikroskopowe rozwazania

 
pozdrawiamM
 

tzn, powaznie pytam, mierzysz obwod miarka  i nastepnie wprowadzasz? ja jestem leniwy - biore te  tabelke, ktora przychodzi razem ze sprzetem i wybieram rozmiar opony
niewiem, jak dokladne o jest i jak np zalezy od napompowania kol
 
PS na szczescie zaczyna sypac i to powaznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)


Serio pomierxylem kilka obrotów koła i wstawiłem obwod do licznika. Potem jeszcze trochę poprawiłem bo lubię jak odczyty z mapy/GPS pasują z licznikiem na kole. Nie jest to uciazliwe bo robi się to raz na życie roweru/licznika. Szczerze to nie wiem jakie mam opony. Dość chude jak na jazde po górach. ....:-).
  • 1

#273 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2019 - 17:03

Też polecam tę aplikację. Ponieważ telefon (mój, z tej złej firmy) traci szybko baterię ja włączam tryb oszczędzania baterii i potrafi w wewnętrznej kieszeni kurtki wytrzymać cały dzień.

 

A przy okazji - macie może jakiś sprawdzony sposób na wytłumaczenie dziecięciu, że przesadził? Zrobiłem lekką burę ale zupełny brak skruchy ("czepiam się") - jak na razie to rzucanie grochem o ścianę... Moja wina bo w tym roku kazałem dać twarde i długie narty.

Załączone pliki


  • 1

#274 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 21 styczeń 2019 - 17:54

Też polecam tę aplikację. Ponieważ telefon (mój, z tej złej firmy) traci szybko baterię ja włączam tryb oszczędzania baterii i potrafi w wewnętrznej kieszeni kurtki wytrzymać cały dzień.

 

A przy okazji - macie może jakiś sprawdzony sposób na wytłumaczenie dziecięciu, że przesadził? Zrobiłem lekką burę ale zupełny brak skruchy ("czepiam się") - jak na razie to rzucanie grochem o ścianę... Moja wina bo w tym roku kazałem dać twarde i długie narty.

Może przesadził dzieciak, a może GPS? z tymi prędkościami to różnie bywa. Mnie kiedyś poprzedni telefon wyświetlił 165 km/h.......... :D a wiem, że jechałem nieco wolniej  (spore nieco)


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#275 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2019 - 18:15

Sprawdzałem tę apkę kilka razy w samochodzie/autobusie. Jak już złapie GPS to nie ma problemu z prędkością. +/- 1km. Raczej przesadził syneczek. 


  • 1

#276 moris

moris
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Krakowa
  • Narty:Volkl Speedwall SL, Volkl Racetiger GS
  • Ulubiony stok:Tunel (Alpe d''Huez)

Napisano 21 styczeń 2019 - 20:31

Chodzi o to, że w terenie czasem GPS potrafi zgubić sygnał a potem może mu się zdarzyć jakiś dziwny pomiar. Samochód czy autobus to inna bajka niż na stoku - tu jest zdecydowanie bardziej regularnie z zasięgiem ...

 

Choć profilaktycznie synalka bym spacyfikował, póki czas......


  • 1

Vollkl Racetiger (GS + SL) + Salomon XWave 9 Od kilku lat w kasku, 99% procent czasu na nartach w Alpach

Alpy: Aiguille du Midi, Alpe d'Huez, Alpe Lusia, Auris, Auronzo, Avoriaz, Bormio, Cavalese, Cervinia, Cesana, Chatel, Civetta, Claviere, Cortina d'Ampezzo, Courchevel, Folgarida, Laax, La Norma, La Plagne, La Tania, La Toussuire, Le Corbier, , Les 2 Aples, Les Arcs, Les Bottieres, Les Contamines, Les Menuires, les Crosets, Megeve, Livignio, Madonna di'Campiglio, Marileva, Meribel, Monte Bondone, Montgenevre, Mongiss, Morzine, Obereggen, Ponte di Legno, Predazzo, Saint Colomban, Saint Jean d'Arves, Saint Sorlin d'Arves, San Vito di Carode, Santa Caterina, Serre Chevaliere, Sestriere, St Gervais, St Martin de Belleville, St Sorlin d'Arves, Superdevoluy, Tignes, Tonale, Val d'Isere, Val Thorens, Valfrejus, Valloire, Valmeinier, Zermat - ciąg dalszy nastąpi.........


#277 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 styczeń 2019 - 21:06

Też polecam tę aplikację. Ponieważ telefon (mój, z tej złej firmy) traci szybko baterię ja włączam tryb oszczędzania baterii i potrafi w wewnętrznej kieszeni kurtki wytrzymać cały dzień.

 

A przy okazji - macie może jakiś sprawdzony sposób na wytłumaczenie dziecięciu, że przesadził? Zrobiłem lekką burę ale zupełny brak skruchy ("czepiam się") - jak na razie to rzucanie grochem o ścianę... Moja wina bo w tym roku kazałem dać twarde i długie narty.

Cześć

Nie martw się takie pomiary to zazwyczaj bzdura. Co to znaczy twarde i długie narty?

Pozdrowienia


  • 1

#278 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2019 - 21:34

Mitek, nawet jak myli się o 20km/h na "-" to i tak za dużo. Nie powiem ci dokładnie co to za narty bo nie pamiętam, a nie chce mi się wychodzić i grzebać po ciemku w boxie. Wziąłem mu 165 cm przy wzroście 171. Waży 75kg.


  • 1

#279 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2019 - 22:05

Predkosc jak najbardziej realna na nartach. Trudno powiedziec czy prawdziwa, gdy nie ma sie dostepi do danych zrodlowych i algorytmu aplikacji.

Masz w tej aplikacji mozliwosc zobaczy wykres jak predkosc sie zmieniala?

Sa tam jakies spikes (nagle szpice), czy nagle przesuniecia obiektu w terenie? 

 

Najciekawsze w tym wszystkim ze myslisz ze moze byc 20 na minusie, a co gdy jest np 20 na plusie? :boogie:


  • 2

#280 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 styczeń 2019 - 07:00

Mitek, nawet jak myli się o 20km/h na "-" to i tak za dużo. Nie powiem ci dokładnie co to za narty bo nie pamiętam, a nie chce mi się wychodzić i grzebać po ciemku w boxie. Wziąłem mu 165 cm przy wzroście 171. Waży 75kg.

Cześć

Nawet jeżeli to jest jakiś juniorski GS to jest o 10 cm za krótki ale jeżeli to jakaś inna narta, tym bardziej solidniej taliowanana to rzeczywiście niech uważa. Jeżeli tak lubi szybkość - damski GS 182-3 będzie zdecydowanie lepszy.

Co do pomiaru to nie trzeba na nic patrzyć tylko spokojnie się zastanowić. Rekord Polski amatorów w szybkości jazdy na nartach wynosi troszkę ponad 130km/h. Wyczynowy narciarz o przeszłości zawodniczej, narty DH specjalnie przygotowane (tam jest taki specyficzny strefowy rodzaj smarowania niezbędny), guma i plastrowanie wszystkich części wystających i mogących stawiać aerodynamiczny opór, specjalnie przygotowany stok itd.

Rozumiem, że syn jeździ w gumie?

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 22 styczeń 2019 - 07:13

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych