Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z jaką prędkością jeździmy na nartach?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#21 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 03 marzec 2010 - 12:23

Ja też zjechałem Golgotę w 34 sekundy ,


hej Gizmo, fajny filmik, dawno nie widziałem Bieńkuli w tak dobrym stanie
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#22 Gizmo74

Gizmo74
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 21:37

Zestawem słuchawkowym nie da się nagrać filmu :thumbsup:.....chyba
  • 0

#23 Gizmo74

Gizmo74
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 21:41

Ja też zjechałem Golgotę w 34 sekundy ,


hej Gizmo, fajny filmik, dawno nie widziałem Bieńkuli w tak dobrym stanie

Było to tydzień temu. Też myślałem, żę będzie kiepsko bo aby na Bieńkuli nie buło kamoli musi być dużo śniegu
a zimę mamy taką jaką widać :thumbsup:
Rano było cudownie !
  • 0

#24 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 04 marzec 2010 - 06:41

Zestawem słuchawkowym nie da się nagrać filmu :thumbsup:.....chyba


Czasami mam wrażenie, że jestem bezlitośnie głupia :thumbsup: , odrzucam tą myśl od siebie, a Ty mi w tym nie pomagasz :thumbsup: :thumbsup: FAKT zestaw słuchawkowy, jaki znam nie ma możliwości nagrywania filmów :thumbsup: . Ale kamerka zamontowana na głowie? Kasku? już sobie poradzi z nagraniem :thumbsup:

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#25 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 04 marzec 2010 - 08:41

hej Gizmo, fajny filmik, dawno nie widziałem Bieńkuli w tak dobrym stanie


Janusz widocznie mnie nie czytasz :thumbsup:

Pozdrawiam
  • 0

#26 chemik

chemik
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 marzec 2010 - 08:00

W kwestii pomiaru predkosci - na wielu stokach alpejskich sa wyznaczone odcinki, na ktorych taki pomiar jest dokonywany... Dziala to na zasadzie wydzielenia kawalku stoku i ustawienia na koncu radaru...
Pod koniec stycznia mialem okazje pojezdzic w Nassfeld - tam jest taki pomiar... I wychodzily mi predkosci 78-79 km/h (na slalomkach)... Moznaby wiecej, ale ten stok jest skonstruowany "bezpiecznie", czyli jest krotki i w zasadzie kazdy jadacy, niezaleznie od masy, rodzaju nart itp mial podobny wynik (byleby sie dobrze zlozyl)...
Na "normalnym" stoku, podczas "normalnego" bujania sie predkosci zazwyczaj oscyluja w granicach 40-60 km/h dla sredniozaawansowanych i tych bardziej doswiadczonych... Poczatkujacy to juz inna bajka... :thumbsup:
  • 1
Dziś jest pierwszy dzień reszty Twego życia...

#27 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 11 sierpień 2010 - 10:53

W ostatnim tygodniku Wprost, jest artykuł poświęcony Andrzejowi Gołocie, według mnie ciekawy..., ale no o tym nie tym...

Andrzej Gołota uwielbia jeździć na nartach! :hysterical: nie znalazłam w sieci całości wywiadu, toteż skromny narciarski fragment przepisuję poniżej. Polecam. AG - To wypowiedź Andrzeja Gołoty, D - jak dziennikarz

"AG- Narty to ja uwielbiam. Ale najgorzej jak przekroczysz dozwoloną prędkość - mówił.

D-Jak to prędkość?Jak jedziesz samochodem na stok, tak?

AG-Nie, już na nartach na górze. Jak za szybko jedziesz, to ci zabierają ten, no, ticket. I koniec, nie ma jeżdżenia, finish - wielki facet rozkłada bezradnie ręce..."



Pozdrawiam, Ola
  • 0

#28 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 11 sierpień 2010 - 11:06

Cały on, nigdy, nikogo nie udaje :hysterical: Ticket i po zawodach hahahaha.


edit:

nie znalazłam w sieci całości wywiadu

, bo jest płatny i nie ma zmiłuj ;)

Użytkownik Pit edytował ten post 11 sierpień 2010 - 11:18

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#29 majkd

majkd
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Rossignol

Napisano 11 sierpień 2010 - 20:37

Ciekawe czy się znalazł taki co wziął ticket Gołocie :hysterical: .
  • 0
www.ski-portal.pl

#30 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 12 sierpień 2010 - 07:16

Ciekawe czy się znalazł taki co wziął ticket Gołocie ;) .


Ja myślę, że wielu. Podkreśla to jako zasadę, ma świadomość, że złamanie = nie masz ticketu :hysterical: - "... wielki facet bezradnie rozkłada ręce..."
  • 0

#31 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2010 - 20:20

Jechalem sobie ostatnio (z)Hermanem na mala wycieczke.Podczas zjazdu z jednej z gorek predkosciomierz pokazal 58km.I tak sobie pomyslalem,ze na nartach jezdze minimalnie szybciej.Moge wiec w duzym przyblizeniu stwierdzic ze nie bujam sie po stokach szybciej niz 65-70km.
  • 0

#32 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 wrzesień 2010 - 00:12

Cześć
Fajny przejazd. Chętnie powtórzę z Tobą z pomiarami jakm trzeba a nie teoretyzowaniem. Odezwij się na proiv.

Pozdro
  • 0

#33 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 03 wrzesień 2010 - 08:03

Jechalem sobie ostatnio (z)Hermanem na mala wycieczke.Podczas zjazdu z jednej z gorek predkosciomierz pokazal 58km.I tak sobie pomyslalem,ze na nartach jezdze minimalnie szybciej.Moge wiec w duzym przyblizeniu stwierdzic ze nie bujam sie po stokach szybciej niz 65-70km.



hm ...70km/h ale to chyba nie w Polsce , być może gdzieś na lodowcu na pustym stoku :zemdlal:
  • 0

#34 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 wrzesień 2010 - 08:26

Jechalem sobie ostatnio (z)Hermanem na mala wycieczke.Podczas zjazdu z jednej z gorek predkosciomierz pokazal 58km.I tak sobie pomyslalem,ze na nartach jezdze minimalnie szybciej.Moge wiec w duzym przyblizeniu stwierdzic ze nie bujam sie po stokach szybciej niz 65-70km.


Herman to kolega, samochod czy rower? :zemdlal: Na swoim SkalnymJezdzcu (Rockrider) osiagnalem max. predkosc ok. 70km/h, ale zdarza mi sie to niezwykle rzadko. Powyzej 50 zaczynam po prostu przyhamowywac.

Na nartach od wielu dziesiecioleci nie jezdze szybko. Ba, coraz wolniej. W zasadzie szybko jazde skonczylem w okolicach 20 lat. Wtedy grzalo sie z Kasprowego na czas i predkosci rozwijane byly na pewno duze. W zasadzie jazda opierala sie na prostych kryteriach: jak najmniej skretow, jak najmniej przystankow i jak najszybciej na dole. No i oczywiscie jak najwiecej razy zjechac. Potem predkosc przestala bawic, a zaczela technika jazdy. Predkosc na nartach porownalbym do picia wodki, a technike jazdy do picia wina. Szumi w glowie po obu, ale jakze rozne sa metody i jakze rozne globalne efekty. ;)
  • 0

#35 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 wrzesień 2010 - 08:47

Cześć

W ostatnim tygodniku Wprost, jest artykuł poświęcony Andrzejowi Gołocie, według mnie ciekawy..., ale no o tym nie tym...

Andrzej Gołota uwielbia jeździć na nartach! :zemdlal: nie znalazłam w sieci całości wywiadu, toteż skromny narciarski fragment przepisuję poniżej. Polecam. AG - To wypowiedź Andrzeja Gołoty, D - jak dziennikarz

"AG- Narty to ja uwielbiam. Ale najgorzej jak przekroczysz dozwoloną prędkość - mówił.

D-Jak to prędkość?Jak jedziesz samochodem na stok, tak?

AG-Nie, już na nartach na górze. Jak za szybko jedziesz, to ci zabierają ten, no, ticket. I koniec, nie ma jeżdżenia, finish - wielki facet rozkłada bezradnie ręce..."



Pozdrawiam, Ola

Bywa i tak. Dwa lata temu w Fiemme jechalismy z grupka dobrych narciarzy i na trasie zjazdowej w kierunku Predazzo zrobilismy sobie kawałek szybkiego zjazdu. Pusto, równo jakieś 500-700 metrów mozna było pociągnąc długim szybkim skretem. wszystko działo sie na poboczu trasy wszyscy jechali z pełną kontrola cały czas w skręcie ale z założeniem wycisnięcia maxa. Po chwili jak spod ziemi wyrosli polcjanci i strofowali nas ostro grożąc zabraniem karnetów - tłumaczenia nie było tylko przeprosiny i ogonek pod siebie.
Myslę, że Gołocie w ringu mogłoby byc ciężko odebrać cokolwiek ale na nartach...
Pozdro
  • 0

#36 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 03 wrzesień 2010 - 08:54

Cześć

W ostatnim tygodniku Wprost, jest artykuł poświęcony Andrzejowi Gołocie, według mnie ciekawy..., ale no o tym nie tym...

Andrzej Gołota uwielbia jeździć na nartach! :zemdlal: nie znalazłam w sieci całości wywiadu, toteż skromny narciarski fragment przepisuję poniżej. Polecam. AG - To wypowiedź Andrzeja Gołoty, D - jak dziennikarz

"AG- Narty to ja uwielbiam. Ale najgorzej jak przekroczysz dozwoloną prędkość - mówił.

D-Jak to prędkość?Jak jedziesz samochodem na stok, tak?

AG-Nie, już na nartach na górze. Jak za szybko jedziesz, to ci zabierają ten, no, ticket. I koniec, nie ma jeżdżenia, finish - wielki facet rozkłada bezradnie ręce..."



Pozdrawiam, Ola

Bywa i tak. Dwa lata temu w Fiemme jechalismy z grupka dobrych narciarzy i na trasie zjazdowej w kierunku Predazzo zrobilismy sobie kawałek szybkiego zjazdu. Pusto, równo jakieś 500-700 metrów mozna było pociągnąc długim szybkim skretem. wszystko działo sie na poboczu trasy wszyscy jechali z pełną kontrola cały czas w skręcie ale z założeniem wycisnięcia maxa. Po chwili jak spod ziemi wyrosli polcjanci i strofowali nas ostro grożąc zabraniem karnetów - tłumaczenia nie było tylko przeprosiny i ogonek pod siebie.
Myslę, że Gołocie w ringu mogłoby byc ciężko odebrać cokolwiek ale na nartach...
Pozdro



To i tak się wam upiekło , być może dlatego że jechaliście sprawną grupą i poza trasą w innym przypadku zapewne po min 40 łojro na głowę by się posypało toż oni uwielbiają tą taxą dzielić ;)
  • 0

#37 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 wrzesień 2010 - 09:03

Cześć

To i tak się wam upiekło , być może dlatego że jechaliście sprawną grupą i poza trasą w innym przypadku zapewne po min 40 łojro na głowę by się posypało toż oni uwielbiają tą taxą dzielić :zemdlal:

Jechalismy po trasie ale w miejscu gdzie jest ona szeroka i po stronie gdzie nikt si.e nie poruszał. Wszystko było pod kontrola z dołu i z góry. Wężyk dwa razy po trzy osoby z odpowiednimi odstępami i asekuracją z góry albo z dołu więc wyglądało że mamy pojęcie - pewnie dlatego się upiekło.
Nie stworzylismy na 100% żadnego zagrożenia więc nie mieli tak naprawe podstaw do mandatu - zwrócili uwagę i koniec.
Pozdro
  • 0

#38 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 25 lipiec 2012 - 13:59

Na wstępie: facet z lewej w niebieskim kabaciku to nie ja.
Chcę krótko o prędkości, a przy okazji o wypisywaniu różnych urojonych farmazonów dotyczących narciarstwa. I tak gościu napisał:

Chodzi o km/godz? Jeśli tak, to oceniam na oko po sobie. Ostra jazda: 35 (?). Łagodna, nie podkręcona 40, może 45, oczywiście na slalomkach.

a wystarczyło wcześniej sprawdzić przeprowadzając pomiary i nie trzaskać dziobem dla samego trzaskania.
Nie żaden miszczu, a w miarę trzymający się na nartach człowiek na przyzwoitym stoku nie schodzi poniżej 50 km/godz.
Narty slalomowe 165. Stok o średnim nachyleniu taki jakich większość.
Z prób wynika, że najmniejszą zanotowaną prędkością z lekkim, nazwijmy to asekuracyjnym hamowaniem tyłami było 53 km/h. Spokojna jazda niepodkęcanymi łukami na krawędzi - 65-67 km/h. Krecha za zupełnie płaskich nartach nartach 82 km/h (bardzo nieprzyjemnie) Ta sama krecha na dłuższych i szerokich nartach z mocno ograniczoną powierzchnią styku ślizgu ze śniegiem również ok. 82 km/h (bardzo niebezpiecznie).
Całe szczęście, że akurat tu głupoty były wypisywane w mało ważnym temacie, ale głupoty to głupoty, stąd więc sprostowanie.
Przepraszam za zakłócanie letniego wypoczynku nartami.
  • 2

#39 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 lipiec 2012 - 16:08

d_i

Zakladajac ze dane pochodza z GPS'a to spokojnie mozesz dolozyc jeszcze pare procent do tych predkosci.
Standardowy algorytm wyliczania tych predkosci zaklada ze poruszasz sie po plaskim, a nie zjezdzasz w dol.
Wszystko jest OK przy jezdzie po plaskim, ale na nartach zjazdowych jest troche inaczej.

No chyba ze uzywasz speed guna lub innej aparatury uzywanej np przez drogowke - wtedy te predkosci beda dokladne/dokladniejsze.

BTW ostatnio do takiego ustrojstwa z GPS'em podpialem heart rate monitor (pulsometr chyba po polsku).
Na razie testuje to na rowerze i wyniki sa interesujace:)
Mam nadzieje przetestowac to w zimie i zobaczyc jak sie sprawa ma z nartami.
  • 1

#40 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 25 lipiec 2012 - 16:43

D_I chyba Cię strasznie ciągnie na narty, jednak to rozumię :cheers:
Z drugiej strony, nie przypuszczałem że tak szybko jeździmy ;)

Pozdrowienia
  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych