Skocz do zawartości


Zdjęcie

Janske Lazne


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 15 marzec 2009 - 22:10

...bylem dzisiaj na nartach w Janskich Lazniach na Cernej Horze...
...było mgliście, trochę dżdżysto, trochę także padał śnieg...
Rano trasy były uprawione /chwalą się na lokalnych plakatach posiadaniem najlepszego ratraka w Czechach/, ludzi niewiele, znaczy może było więcej, ale niewiele we mgle widać było...Trzon skiareału z nową 8 osobową gondolą, 4 osobowym krzesłem i klasycznym orczykiem oraz czterema głównymi trasami : czarnoczerwoną 4, czerwonymi 1, 2 i 3, pozwala pojeździć, zwłaszcza, że trasy są dość długie/3000m,2600m,1800m i 1100m/, choć wąskie.
Dzisiaj, niestety, przy siąpiącym deszczu, śnieg miał konsystencję mokrego cukru, z którego po godzinie dwunastej nagarnięto spore kopki, przetarcia, tylko nieliczne i pojawiły się w dolnych odcinkach tras pod koniec dnia. Na koniec dnia wpadło też z wizytą słońce, jest więc nadzieja, że śnieg na Cernej Horze jeszcze jakiś czas się utrzyma.
...drobne informacje: karnet 590 kc, kawa 35 kc, piwo 50 kc...polecam knajpkę protez, przy dolnej stacji krzesełek o tej samej nazwie, inne pamiętają okres miniony, zwłaszcza ta w budynku górnej stacji gondoli...mocnowczesny edek...
Informacje o miejscu, wyciągach, trasach, warunkach...na stroniehttp://www.janskelazne.cz
...a kilka zdjęć niżej...

Załączone pliki


  • 3
Dołączona grafika

#2 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 08 marzec 2011 - 00:03

Witam!
Los rzucił mnie w Czeskie Karkonosze i miałem okazję pośmigać w ośrodku Cerna Hora w Janskich Laznach...
Parking płatny - 60 koron. Można zaparkować i poza nim - jak się ma czas i nerwy, by szukać miejsca. Ja nie miałem.
Góra ma 1260 npm czyli prawie tyle samo jak bardziej mi znane Skrzyczne (1257). Tu podobieństwa się kończą ;)
Wygląda to tak: http://flash.holiday...mapid=16&lang=1
...czyli nie licząc wielu mniejszych - są to właściwie trzy dłuższe trasy o dł. około 3000 m i przewyższeniu 560m.
W zdecydowanej większości dominuje tu czerwony kolor tras, przy czym jest to oznaczenie w pełni uzasadnione. Do góry wwozi nas "Cernochorski Express" - ośmioosobowa gondola o dł. 2300 m, która śmiga w niesamowitym tempie. Ponadto jest jeszcze krzesło o dł. 1300 m i podwójny orczyk 1400m. Najwięcej ludzi przy dolnej stacji gondoli, idzie to jednak sprawnie - stanie w kolejce max. 5 min. Kolejka do orczyka i krzesła zajmuje o połowę mniej czasu.
Trasy znajdują się na południowym stoku - jeździ się więc ze słoneczkiem prosto w twarz. Mimo tego, że na nizinach nie ma wcale śniegu - tu poza trasą w lesie jest ok 50 cm. Na trasach około 100 cm - w dużej mierze jest sztuczny, gdyż naśnieżanie jest na całej długości. Jeżdżę cały dzień od rana do 16:00. Pod koniec dnia na stromym - spore przetarcia i wystający lód. Najgorzej jest przy zjeździe do dolnej stacji gondoli - trasa się tutaj zwęża i trzeba przejechać przez wąskie gardło i mostek. Po południu wytarcie do gołego lodu i kopy sypkiego powodują tu zatory i sporo kraks.
Było bosko :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Chętnie tu jeszcze wrócę...

Dodam to co poniżej, by Pit nie pisał zbędnych postów ;)
*infrastruktura 5/6

*przygotowanie stoków 5/6

*gastronomia 4/6 knajpy są - może być...

*nocleg ?/6 noclegi są, ale spałem gdzie indziej...

*dojazd 5/6, pozytywnie - od Kudowy na Trutnov i Lanske Lazne

*stosunek jakość/cena 5/6

:hi:

Załączone pliki


  • 5

**********************************ŚNIEGU!


#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 marzec 2011 - 08:58

dzięki Arturze
to wygląda prawie jak w Austrii
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 08 marzec 2011 - 09:46

Bardzo dużo śniegu tam miałeś jak na tę porę, gratuluję wyjazdu !
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 08 marzec 2011 - 11:09

Bardzo dużo śniegu tam miałeś jak na tę porę


To był 20 luty, czyli dwa tygodnie temu. Dzień wcześniej trochę sypało...
Ale to prawda - warunki śniegowe poważnie mnie zaskoczyły. Tym bardziej, że to południowy stok, a na nizinach było czarno i ani grama białego. Zresztą Sudety już nie pierwszy raz robią mi taką niespodziankę. Rok temu było podobnie. W pobliskich Beskidach i w Słowacji bardzo kiepsko - niektóre wyciągi nie działały, a gdy pojechałem w Góry Orlickie - ponad 100 cm! :thumbsup:
  • 2

**********************************ŚNIEGU!


#6 Ruskov

Ruskov
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Progressor 9+
  • Imię :Jerzy
  • Ulubiony stok:Szczyrk, Janske Lazne

Napisano 24 marzec 2011 - 13:02

Ja byłem 2 tygodnie wcześniej i warunki śniegowe były wspaniałe! Później byłem tam jeszcze na początku marca i do godziny 13 warunki też były bardzo dobre, ale później się już śnieg topił bo było bardzo ciepło i robiły się wręcz tragiczne muldy. Poniżej kilka fot z wyjazdu.

Załączone pliki


  • 4

#7 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 12 maj 2011 - 00:43

Byłem w Janskich 21 marca to bardzo miły ośrodek narciarski. Polecam.
Byłem jeszcze 07 kwietnia ale ośrodek już nie pracował. Opinię wydam tylko na podstawie jednej wizyty.

Ogólna ocena ośrodka - 4
Warunki śniegowe - ocena +4
Przygotowanie stoków dobre, naśnieżane, ratrakowane, trasy długie(+), wąskie(-),niebezpieczne(-). - ocena 3
Wyciągi nowoczesne i dla każdego coś miłego - ocena 5
Parkingi płatne, duże, czyste i niedrogie - ocena 5
Dojazd był 21.03 dobry jak jest w zimie nie wiem.
Promocje. Jak byłem to było chyba 50% zniżki ale teraz nie pamiętam (sorki)
Gastronomia, drogo - ocena 4

Wkleję parę fotek tego ośrodka.

Załączone pliki


Użytkownik ROSSIGNOL edytował ten post 12 maj 2011 - 00:44

  • 2

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#8 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 20 maj 2011 - 07:54

Widzę Adrianie że na nartach to Ty się nie nudziłeś :uklon2:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#9 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 20 maj 2011 - 15:13

Widzę Adrianie że na nartach to Ty się nie nudziłeś :uklon2:


Tak lubię to robić dla przyjemności.

Załączone pliki


Użytkownik ROSSIGNOL edytował ten post 20 maj 2011 - 15:14

  • 2

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#10 Rysski

Rysski
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Narty:ELAN
  • Imię :ry
  • Ulubiony stok:Lola

Napisano 20 styczeń 2012 - 22:18

W zdecydowanej większości dominuje tu czerwony kolor tras, przy czym jest to oznaczenie w pełni uzasadnione.

witam, znam Jańskie , mam tam blisko /ca 100km/ ale mimo gondoli nie lubię tam jeździć. Ale kilka uwag zamieszczę, szczególnie co do oznakowania tras. W Jańskich dokonano prostego zabiegu zwiekszającego atrakcyjność ośrodka. Mianowicie oznakowano trasy biorąc średnie nachylenia. Ten stok jest w miarę równomiernie nachylony a takie oznakowania powodują, że mnóstwo słabo umiejących jeździć szusuja na "pseudo" czerwonych trasach. Bo stoki nie są trudne. Można to zobaczyć bedąc w weekendy szczególnie w trakcie ferii, gdy na stokach są chmary szkólek narciarskich /na tzw czerwonych trasach!/ z mało umiejącymi narciarzami w wieku 8-15 lat. Z tego powodu widziałem nie raz zderzenia narciarzy /a stoki są rzeczywiście za wąskie/. Bo średniozaawansowany narciarz niejako automatycznie jedzie tam szybko, za szybko. W zasadzie jest tylko jedno trudniejsze miejsce na tzw czerwonych nartostradach. Podobnie jest z fragmentem czarnej trasy.. Czarna to ona jest na filmie czarno-białym. Najciekawsze jest, że WSZYSTKIE trasy są czerwone - HOWG. Prawdziwie czerwone trasy to są ale w Rokytnicy /z homologacjąFIS/, Harrachovie, Szklarskiej. A Lola w Sklarskiej /niebieska/ - da lepiej popalić niż te wszystkie Jańskowe czerwone. Najbliżej do Jańskich jest PEC. Tam czerwona to czerwona.
pozdrawiam Ryszard

Użytkownik Rysski edytował ten post 20 styczeń 2012 - 22:22

  • 4

#11 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:36

z wczoraj. niestety zawiera wulgaryzmy więc co bardziej wrażliwe osoby uprasza się ..... :)

 


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych